Robert Lewandowski boi się kontuzji przed Euro 2024, ponieważ problem z udem zmusza kapitana Polski do gry na początku ostatniego meczu towarzyskiego przed turniejem

• 11 czerwca, 2024
  • 3 min read

• Podczas zwycięstwa Polski Robert Lewandowski miał wyraźny problem z udem
  • Menedżer uważa, że ​​pomimo zwolnienia kapitana „nie ma problemu”.
  • Kliknij tutaj, aby śledzić kanał WhatsApp dotyczący meczów Euro 2024 Mail Sport i otrzymywać najświeższe informacje z Niemiec

Robert Lewandowski opuścił boisko w 33. minucie ostatniego towarzyskiego meczu Polski przed Euro 2024, budząc obawy co do roli kapitana w turnieju.

W poniedziałek Polska pokonała w Warszawie Turcję 2:1, a bramkę na otwarcie zdobył Karol Świderski, a następnie w 90. minucie zwycięską bramkę zdobyła Nicola Zalewskiego, po wyrównaniu dla gości wyrównał Baris Alper Yilmaz.

Warto przeczytać!  Kiedy społeczność LGBTQ+ może spodziewać się równych praw?

Napastnik Barcelony Lewandowski (35 l.) opuścił boisko z wyraźnym problemem uda, gdy gospodarze prowadzili 1:0, a Świderski również nabawił się kontuzji kostki, ciesząc się z gola w 12. minucie.

Lewandowski jest kapitanem drużyny narodowej, ale menadżer Polski Michał Probierz powiedział później: „Robert ma lekką kontuzję, ale nie powinno być problemu”.

Ograniczone obawy budzi także 27-letni Świderski, gdyż Probierz ujawnia: „Karol skręcił kostkę i dopiero po badaniach dowiemy się, jak wygląda sytuacja. Z pewnością nie będzie żadnych zmian.

Robert Lewandowski doznał kontuzji podczas ostatniego towarzyskiego meczu Polski przed Euro 2024

Kapitan Polski został usunięty z gry w 33 minucie zwycięstwa nad Turcją 2:1

Obie kontuzje to dodatkowy ból głowy dla Polski przygotowującej się do Euro 2024.

Napastnik Juventusu Arkadiusz Milik został wykluczony z turnieju po kontuzji kolana, której doznał w piątkowym meczu przygotowawczym Polski z Ukrainą.

Gwiazda defensywy Aston Villi, Matty Cash, również został pominięty w kadrze Polski po kontuzji, która zmusiła go do wycofania się z udanej kampanii klubu

Warto przeczytać!  Szkolenie w Polsce oddaje w ręce żołnierzy amerykańskich na wschodniej flance NATO zakłócacz dronów

Lewandowski strzelił 82 gole w 148 występach w reprezentacji, a w ostatnim sezonie w Barcelonie strzelił 26 goli we wszystkich rozgrywkach.

Świderski, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Hellas Verona z Charlotte FC, ma na koncie 31 występów w reprezentacji Polski i 11 goli na swoim koncie.

Polsce zaskakująco nie udało się uzyskać automatycznej kwalifikacji do Euro 2024 pod koniec ubiegłego roku, wygrywając trzy mecze, dwa remisując i kolejne dwie porażki.

Karol Świderski doznał kontuzji kostki podczas celebrowania gola w 12. minucie w Warszawie

Menedżer Polski Michał Probierz nie planuje zmian w składzie pomimo obaw związanych z kontuzją

Jednak zwycięstwa w barażach z Estonią i Walią – tą ostatnią w rzutach karnych – zapewniły sobie miejsce w letnim turnieju w Niemczech i obecnie pod wodzą Probierza notują serię ośmiu meczów bez porażki.

Polska znajduje się w grupie D na Euro 2024 i w walce o awans do fazy pucharowej zmierzy się z Holandią, Austrią i Francją.

Warto przeczytać!  Homilia Arcybiskupa Lori: Wizyta Kapelanów Rycerzy Kolumba z Polski