Raphinha 10, Jamal 9.5 | Barcelona 2-1 Athletic Club: Oceny zawodników

• 24 sierpnia, 2024

W niedzielny wieczór w drugim dniu rozgrywek La Liga Barcelona zmierzyła się z Athletic Bilbao w swoim pierwszym meczu u siebie w tym sezonie. Mecz na Montjuic nie zawiódł.

Katalończycy wystawili: Alejandro Balde, Inigo Martinez, Pau Cubarsi i Jules Kounde w obronie, Marc Bernal i Pedri na podwójnej pozycji obrotowej, a Raphinha grał jako ofensywny pomocnik.

Skład drużyny na ten wieczór uzupełnili Lamine Yamal, Ferran Torres i Robert Lewandowski.

Gwiazda Barcelony, Yamal, otworzył wynik spotkania już w 24. minucie, strzelając z dystansu, ale baskijska drużyna mogła sobie pozwolić na wyrównanie z rzutu karnego 18 minut później.

Ostatecznie Robert Lewandowski zdobył zwycięską bramkę dla Blaugrana w połowie drugiej połowy.

Barça uniwersalna przedstawiamy oceny zawodników klubu Barcelona 2-1 Athletic Club.

Marc-Andre Ter Stegen: 7

Chociaż Ter Stegen nie mógł wiele zrobić, aby uniemożliwić Athletic Club rzut karny, w drugiej połowie wszedł w decydującą obronę z pola karnego. Oprócz bezpośrednich statystyk zatrzymania strzałów, był czysty w rozdawaniu piłki.

Jules Kounde: 8

Stając naprzeciwko Nico Williamsa na skrzydle, Kounde stanął przed jednym z największych sprawdzianów w La Liga w tym sezonie przeciwko Athletic Club wczoraj wieczorem. Mimo to można śmiało powiedzieć, że dobrze sobie poradził, utrzymując Hiszpana w milczeniu.

W ciągu 90 minut Francuz wygrał pięć pojedynków, zablokował jeden strzał, wykonał jedno wybicie i wykonał dwa odbiory dla Blaugrana.

Pau Kubańczyk: 5

17-latek zaliczył udany początek gry, ale wkrótce wszystko potoczyło się nie tak dla młodego Cubarsiego.

Warto przeczytać!  Gautam Gambhir „bardzo jasno” ocenił MS Dhoni: „Muszę być od niego lepszy…” | Krykiet

Nie zanotował ani jednej akcji obronnej dla drużyny w pierwszej połowie i raz został z łatwością minięty dryblingiem. Najgorszym momentem w grze był jednak rzut karny, który oddał za niepotrzebny faul, dzięki czemu Athletic Club otrzymał rzut karny i wyrównał.

Inigo Martinez: 7,5

Martinez, zdecydowanie lepszy z dwóch środkowych obrońców Barcelony tego wieczoru, zaliczył trzy wybicia, zablokował jeden strzał, wykonał dwa odbiory i wygrał 100% swoich pojedynków, osiągając niesamowitą skuteczność podań na poziomie 94%.

Alejandro Balde: 8

Zawsze oczekiwano, że Balde odegra kluczową rolę w Barcelonie prowadzonej przez Flicka, a wczorajszy mecz tylko pokazał, jak ważny jest lewy obrońca w strefie podkoszowej.

Ten La Masia gwiazda regularnie atakowała i była jedynym dostawcą szerokości na swojej flance. Miał za zadanie współpracować z Ferranem Torresem i Raphinhą, a także dośrodkowywać w pole karne, z czego skutecznie się wywiązywał.

Marc Bernal: 8,5

Flick preferował Bernala nad Marcem Casado w meczu z drużyną Basków i młody zawodnik pokazał dokładnie, dlaczego zasłużył na przychylność menedżera.

Z 96% dokładnością podań, 100% ukończonych dryblingów i zainspirowanym rozdawaniem, młodzieniec idealnie wpasował się w drużynę i z względną łatwością pełnił rolę głównego pivota. Słusznie zszedł z boiska przy owacji na stojąco na Montjuic.

