Rozrywka

Sean „Diddy” Combs oskarżony o handel ludźmi w celach seksualnych i gwałt na piosenkarce Cassie

  • 17 listopada, 2023
  • 4 min read
Sean „Diddy” Combs oskarżony o handel ludźmi w celach seksualnych i gwałt na piosenkarce Cassie


Gala Met 2018 „Ciała Niebieskie: moda i katolicka wyobraźnia”

Sean Combs przybywa na galę Metropolitan Museum of Art Costume Institute (Met Gala), aby uczcić otwarcie wystawy „Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination” w dzielnicy Manhattan w Nowym Jorku, USA, 7 maja 2018 r. REUTERS/Eduardo Munoz /File Photo Uzyskaj prawa licencyjne

LOS ANGELES, 16 listopada (Reuters) – Wokalistka R&B Cassandra Ventura pozwała w czwartek Seana „Diddy’ego” Combsa do sądu federalnego, oskarżając rapera i potentata hiphopowego, z którym się kiedyś spotykała i z którego wytwórnią muzyczną podpisała kontrakt, o poddawanie jej seryjnej przemocy fizycznej , niewolnictwo seksualne i gwałt.

Jednym z głównych zarzutów postawionych Combs przez Venturę, która występuje pod pseudonimem Cassie, było to, że zmusił ją do odbycia aktu seksualnego z kilkoma wynajętymi przez siebie prostytutkami, podczas gdy on oglądał i filmował te spotkania dla własnej przyjemności.

Pozew złożony przed amerykańskim sądem rejonowym na Manhattanie oskarża Combsa o regularne bicie Ventury w trakcie 10-letniego związku zawodowego i romantycznego, w którym kontrolował ją poprzez zastraszanie oraz podawanie jej narkotyków i alkoholu.

Ventura (37 l.) twierdzi, że Combs zgwałcił ją pod koniec ich związku w 2018 r., kiedy poruszyła pomysł pozostawienia go.

Warto przeczytać!  Victoria Beckham broni syna Brooklyna po tym, jak początkujący szef kuchni podał „niedosmażoną” pieczeń wołową

Prawnik Combsa, Ben Brafman, wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że jego klient „zdecydowanie zaprzecza tym obraźliwym i oburzającym zarzutom”.

Brafman powiedziała, że ​​Ventura zdecydowała się złożyć pozew „pełen bezpodstawnych i oburzających kłamstw” po nieudanej próbie szantażowania Combs, aby zapłaciła jej 30 milionów dolarów, grożąc napisaniem szkodliwej książki o ich związku.

Combs (54 lata), założyciel przełomowej wytwórni Bad Boy Records, to jeden z najbardziej wpływowych producentów i dyrektorów hip-hopu oraz odnoszący ogromne sukcesy artysta, a także impresario własnej linii ubrań Sean John.

Magazyn Forbes umieścił go w 2017 roku na liście najlepiej opłacanych muzyków na świecie, zarabiających wówczas około 130 milionów dolarów rocznie.

W pozwie złożonym w czwartek Combs, który wcześniej występował pod takimi pseudonimami jak P. Diddy, Puff Daddy i Diddy, jest nieobliczalną, kontrolującą osobą o skłonnościach do przemocy wymierzoną w Venturę i innych.

W pozwie stwierdzono, że zmusił Venturę do noszenia dla niego pistoletu w torebce, pewnego razu wywiesił jej przyjaciółkę przez balkon wielopiętrowego apartamentu hotelowego i wysadził samochód należący do rapera Kida Cudiego, gdy dowiedział się, że jest zainteresowany Venturą.

Warto przeczytać!  Zdjęcia z planu „Deadpool 3” ujawniają epizod, sugerują duży spoiler

Z pozwu wynika, że ​​Ventura poznała Combsa pod koniec 2005 roku, kiedy ona miała 19 lat, a on 37, w ciągu kilku miesięcy podpisała kontrakt na 10 albumów z wytwórnią Bad Boy Records, a kilka lat później rozpoczęła z nim romantyczny związek.

W pozwie nie dochodzi się określonej kwoty odszkodowania pieniężnego. Zamiast tego twierdzi, że Ventura szuka „sprawiedliwości za dekadę jej życia, którą odebrał jej pan Combs, grożąc przemocą, nadmiernym używaniem narkotyków, znęcaniem się fizycznym i psychicznym oraz niewolnictwem seksualnym”.

W pozwie przytacza się naruszenia przepisów federalnych, nowojorskich i kalifornijskich, dotyczących handlu ludźmi w celach seksualnych i handlu ludźmi.

Combs to najnowsza znana osobistość branży nagraniowej oskarżona o molestowanie seksualne w niedawnych procesach sądowych, wśród nich piosenkarz i autor tekstów Steven Tyler z Aerosmith, producent muzyczny LA Reid i dyrektor muzyczny Neil Portnow, były prezes i dyrektor generalny Recording Academy która jest gospodarzem ceremonii rozdania nagród Grammy.

Reportaż Steve’a Gormana w Los Angeles, montaż: Deepa Babington

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Zdobądź prawa licencyjneotwiera nową kartę


Źródło

Warto przeczytać!  Pamela Anderson broniła Tima Allena po pokazaniu oskarżenia