Świat

Sacha Baron Cohen oskarża TikToka o „stworzenie największego ruchu antysemickiego od czasów nazistów”

  • 17 listopada, 2023
  • 7 min read
Sacha Baron Cohen oskarża TikToka o „stworzenie największego ruchu antysemickiego od czasów nazistów”


Aktualności


Żydowski komik Sacha Baron Cohen ze złością oskarżył TikTok o utworzenie „największego ruchu antysemickiego od czasów nazistów”.

Gwiazda „Borata” ostro zareagowała podczas środowej wirtualnej dyskusji z kierownictwem portalu społecznościowego, który od tego czasu został zalany przez ludzi wychwalających nawet zmarłego przywódcę Al-Kaidy Osamę bin Ladena i usprawiedliwiających ataki terrorystyczne z 11 września 2001 roku.

Jak wynika z nagrania spotkania, które uzyskał „New York Times”, dołączyły do ​​niego inne gwiazdy: Debra Messing i Amy Schumer, a także kilkunastu żydowskich twórców treści.

„To, co dzieje się na TikToku, polega na tworzeniu największego ruchu antysemickiego od czasów nazistów” – powiedział Cohen kierownictwu serwisu, na którym najwyraźniej nie ma konta.

„Jeśli przypomnimy sobie 7 października, powodem, dla którego Hamas był w stanie obcinać głowy młodym ludziom i gwałcić kobiety, było to, że karmiono ich obrazami, gdy byli małymi dziećmi, co doprowadziło ich do nienawiści” – kontynuował, jak stwierdził „Los Angeles Times”.

Brytyjska gwiazda powiedziała kierownictwu TikToka, że ​​mogą po prostu „przestawić przełącznik”, aby naprawić antysemityzm na platformie, a podczas spotkania, jak powiedziano, ludzie mówili „Hitler miał rację” i „Mam nadzieję, że skończysz jak Anna Frank”.

„Wstydźcie się” – powiedział kierownictwu, na którego czele stał dyrektor operacyjny TikTok, Adam Presser, i globalny szef operacji użytkowników, Seth Melnick, podaje raport Timesa..

Podczas środowego spotkania z władzami Sacha Baron Cohen oskarżył TikTok o utworzenie „największego ruchu antysemickiego od czasów nazistów”.
Obrazy Getty’ego

Kierownictwo – obaj pochodzenia żydowskiego – wydawało się, że jest świadome tej krytyki, sugeruje „Los Angeles Times”.

„Oczywiście wiele z tego, co mówi Sacha, jest w tym prawdą” – stwierdził Presser, utrzymując jednocześnie, że nie ma „magicznego przycisku”, który mógłby to naprawić.

Warto przeczytać!  Uczniowie spotykają się pod drzewami, gdy szkoły udzielają schronienia mieszkańcom wsi wysiedlonym przez wulkan na Filipinach

Mimo to przyznał: „Możemy zrobić lepiej”.

Gwiazda „Will and Grace” Messing – która ma ponad 37 000 obserwujących na platformie – również wykorzystała okazję, aby wywrzeć presję na dyrektorach TikTok, aby zakazali propalestyńskiego wyrażenia „od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”, co wielu postrzega je jako wezwanie do wykorzenienia Izraela.

Amy Schumer również podpisała list, w którym potępia rzekomy antysemityzm TikToka.
Getty Images dla fundacji Good+

Wyrażenie to, uznane przez Ligę Przeciwko Zniesławieniom za antysemickie, pojawiło się w komentarzach do filmów wielu żydowskich użytkowników TikToka – niezależnie od tego, co publikują.

Presser powiedział jednak, że użycie tego wyrażenia zależy od interpretacji 40 000 moderatorów TikTok.

„Jeżeli jest jasne, co dokładnie mają na myśli – „zabić Żydów, wykorzenić państwo Izrael” – wówczas treść ta stanowi naruszenie i usuwamy ją” – podobno powiedział dyrektor.

Jednak „Nasze podejście aż do 7 października i kontynuowane jest do dzisiaj było takie, że przypadki, w których ludzie używają wyrażenia w miejscu, w którym nie jest jasne, lub gdy ktoś używa go po prostu przypadkowo, jest to uznawane za akceptowalną mowę” – stwierdził.

Następnie Messing poprosił firmę o ponowne rozważenie swojego stanowiska.

„O wiele rozsądniej jest zakazać tego w tym momencie, niż powiedzieć: «No cóż, niektórzy ludzie używają tego słowa w inny sposób, niż faktycznie miało to znaczyć».

„Rozumiem, że znajdujecie się w bardzo, bardzo trudnym i skomplikowanym miejscu, ale jesteście też główną platformą szerzenia nienawiści do Żydów” – argumentowała.

Inni, którzy wypowiadali się podczas 90-minutowego przesłuchania, kwestionowali, dlaczego nie mogą bezpośrednio skontaktować się z osobami w TikTok, gdy są nękane w aplikacji. Jedna z użytkowniczek stwierdziła, że ​​po zgłoszeniu incydentu administratorzy musieli czekać od trzech do pięciu dni na reakcję.

