Ramsden wygrywa mistrzostwa kraju; Drużyna kobiet 9. miejsce

• 11 czerwca, 2023
  • 3 min read
Ramsden wygrywa mistrzostwa kraju;  Drużyna kobiet 9. miejsce

AUSTIN, Teksas – Harvard zdobył kolejny krajowy tytuł ostatniego dnia mistrzostw NCAA i zdobył kolejne wyróżnienie First Team All-America, z Maja Ramsden zdobywając mistrzostwo kraju na 1500m i Estela Valeanu VI miejsce w rzucie dyskiem. Obaj pobili szkolne rekordy w swoich imprezach. Kobieca drużyna zajęła dziewiąte miejsce, zajmując najwyższe miejsce w historii programu.

Drużyna kobiet Crimson raz wcześniej zajęła dziewiąte miejsce w 1989 roku. Ostatnie miejsce w pierwszej piętnastce zespołu miało miejsce w 2001 roku, kiedy zajęli 12. miejsce. Dziewiąte miejsce w 2023 roku przechodzi do historii jako drugie miejsce zespołu w pierwszej dziesiątce w historii programu.

Ramsden pobiegł spektakularny bieg na 1500 m, kończąc z nowym rekordem Harvardu 4:08,60. Utrzymała pozycję w środku stawki aż do ostatnich 600 metrów toru, wyprzedzając w ostatniej ćwiartce okrążenia, aby wygrać dominującą przewagą i przekroczyć linię mety z uśmiechem na twarzy jako nowa mistrzyni NCAA.

Wyniki mistrzostw Harvardu

• Goudros rozpoczął ostatni dzień zawodów, kończąc siedmiobój trzema ostatnimi konkurencjami. Weszła na dzień na 20. miejscu z 3311 punktami i awansowała tylko z tego miejsca. W pierwszej sobotniej konkurencji, skoku w dal, skoczyła 5,64 m. Następnie rzuciła oszczepem 33,43 m i zakończyła dzień wynikiem 2:16,91 w biegu na 800 m, co jest najlepszym wynikiem w nowym sezonie w tej imprezie. Zakończyła dzień z 5460 punktami, lądując na 18cz miejsce w końcowej klasyfikacji siedmioboju.
• Valeanu był ostatnim z pięciu karmazynowych miotaczy, którzy rywalizowali na dużej scenie, zdobywając pierwszą drużynę All-America w rzucie dyskiem z rzutem na odległość 58,25 m. Po swoim pierwszym rzucie przesunęła się na przód tabeli i pozostała konsekwentna na trybunach, pobijając swój własny rekord Harvardu drugim rzutem.

• Po ustanowieniu nowego rekordu życiowego i pobiciu szkolnego rekordu w biegu na 1500 m, aby zakwalifikować się do finału tej imprezy, Ramsden pobiegł kolejny strategiczny bieg w finale, który zakończył z czasem 4:08,60 i zajął pierwsze miejsce. Po raz kolejny zaoszczędziła trochę energii, aby zrobić ostatni krok na ostatnim okrążeniu wyścigu i przekroczyć linię jako mistrzyni All-American i National w pierwszej drużynie.
• Zaledwie półtorej godziny po swoim pierwszym wyścigu tego dnia Ramsden ponownie stanęła w kolejce do rywalizacji w biegu na 5000 m. Z czasem 16:12,95 zajęła 18. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Warto przeczytać!  Najbardziej romantyczne miejsca na świecie do odwiedzenia z partnerem