Polska

Senator przypisał pacjentom szpitala psychiatrycznego głosowanie na PiS. Teraz przeprasza

  • 14 listopada, 2023
  • 3 min read
Senator przypisał pacjentom szpitala psychiatrycznego głosowanie na PiS. Teraz przeprasza


Senator związany z większością parlamentarną Krzysztof Kwiatkowski w jednym z wywiadów miał połączyć pobyt w szpitalu psychiatrycznym z głosowaniem na Prawo i Sprawiedliwość

 

ZOBACZ: Prawo i Sprawiedliwość bez wicemarszałków. „Jesteśmy gotowi”

 

Na portalu X pojawiło się wideo, w którym senator analizuje wyniki wyborów z komisji wyborczej znajdującej się w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza. Znajduje się tam szpital psychiatryczny, a senator w nagraniu stwierdził, że „PiS odniósł tam miażdżące zwycięstwo”

Nowy Sejm. Senator łączy pobyt w szpitalu z psychiatrycznym z wyborem kandydatów do parlamentu

Były prezes NIK sprawdził, ile dokładnie kandydaci dostali głosów w komisji znajdującej się w szpitalu

 

– PiS dostał tam 109 głosów i absolutnym liderem wyborców z Tworek okazał się Mariusz Błaszczak, który dostał ponad 70 głosów z tej listy – podkreślił Kwiatkowski.

 

ZOBACZ: Sejm wybrał wicemarszałków. Elżbieta Witek odrzucona w głosowaniu

 

Senator stwierdził, że zliczając głosy trzech komitetów dotychczasowej opozycji to i tak wynik był niższy niż liczba głosów zdobyta przez PiS. 

 

– Lider Koalicji Obywatelskiej Jan Grabiec dostał tylko 14 głosów. Kandydatka Barbara Socha z PiS okazała się absolutną perełką polityczną w tej komisji wyborczej. Pani Barbara dostała ponad 100 głosów, a wicemarszałek Michał Kamiński z Trzeciej Drogi odniósł tam sromotną, katastrofalną porażkę. Dostał nawet nie połowę głosów, co kandydatka PiS – powiedział były prezes NIK

Warto przeczytać!  MSPO: Wszystkie twarze Warana | Konflikty.pl

 

ZOBACZ: Donald Tusk przyłapany. Cała Polska poznała kod PIN jego telefonu

 

Kwiatkowski zasugerował, że wyborcy w komisji w szpitalu psychiatrycznym „widzą więcej i zauważają rzeczy, których wyborcy ze zwykłych komisji nie zauważyli”. 

Krzysztof Kwiatkowski łączy chorych z głosowaniem na PiS. Reakcje internautów

Radomir Szumełda, parukrotny kandydat do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej uznał, że wypowiedź senatora jest „obrzydliwa”.

 

Prezes Ogólnopolskiej Grupy Badawczej Łukasz Pawłowski napisał na portalu X: „PiS mówi, że opozycja wygrywa w więzieniach – skandal, karygodne, wstyd. Opozycja mówi ze PiS wygrywa w zakładach psychiatrycznych – Haha dobre, ale im powiedział, 100% racji. Jeden wart drugiego…”

 

Autor w Historii Bez Cenzury Marcin Tyc uznał, że zachowanie senatora „nie przystoi”.

Warto przeczytać!  Pfizer pozwał Polskę. Gigant farmaceutyczny domaga się miliardów złotych - kancelaria reprezentująca Polskę podała dokładną kwotę

Słowa Krzysztofa Kwiatkowskiego. „Serdecznie przepraszam”

Senator zdecydował się przeprosić za odbijające się negatywnym echem słowa. Polityk uznał, że wypowiedź nie powinna mieć miejsca. Przeprosiny umieścił na dawnym Twitterze.

Czytaj więcej
Źródło