Presser i Melnick obwinili za to brak personelu.

Warto przeczytać!  Nocne rosyjskie naloty na Odessę spowodowały znaczne uszkodzenia konstrukcji, zniszczyły cerkiew

Presser powiedział, że obecnie próbują zreorganizować zespoły zarządzające twórcami, aby uzyskać większe wsparcie indywidualne lub społecznościowe dla większych kont.

Do wirtualnej rozgrywki doszło po tym, jak wiele osób z tej samej grupy wysłało list otwarty do TikTok, w którym potępił bombardowanie żydowskich użytkowników taką nienawiścią.

„Mówiąc najprościej, TikTok nie ma kluczowych funkcji bezpieczeństwa, które chroniłyby żydowskich twórców treści i szerszą żydowską społeczność TikTok, narażając nas na cyfrowe i fizyczne niebezpieczeństwo” – stwierdzono w liście podpisanym również przez Messinga i Schumera.

„Niestety, szerzący się antysemityzm jest częstym problemem, z którym TikTok nie potrafi sobie poradzić zbyt długo”.

„Codzienna rzeczywistość żydowskich twórców treści na TikToku obejmuje groźby śmierci, niekończące się komentarze z groźbami pod postami (wiele z nich tylko dlatego, że są Żydami) oraz falę nękania we wszelkich formach interakcji ułatwianych przez TikTok” – czytamy w liście.

„Jako Żydzi jesteśmy przestraszeni, zrozpaczeni i w punkcie krytycznym” – stwierdzono, utrzymując, że „to nie jest tylko „nękanie cyfrowe”. Istnieją implikacje w świecie rzeczywistym.

„Obawiamy się, że tylko niezgłębiona tragedia, jaka przydarzyła się żydowskiemu twórcy TikToka, doprowadzi do zmian” – napisali sygnatariusze. „Czy na to właśnie czekasz?”

Na zakończenie stwierdzili: „TikTok to coś więcej niż tylko aplikacja i na Tobie spoczywa poważna odpowiedzialność, jako na osobach odpowiedzialnych za codzienny wpływ i konsumpcję mediów przez ponad miliard ludzi”.

Jednak gdy użytkownicy TikTok i celebryci spotkali się wirtualnie w środę, inni użytkownicy TikTok udostępnili „List do Ameryki” Osamy bin Ladena, w którym twierdził, że to on zaaranżował śmiercionośne ataki na World Trade Center, w których zginęło prawie 3000 Amerykanów, ponieważ Stany Zjednoczone „ zaatakował nas w Palestynie.

Przywódca terroru nazwał także utworzenie Izraela „zbrodnią, którą należy wymazać” i stwierdził, że w USA Żydzi „kontrolują waszą politykę, media i gospodarkę”.

Warto przeczytać!  Raport CPI: W lutym inflacja spadła ósmy miesiąc z rzędu

Mówiąc o filmach użytkowników pokolenia Z promujących ten list, jedna osoba na środowym spotkaniu stwierdziła, że ​​stał się on „rozmową o aplikacji” i dodała: „Jeśli chodzi o tematy, które cieszą się obecnie dużą popularnością, trend ten musi się zakończyć .

„Ta aplikacja musi zablokować ten list”.

Rzecznik TikTok powiedział od tego czasu, że „treści promujące ten list wyraźnie naruszają nasze zasady dotyczące wspierania wszelkich form terroryzmu” i dodał, że firma „aktywnie i agresywnie usuwała te treści i badała, w jaki sposób dostały się na naszą platformę”.

Jednocześnie firma w dziwaczny sposób próbowała zaprzeczyć, że treści związane z bin Ladenem stały się wirusowe – pomimo filmów, które zgromadziły setki tysięcy wyświetleń.

„Liczba filmów na TikToku jest niewielka, a raporty o ich popularności na naszej platformie są niedokładne” – dodał rzecznik.

„To nie jest unikalne dla TikTok i pojawiło się na wielu platformach i mediach”.

TikTok wcześniej zaprzeczał, jakoby wpływał na młodych użytkowników i twierdził, że usunął prawie milion filmów związanych z konfliktem Izrael-Hamas, według „The Telegraph”.

Twierdzi również, że liczba propalestyńskich postów na jej platformie odzwierciedla fakt, że młodsze pokolenia częściej okazują sympatię sprawie.

„Wiemy, że to niezwykle trudny i pełen strachu czas dla milionów ludzi na całym świecie i naszej społeczności TikTok” – stwierdzili dyrektorzy firmy w oświadczeniu dla „Los Angeles Times”.

„Nasze kierownictwo spotykało się z twórcami, społeczeństwem obywatelskim, ekspertami w dziedzinie praw człowieka i zainteresowanymi stronami, aby wysłuchać ich doświadczeń i opinii na temat tego, w jaki sposób TikTok może pozostać miejscem autentycznej społeczności, odkryć i dzielenia się”.
Załaduj więcej…

Skopiuj adres URL, aby go udostępnić
Źródło