Raport z meczu – 10. mecz AUS vs OMA, grupa B, 5 czerwca 2024 r

• 6 czerwca, 2024

Australia 164 na 5 (Stoinis 67*, Warner 56, Mehran 2-38) pokonanie Oman 125 na 9 (Ayaan 36, Stoinis 3-19) po 39 biegach

Kiedy Glenn Maxwell padł na złotą kaczkę, kontynuując swój przerażający bieg z kijem, mieli 50 do 3 i na chwilę myśli skierowały się w stronę tego, co może się wydarzyć, ale Stoinis i Warner dodali 102 z 64 piłek, aby mieć pewność, że Australia nie potknie się na początku swojej próby Trofea ICC we wszystkich trzech formatach.

Stoinis upadł na 9, a następnie wbił sześć szóstek, po czym odwrócił się od powolnego początku, a meloniki z Omanu utrzymywały presję na swoich znanych przeciwników przez 14 overów. Dla Warnera, który stał się czołowym strzelcem Australii w męskich T20I, była to ciężka praca, ale wykorzystał swoje doświadczenie, aby nie zmarnować rund.

Australia była wówczas w dużej mierze skuteczna w posługiwaniu się piłką, gdy Mitchell Starc uderzył w pierwszej połowie pełnym zamachem, niskim, pełnym podrzutem – chociaż później nie był w stanie dokończyć zaklęcia, gdy opuścił boisko, ale stwierdzono, że był to skurcz – a dobry dzień Stoinisa trwał nadal dodając trzy bramki. Nathan Ellis, który został wybrany przed wypoczętym Patem Cumminsem, uderzył w swoim pierwszym overze i zdobył swoją pierwszą furtkę w Pucharze Świata.

Warto przeczytać!  Chelsea na Euro 2024: Grupa A i Grupa B

Moment(y) Omanu do zapamiętania

Przez ponad połowę rund Australii gra była daleka od ruchu jednokierunkowego. Wynik na nierównej nawierzchni był trudny, a po grze w przewadze łączny wynik wyniósł 37 na 1 – najniższy wynik Australii w ciągu ostatnich 15 T20I sięgających poprzedniego Pucharu Świata T20. Head odrzucił jedną osłonę w odpowiednim czasie na początku, ale wyczucie czasu było dla niego i Warnera ciężką pracą, a Head wystartował w połowie meczu, chcąc podnieść na duchu Bilala Khana po rozczarowaniu Super Over w meczu z Namibią.

Mitchell Marsh nie mógł ruszyć z miejsca, zanim zdecydował się na długą grę, a potem nadszedł najważniejszy moment dla Omanu. Maxwell, kończąc IPL, gdzie miał średnią 5,77, uderzył swoją pierwszą piłką od Mehrana Khana, a kapitan Omanu Aqib Ilyas rzucił się na całą długość w jego lewą stronę za osłonę, aby spektakularnie złapać piłkę. Była to piąta kaczka Maxwella w ciągu 10 rund T20.

Stoinis wykorzystuje swoją szansę

Stoinis przeżył hat-tricka, ale Australia nie od razu uwolniła się od presji. Po dziesięciu overach ich wynik wzrósł do 56 na 3, a kolejne dwa overy przyniosły tylko siedem runów. Warner zaczął zrywać kajdany, wyznaczając kolejne granice w pobliżu Zeeshan Maqsood, ale potem doszło do tego, co mogło spotkać Oman.

Warto przeczytać!  Jos Buttler prowadzi programy Virata Kohli i MS Dhoni Spirit; Scenariusz swojego największego uderzenia w IPL i epickiego zwycięstwa dla RR

W 9. minucie Stoinis wyprzedził podanie Ilyasa, którego bramkarz Pratik Athavale nie był w stanie zebrać. Było to trudne, ale nie niemożliwe. Dwie piłki do następnego podania Mehrana Ayaan Khan prawdopodobnie zapłacił cenę za to, że w dłuższej przerwie nie trafił prawidłowo na linę, kiedy dobrze chwycił, ale nie był w stanie powstrzymać pędu do tyłu, który skierował go do bramki.

To była pierwsza z czterech szóstek, które Stoinis uderzył od tyłu i od tego momentu był już na wyjeździe, zdobywając pół wieku z 27 piłek. Pierwsze 14 overów Australii przyniosło 80 runów; ostatnie sześć przyniosło 84.

Rekord Warnera

Przed tym meczem Ricky Ponting pochwalił zwycięską mentalność Warnera, który kończy swoją międzynarodową karierę, i stwierdził, że jest typem zawodnika potrzebnego na mistrzostwach świata. Nie potrafił zmieniać biegów w taki sam sposób jak Stoinis, ale osiągnął wynik 46 piłek, po tym jak wcześniej wyprzedził byłego kapitana Aarona Fincha i znalazł się na szczycie australijskiej listy przebojów w tym formacie. Finch, siedzący na ziemi jako nadawca, docenił tę chwilę. Był dla niego jeden niefortunny moment po zwolnieniu, kiedy zaczął przypadkowo wchodzić do szatni Omanu, zanim został przekierowany.

Warto przeczytać!  Puchar Świata T20 2024: Mecz 26, WI vs NZ Prognoza meczu – Kto wygra dzisiejszy mecz T20 WC?

Profesjonalna Australia zamyka sprawę

Cel 165 zawsze znajdował się poza Omanem. Otwarcie Starca było dość mieszane, ale przyszpilił Athavale lbw, gdy niski, pełny rzut wbił się w palec u nogi, chociaż Australia potrzebowała DRS, aby podjąć decyzję o lbw. Oman był wówczas wdzięczny za system oceny, kiedy Ilyas został przekazany Starcowi, ale nawet na żywo rozmowa Joela Wilsona na boisku wyglądała słabo.

Ilyas uderzył Stoinisa i trafił w dziesiątkę, ale dwie piłki później zapewniły mocny strzał Matthew Wade’owi. Stoinis został dopiero trzecim zawodnikiem, po Shane’u Watsonie i Dwayne’u Bravo, który strzelił pięćdziesiąt punktów i zdobył trzy bramki w meczu Pucharu Świata mężczyzn T20. Jednak Oman nie zniknął całkowicie, ponieważ Ayaan zapewnił kilka chwil buntu w końcówce, zdobywając dwie szóstki od Adama Zampy, podczas gdy Mehran zapewnił, że uda im się przekroczyć 100 i pokonać rundy.