Podróże

Serwis Tripadvisor wymienia kierunki podróży w Szkocji cieszące się dużym popytem na ferie zimowe

  • 14 listopada, 2023
  • 4 min read
Serwis Tripadvisor wymienia kierunki podróży w Szkocji cieszące się dużym popytem na ferie zimowe


W najnowszym raporcie z podróży serwisu Tripadvisor cztery miejsca w Szkocji zostały wyróżnione jako kierunki cieszące się dużym zainteresowaniem.

Choć lato jest najpopularniejszą porą roku na wyjazdy, ferie zimowe mają swój urok. Spacerując po urokliwych miejscach, otuleni szalikami i czapkami przed zimowym chłodem, wciąż jest mnóstwo do zrobienia i zobaczenia, gdy lato się skończy.Serwis Tripadvisor uznał Edynburg za drugie pod względem popularności miejsce w Wielkiej Brytanii, a Glasgow na ósmym. Tymczasem Pitlochry, South Queensferry i Aviemore zostały tej zimy uznane za trzy najszybciej rozwijające się kierunki krajowe.

Na czwartym miejscu znajduje się Pitlochry położone w samym sercu Szkocji. VisitScotland nazywa to miasto doskonałą bazą wypadową do odkrywania naturalnego piękna Perthshire i tradycyjnych rozrywek, takich jak wędkarstwo, gra w golfa i spacery.

Nadmorskie miasteczko położone zaledwie pół godziny drogi od Edynburga zajęło piąte miejsce, a Aviemore w Highlands – 10.

Wyjeżdżając za granicę, Brytyjczycy chętnie uciekają przed zimnem i szukają zimowego słońca. Dubaj i Wyspy Kanaryjskie zajmują czołowe miejsca na liście najpopularniejszych kierunków międzynarodowych, podczas gdy kierunki w Azji Wschodniej cieszą się popularnością na najszybciej rosnącej liście tego serwisu.

Warto przeczytać!  Ile pieniędzy potrzebujesz, aby podróżować po świecie przez rok

W celu uzyskania wglądu w popyt na podróże w okresie od 1 grudnia 2023 r. do 29 lutego 2024 r. serwis Tripadvisor wykorzystał połączenie danych dotyczących wyszukiwania i nastrojów.

Pomimo kryzysu związanego z kosztami życia, sezonowy wskaźnik podróży serwisu Tripadvisor podaje, że tylko jedna trzecia (29%) Brytyjczyków planuje zmienić sposób podróżowania tej zimy ze względu na czynniki makroekonomiczne, czyli mniej niż średnia światowa. Tak naprawdę zdecydowana większość brytyjskich podróżników (86%) planuje wydać na podróże co najmniej tyle samo, jeśli nie więcej, tej zimy w porównaniu z poprzednią.


Londyn, Edynburg i York zamykają trzy najpopularniejsze kierunki w Wielkiej Brytanii tej zimy. Na szczycie listy najszybciej rozwijających się kierunków znajduje się Derry, a za nim plasują się Broadway, Eastbourne, Pitlochry i South Queensferry.

Najpopularniejsze artykuły w tym tygodniu w Scotland Now

Raport zimowy 2023/2024 serwisu Tripadvisor

South Queensferry zostało uznane za jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Wielkiej Brytanii(Zdjęcie: ewg3D / Getty Images)

Popularne kierunki krajowe

Najszybciej rozwijające się kierunki krajowe

1. Londyn

1. Derry, Irlandia Północna

2. Edynburg

2. Broadway w Cotswolds

3. York

3. Eastbourne, East Sussex

4. Liverpoolu

4. Pitlochry, Perth i Kinross

5. Manchesterze

5. South Queensferry, Edynburg

6. Blackpool

6. Brockenhurst, New Forest, Hampshire

7. Kąpiel

7. St. Ives, Kornwalia

8. Glasgow

8. Newquay, Kornwalia

9.Birmingham

9. Chester, Cheshire

10. Belfast

10. Aviemore, Highlands w Szkocji

Warto przeczytać!  Whiplash pogody

Nie przegap najświeższych wiadomości z całej Szkocji i nie tylko – zapisz się do naszego newslettera Tutaj.

Dołącz do społeczności Daily Record WhatsApp!

Otrzymuj najnowsze wiadomości prosto do swoich wiadomości, dołączając już dziś do naszej społeczności WhatsApp.

Będziesz otrzymywać codzienne aktualizacje najświeższych wiadomości, a także najważniejszych nagłówków w całej Szkocji.

Nikt nie będzie mógł zobaczyć, kto jest zarejestrowany i nikt nie będzie mógł wysyłać wiadomości poza zespołem Daily Record.

Wszystko co musisz zrobić to kliknij tutaj, jeśli korzystasz z telefonu komórkowegowybierz „Dołącz do społeczności” i gotowe!

Jeśli korzystasz z komputera stacjonarnego, po prostu zeskanuj telefonem powyższy kod QR i kliknij „Dołącz do społeczności”.

Zapewniamy także członkom naszej społeczności oferty specjalne, promocje i reklamy oferowane przez nas i naszych partnerów. Jeśli nie podoba Ci się nasza społeczność, możesz ją sprawdzić w dowolnym momencie.

Aby opuścić naszą społeczność, kliknij nazwę u góry ekranu i wybierz „grupę wyjścia”.

Jeśli jesteś ciekawy, możesz przeczytać naszą Politykę prywatności.


Źródło