Marketing

Remiksy Chili, Baby Back Ribs, łączą się z Boyz II Men

  • 14 listopada, 2023
  • 4 min read
Remiksy Chili, Baby Back Ribs, łączą się z Boyz II Men


Krótki opis nurkowania:

  • Jak wynika z komunikatu prasowego, Chili’s przywróciło swój kultowy jingiel Baby Back Ribs przy wsparciu nagrodzonych Grammy artystów Boyz II Men.
  • Chili’s promuje okładkę w nowych reklamach i zachęca konsumentów do tworzenia jingla w duecie na TikTok i dodawania go do swoich playlist w Spotify. Ponadto marka sprzedaje produkty z limitowanych edycji, w tym winylowe nagranie utworu Boyz II Men oraz koszulkę z trasy koncertowej w stylu lat 90. z udziałem tego zespołu muzycznego.
  • Po raz pierwszy jingiel tej sieci restauracji zrobił furorę 25 lat temu, podobnie jak czwarty studyjny album tej grupy śpiewającej „Evolution”. Moment wydania płyt, wraz z podobieństwami w stylach harmonizacji wokali, sprawił, że niektórzy słuchacze uwierzyli wówczas, że za utworem Chili stoi Boyz II Men.

Wgląd w nurkowanie:

Chili’s ponownie w swoim marketingu odwołuje się do nostalgii za latami 90. wraz z falą marek, które pozyskały grupy, które zdefiniowały trendy muzyczne dekady, podobnie jak miało to miejsce w poprzednim przypadku z piosenkarzem R&B Brianem McKnightem. W tym przypadku sieć restauracji typu sit-down opiera się na błędnym przekonaniu, że dżingiel Baby Back Ribs, oficjalnie zatytułowany „Chili’s (Welcome to Chili’s)”, został nagrany przez Boyz II Men podczas próby zapoczątkowania jednego ze swoich charakterystycznych elementów brandingu w erę TikToka. Nagrane na taśmie nagrania wcześniejszych wersji robaka usznego skoncentrowanego na jedzeniu można oglądać na YouTube, a czasami stają się wirusowe w mediach społecznościowych.

Warto przeczytać!  Sonos zatrudnia pierwszego w historii dyrektora handlowego, aby aktywnie działać na rzecz wzrostu

Pojawia się nowy spot przedstawiający Boyz II Men jedzących w Chili’s i kłócących się, czy powinni omówić niewiarygodną historię o tym, że to oni są piosenkarzami stojącymi za jinglem Baby Back Ribs, który zaczyna się od natychmiast rozpoznawalnego tekstu „Chcę moje dziecko z powrotem, kochanie z powrotem, kochanie z powrotem…” powstrzymaj się. To powtarzanie w tę i z powrotem nieumyślnie prowadzi grupę do rozpoczęcia śpiewania piosenki, gdy nagle włączają się światła na scenie i skąpią je w nastrojowych niebieskich odcieniach. Następnie scena przechodzi do tria oferującego wykonanie jingla w ich typowo gładkich harmoniach i dopasowanym białym stroju. Reklamy promujące przerobiony utwór będą emitowane w serwisach streamingowych, platformach internetowych i mediach społecznościowych do listopada.

Pokolenie Z jest również wyraźnie w centrum uwagi Chili’s, ponieważ marketer tworzy jingielową część kampanii TikTok, prosząc użytkowników o wykonanie utworu w duecie z własnym ujęciem. Wiele osób w tej kohorcie wiekowej to dzieci w latach 90., co czyni je potencjalnie dojrzałymi celami dla chwytu opartego na nostalgii. Chociaż pokolenie Z preferuje fast foody, w mniejszym stopniu preferuje swobodne posiłki, co stanowi wyzwanie dla tej kategorii.

Warto przeczytać!  AeroFarms otrzymuje prestiżową nagrodę Brand Experience Award na

Nad przedsięwzięciem Boyz II Men czuwał dyrektor ds. marketingu George Felix, który dołączył do firmy w zeszłym roku po pracy w Pizza Hut i KFC. Agencja Mischief pomogła w przygotowaniu kampanii, a Dentsu X obsługiwało media.

Podczas gdy Chili’s opiera się na konkretnym fragmencie swojej historii, inne marki organizują ostatnio podobne promocje. W lipcu zeszłego roku Meow Mix zremiksował swój jingiel z udziałem „cat boy band” i przy wsparciu JC Chaseza z NSYNC. Miesiąc później CSAA Insurance Group rozpoczęła kampanię z udziałem supergrupy Boys No More, w skład której wchodzili Wanya Morris z Boyz II Men, Joey Fatone z NSYNC, Joey McIntyre z New Kids On the Block i Nick Lachey z 98 Degrees.


Źródło