Technologia

Redukcja szumów: Google testuje redukcję szumów w notatkach głosowych w aplikacji Wiadomości

  • 21 listopada, 2023
  • 2 min read
Redukcja szumów: Google testuje redukcję szumów w notatkach głosowych w aplikacji Wiadomości


Google ciężko pracuje, aby aplikacja Wiadomości obsługiwana przez RCS stała się realną alternatywą dla innych popularnych komunikatorów internetowych, takich jak WhatsApp, Signal itp. W dążeniu do tego firma dodała niedawno mnóstwo nowych funkcji, w tym lepsze zarządzanie wiadomościami, reakcje emoji, możliwość oglądania filmów z YouTube’a w aplikacji Wiadomości i tak dalej.

Niedawno firma dodała nową funkcję do już istniejącej – Notatki głosowe. Ta funkcja, zgodnie z oczekiwaniami, pozwala użytkownikom nagrać krótką notatkę głosową i udostępnić ją innym użytkownikom za pośrednictwem aplikacji Wiadomości. Według nowego raportu Android Police (wykrytego przez AssembleDebug) Google dodaje funkcję wyciszania szumów do notatek głosowych, aby były one wyraźniejsze i wyraźniejsze.

Według raportu wersja beta aplikacji Google Messages ma nowy, dedykowany przycisk redukcji szumów, którego dotknięcie włącza funkcję wyciszającą dźwięki otoczenia podczas nagrywania notatki głosowej.

Należy zaznaczyć, że funkcja jest obecnie w fazie testów i dostępna wyłącznie w wersji beta aplikacji. I odtąd powtarza się, że „flaga” jest włączona.

Oczekujemy, że funkcja ta zostanie wdrożona wraz z przyszłymi aktualizacjami aplikacji Wiadomości Google.

To nie jedyna zmiana
Ostatnio Google zwraca szczególną uwagę na Wiadomości, aby wyróżnić się na tle konkurencji i przyciągnąć więcej użytkowników. Firma dodaje również formatowanie tekstu przecen w tej samej wersji beta aplikacji. Dzięki temu użytkownicy mogą formatować tekst za pomocą symboli takich jak gwiazdki. To powiedziawszy, obecnie obsługiwanych jest tylko kilka symboli.

Tymczasem w listopadzie 2023 r. na platformie wprowadzono opcje kolorów i tapet, dodając warstwę personalizacji do interfejsu wiadomości.

Ponadto Google testuje opcje profili, umożliwiające użytkownikom tworzenie profili z danymi osobowymi, które można udostępniać, i zwiększające ich wykrywalność. Jeśli zostanie wdrożone, wprowadzenie tapet i niestandardowych kolorów będzie oznaczać nie tylko potencjalną aktualizację interfejsu użytkownika, ale także strategiczne posunięcie mające na celu dotrzymanie kroku konkurencji.


Źródło

Warto przeczytać!  iQOO 11 vs OnePlus 11: Porównanie sprzętu, oprogramowania i funkcji