Rozrywka

Rekonwalescencja Jeremy’ego Rennera po wypadku z pługiem śnieżnym wymaga codziennej terapii

  • 7 listopada, 2023
  • 4 min read
Rekonwalescencja Jeremy’ego Rennera po wypadku z pługiem śnieżnym wymaga codziennej terapii


grać

Jeremy Renner informuje fanów o swoim powrocie do zdrowia 10 miesięcy po tym, jak w Nowy Rok został zmiażdżony przez pług śnieżny o wadze 14 000 funtów.

„Od 14 stycznia badam KAŻDY rodzaj terapii” – Renner udostępnił w poniedziałek na Instagramie post, na którym umieścił swoje selfie w masce, gdy przechodzi coś, co wygląda na terapię czerwonym światłem.

Każdego dnia 52-latek przeszedł „niezliczone godziny fizjoterapii, zastrzyki z peptydów, kroplówki i pompki dożylne, komórki macierzyste i egzosomy, terapię światłem czerwonym/IR, komorę hiperbaryczną 2.0, zanurzenie w zimnej wodzie i lista jest długa i tak dalej” – napisał w podpisie.

Jednak „moją największą terapią był mój umysł i wola bycia tutaj oraz dążenia do wyzdrowienia i bycia lepszym… Bądź wyjątkowy… Czuję, że to mój obowiązek” – dodał. „Nie po to, abym zmarnował życie, gdy oszczędzono mi życie, ale aby odwdzięczyć się mojej rodzinie, przyjaciołom i wszystkim, którzy dali mi siłę przetrwać. Dziękuję wam wszystkim. #loveandtitanium”.

Warto przeczytać!  Chrisean Rock usunięty z wywiadu z Blueface, kopiąc, krzycząc

Renner był aktywny podczas tegorocznej rekonwalescencji, występując na takich wydarzeniach, jak kwietniowa premiera jego serialu „Rennervations” w Los Angeles oraz czerwcowy konwent fanów w Arizonie.

„Ten program był dla mnie kamieniem milowym w moim powrocie do zdrowia i upewnieniu się, że cała nasza ciężka praca nie poszła na marne” – Renner powiedziała USA TODAY podczas premiery „Rennervations”. „Nie było alternatywy. Dla mnie było to łatwe. Było dokąd pójść, dokąd wskazać, a ja kochałam się bardzo”.

Co się stało z Jeremym Rennerem? Po operacji aktor spędził czas na oddziale intensywnej terapii

Jeremy Renner złamał ponad 30 kości i wylądował na OIOM-ie

Aktor „Hawkeye” ujawnił szczegóły wypadku w kwietniowym wywiadzie dla Diane Sawyer z ABC News. To, co miało być przyjemnym dniem spędzonym na nartach z rodziną, skończyło się kilkoma złamaniami kości i tygodniową hospitalizacją.

Renner doznał tępego urazu klatki piersiowej i obrażeń ortopedycznych w wypadku z pługiem śnieżnym w pobliżu swojego domu w Nevadzie, po tym, jak próbował pomóc siostrzeńcowi w problemie z samochodem. Gwiazda Marvela próbowała wyciągnąć samochód swojego siostrzeńca z utknięcia w śniegu za pomocą ratraka PistenBully. Renner wyciągnął ciało z dużego pojazdu, aby sprawdzić, co się dzieje ze swoim siostrzeńcem, nie zaciągając hamulca postojowego, i nie wykonując kroku, wpadł pod gąsienice jadącego pojazdu.

Warto przeczytać!  Seth Rogen i Rose Byrne przywracają lekką komedię telewizyjną – Rolling Stone

„Kiedy go prowadzisz, powinieneś znajdować się w pojeździe. To trochę tak, jakby prowadzić samochód, trzymając nogę na zewnątrz samochodu” – powiedział Renner. „To mój błąd i zapłaciłem za niego”.

W wyniku wypadku doszło między innymi do złamania ponad 30 kości i zapadnięcia się płuca. „Poczułem się, jakby ktoś odebrał ci oddech” – powiedział Renner. „Drugim okiem widziałem swoje oko. Pamiętam tylko, że w drugim oku widziałem gwiazdy i smugę smoły”.

Po tym, jak sąsiedzi zadzwonili pod numer 911, na miejsce zdarzenia przybyli ratownicy medyczni i strażacy, którzy zabrali Rennera do karetki. „Pamiętam, że mnie zaintubowano i skuto mnie w kajdanki” – powiedział Renner.

Podczas intubacji nie mógł mówić, ale komunikował się z rodziną za pomocą języka migowego, podpisując „przepraszam” rodzinie, a później, gdy tylko było to możliwe, sporządził notatkę na swoim telefonie.

„Robię notatki w telefonie, ostatnie słowa do rodziny” – wspomina Renner ze łzami w oczach. „Nie pozwólcie mi żyć na rurkach lub na maszynach, a jeśli moje życie będzie uzależnione od narkotyków lub środków przeciwbólowych, po prostu pozwólcie mi teraz odejść”.

Warto przeczytać!  Producent Spider-Verse 3 rozpieszcza 1 nowy wszechświat w sequelu

Renner powiedział, że nie chce, aby wypadek był traumą i negatywnym doświadczeniem.

„Zmieniam narrację o byciu ofiarą, popełnianiu błędu czy czymkolwiek innym. Nie chcę, aby w ten sposób nawiedzały mnie te wspomnienia” – powiedział.

„To mój błąd i zapłaciłem za niego”: Jeremy Renner szczegółowo opisuje wypadek śnieżnego statku w pierwszym wywiadzie telewizyjnym

Współautor: Elise Brisco, USA TODAY
Źródło