Warto przeczytać!  Virat Kohli zostawia specjalną wiadomość dla premiera Narendry Modiego po tym, jak premier zaprosił bohaterów Mistrzostw Świata T20 na śniadanie

Pies: 9

Zaczynając jako część teoretycznego podwójnego pivota, było jasne, że Pedri będzie miał związane ręce w nowej roli, biorąc pod uwagę jego głębokie umiejscowienie. Rzeczywiście, pomocnik nie błyszczał tak jasno, jak zwykle, ale mimo to znalazł sposób, aby się przyczynić.

Zawodnik Wysp Kanaryjskich regularnie atakował, by dołączyć do ofensywnej gry przygotowawczej, choć wciąż był znacznie głębiej na boisku, niż by chciał. Stworzył jedną dużą szansę, wykonał pięć kluczowych podań i zakończył prawie 90% swoich podań tej nocy.

Wisienką na torcie była asysta przy golu Lewandowskiego w drugiej połowie, który dał Barcelonie prowadzenie. Było to podanie z pewnością godne elitarnej asysty.

Robert Lewandowski: 8

Polski napastnik był wczoraj wieczorem jedynym słabym ogniwem w ataku Barcelony, co stanowiło ogromny kontrast w porównaniu z jego występem w meczu przeciwko Valencii na Mestalla, gdzie został uznany za zawodnika meczu.

Lewandowski celebruje gola w Barcelonie
Lewandowski świętuje swoją bramkę. Zdjęcie: Alex Caparros/Getty Images)

W pierwszej połowie wykonał zaledwie siedem podań i nie oddał ani jednego celnego strzału, mimo regularnych wypadów drużyny w ostatnią tercję boiska. W drugiej połowie trafił raz w poprzeczkę i miał dużą szansę w 63. minucie.

Jego lepsza gra w drugiej połowie została nagrodzona w 74. minucie wspaniałym golem, kiedy piłka rzucona przez Pedriego trafiła do siatki.

Warto przeczytać!  Czy Indie stracą miejsce na igrzyskach olimpijskich w boksie z powodu naruszenia przepisów antydopingowych? | Wiadomości sportowe-inne

Raphaël: 10

Ponownie występując w swojej zmienionej roli, Raphinha błyszczał w ostatniej tercji boiska i był najregularniejszym graczem drużyny, gdy atakował liczebnie.

Brazylijski gwiazdor, który rozpoczął grę na środku boiska za plecami Lewego, cieszył się swobodą, regularnie wychodził na wolne miejsca i pomagał w tworzeniu zagrożenia ze strony Barcelony w ostatniej tercji boiska.

Lamine Jamal: 9,5

Rutynowa lekcja mistrzowska od małego bohatera Barcelony, który podniósł poziom gry przeciwko trudnemu przeciwnikowi. Nawiązał świetną współpracę z Julesem Kounde i Raphinhą, tworząc własny trójkąt i wywołując zamieszanie.

Zdobył otwierającą spotkanie bramkę dla swojej drużyny i tym samym pierwszą bramkę Barcelony w nowym sezonie na własnym boisku, chociaż jego strzał został lekko odbity.

Ferran Torres: 7,5

Po fatalnym występie w zeszły weekend hiszpański skrzydłowy musiał ponownie wyjść w podstawowym składzie, gdyż po raz kolejny nie udało się zarejestrować Daniego Olmo.

Tym razem jednak Torres pokazał się z jak najlepszej strony, wykazując się dużą dokładnością podań, regularnie biorąc udział w budowaniu akcji i zaliczając cztery udane dryblingi w pierwszej połowie.

Fermin Lopez: 6,5

Wszedł na boisko na ostatnie pół godziny i wykazał się skutecznością w rozprowadzaniu piłki, chociaż nie miał oczekiwanego wpływu, jeśli chodzi o stwarzanie zagrożenia pod bramką przeciwnika.