Rotacja Arsenalu pokonała Luton i zapewniła sobie pierwsze miejsce w Premier League – 5 punktów do dyskusji

• 3 kwietnia, 2024

ARSENAL 2:0 LUTON: Zespół Mikela Artety przed meczem u siebie z Luton zmagał się z kontuzjami, ale uderzenie Martina Odegaarda i gol samobójczy wystarczyły do ​​zdobycia trzech punktów

Martin Odegaard świętuje zdobycie gola przeciwko Luton(Obrazy Getty’ego)

Arsenal powrócił na szczyt Premier League po zwycięstwie 2:0 nad skromnym Luton na Emirates Stadium.

Martin Odegaard dał Kanonierom prowadzenie w połowie pierwszej połowy, po strzale trafiając do bramki po podaniu Kaia Havertza. Bramka samobójcza Daikiego Hashioki podwoiła prowadzenie gospodarzy na kilka minut przed przerwą.

Po przerwie w północnym Londynie Kanonierzy mieli trudności ze znalezieniem odpowiedniego rytmu, ale ich przewaga wystarczyła, aby zapewnić sobie zwycięstwo i pierwsze miejsce w Premier League.

Tymczasem Hatters mają na swoim koncie 10 meczów ligowych bez zwycięstwa. Oto wszystkie omówienia ze stadionu Emirates…

Kapitan fantastyczny strzela w otwieraczu

Po odpadnięciu najlepszego strzelca Bukayo Saki, odpowiedzialność za nadrobienie zaległości spadła na Odegaarda i Havertza. Zrobili to, a nawet więcej, wybierając Luton i dając Arsenalowi prowadzenie.

Obaj zawodnicy wymienili się podaniami tuż za polem Luton, a Havertz podał bramkę do swojego norweskiego kolegi z drużyny. Następnie Odegaard strzelił do bramki, zdobywając kliniczny wynik po raz pierwszy.

Warto przeczytać!  Indie – Anglia Półfinał Pucharu Świata T20 2024: podgląd meczu, raporty z boiska i pogody, typy fantasy

Dzięki temu golowi jego rekord w kampanii jest dwucyfrowy. Jego forma będzie kluczowa dla Arsenalu od teraz do końca sezonu.

Świętują Martin Odegaard i Kai Havertz(Obrazy Getty’ego)

Kto był zawodnikiem meczu w zwycięstwie Arsenalu nad Luton? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej