Raport z meczu – 28. mecz KKR vs LSG, 14 kwietnia 2024 r

• 14 kwietnia, 2024

Jeźdźcy Rycerzy z Kalkuty 162 za 2 (Sól 89*, Shreyas 38*, Mohsin 2-29) beat Supergiganci z Lucknow 161 na 7 (Pooran 45, Rahul 39, Starc 3-28) ośmioma bramkami

Phil Salt i Mitchell Starc sprawili, że był to bengalski Nowy Rok godny zapamiętania dla fanów Kolkata Knight Riders w Eden Gardens, pomagając gospodarzom pokonać w niedzielę Lucknow Super Giants ośmioma bramkami. Starc zdobył ważne bramki dla LSG i zakończył z 3 bramkami na 28, co było jego najlepszym wynikiem w sezonie, podczas gdy Salt prowadził w wyścigu z niepokonanymi 47 piłkami 89. KKR zajmuje teraz drugie miejsce w tabeli punktów po rozpoczęciu serii pięć meczów z rzędu u siebie w fantastycznym stylu.

KKR również pozostało w pogoni za wygodnym celem dzięki wysiłkom swoich spinnerów w środkowych przerzutach; mimo posiadania furtek w ręku nie dali LSG się wyrwać. Sunil Narine zdobył 1 na 17 na cztery, a Varun Chakravarthy 1 na 30. Łącznie ich osiem overów dało zaledwie 5,88 na over.

Jeśli chodzi o LSG, były dwie pozytywne wiadomości, które zapewnili Nicholas Pooran i Mohsin Khan. Z nr 6 Pooran trafił cztery szóstki i dwie czwórki, co dało 32 piłki 45, co dało LSG konkurencyjny wynik, podczas gdy Mohsin zebrał jedyne dwie bramki KKR, które spadły, obie w grze w przewadze.

Warto przeczytać!  „Nie ma znaczenia, ile supergwiazd ma IND”: jasne przesłanie Lary do Dravida w sprawie zakończenia suszy związanej z trofeami ICC w T20WC

Sól wstrząsa LGW

Po meczu KL Rahul określił porażkę jako „porządne uderzenie”, a głównym powodem był Salt. Po tym, jak w poprzednim meczu KKR w Chennai został zwolniony z boiska za kaczkę, Salt ponownie był o krok od przegranej, gdy obciął debiutanta Shamara Josepha krótką, piękną nogą. Na szczęście dla Salta Yash Thakur upuścił go, a nawet gdyby tego nie zrobił, brak piłki Josepha w ataku i tak dałby mu wytchnienie. Po tej przerwie Salt zakończył pierwszą partię z szóstką w przewadze, a następnie kontynuował walkę w grze w przewadze. To pomogło KKR utrzymać kurs, nawet gdy Sunil Narine i Angkrish Raghuvanshi odpadli niewielkim kosztem. W trzeciej partii uderzył Krunala Pandyę i zdobył hat-tricka, co zaowocowało 58-runową grą w przewadze.

31. Salt został ponownie upuszczony z głębokiej nogi w siódmej partii, co być może sprawiło, że był niepewny co do kilku overów. Jednak Salt po raz kolejny nabrał rozpędu w dziesiątej rundzie, którą rzucił Arshad Khan (melonik zapłacił cenę za to, że upuścił go trzy overy wcześniej). Salt trafiał kolejne czwórki w dziesiątej kwarcie, osiągając pięćdziesiątkę w 26 piłkach i zdobywając setkę KKR w ciągu dziesięciu overów.

Warto przeczytać!  Ratcliffe składa Man Utd ofertę 25-letniemu agentowi zastąpienie Ten Haga

Następnie Salt zaczął wykańczać grę, uderzając Thakura trzema czwórkami w 14. minucie, a następnie potężną szóstką po środkowej bramce przy Mohsinie w 15. minucie. Jego wyciągnięcie czterech punktów w 16. minucie w porównaniu z half-trackerem Bishnoi podsumowało zarówno rundy odbijania KKR, jak i występ LSG w kręgle.

Z drugiej strony Shreyas Iyer odrobił powolny start i po raz drugi w sezonie zakończył mecz bez porażki. Nie musiał podejmować ryzyka, biorąc pod uwagę szybkie gole Salta i dwie bramki na początku.

Oddawał agresywne strzały dopiero w miarę zbliżania się celu. Uderzył Raviego Bishnoia i Arshada, zdobywając granice, przechodząc od 6 do 12 i kończąc bez porażki na 38 do 38. Szczególnie dobrze radził sobie w biodrach, gdy zawodnicy LSG popełnili błąd, rzucając zbyt wiele razy po linii kikuta nogi. Jego nieprzerwana współpraca na poziomie 120 z Saltem była najwyższą trzecią bramką dla KKR w IPL.

Starc prowadzi szarżę w kręgle KKR

Po tym, jak Vaibhav Arora uderzył wcześnie, aby usunąć Quintona de Kocka, Shreyas dał Starcowi trzecią grę w przewadze w popołudniowym upale, aby znaleźć kolejną furtkę. Zrobił to, gdy pozbawiony formy Deepak Hooda w piątej serii przeciął go do tyłu.

Rahul i numer 4 Ayush Badoni następnie połączyli siły, aby zdobyć 72 punkty dla LSG, co daje 2 punkty w dziesięciu overach, jednak próba Rahula podniesienia wskaźnika punktacji zakończyła się jego zwolnieniem. Rahul uderzył Andre Russella szóstką, rozpoczynając od 11., ale próbując powtórzyć następną piłkę, trafił do dołka na 39 z głębokiej środkowej bramki. To sprowadziło Marcusa Stoinisa, ale jego pobyt na boisku był krótkotrwały, gdy został oszukany przez Varuna i uderzył do spalonego, który sprytnie złapał bramkarz Salt.

Warto przeczytać!  Wizja Rohita Sharmy na 20:20: indyjski kapitan mówi, że potrzebuje czterech zawodników w składzie na Puchar Świata T20 | Wiadomości krykieta

Przy wyniku 109 na 4 z 14 overów, LSG było ryzyko, że zakończy mecz znacznie poniżej normy. Sytuacja stała się jeszcze bardziej tragiczna, gdy Badoni uderzył Narine’a w 15. minucie, wykonując pracowite 27-bilowe 29. Narine nie przyznał się do żadnych ograniczeń, kończąc z wynikiem 1 na 17.

Ale kiedy Pooran był w pobliżu, LSG wciąż miało nadzieję i właśnie to zaoferował ze swoimi 32 piłkami 45. Ruszył za niedoświadczoną parą Harshit Rana i Arora w śmiertelnych overach, pomagając LSG zdobyć 29 serii po 18. i 19. overach . Jednak Starc powstrzymał dalsze obrażenia w 20. secie, kiedy Pooran odbił pierwszą piłkę. To zapewniło, że LSG zdobędzie tylko 52 runy z ostatnich sześciu overów, a Starc ozdobi swoje powroty trzecią bramką po ostatniej dostawie rund.