Sport

Shaqiri strzela oszałamiającego gola w remisie 1:1 Szwajcarii ze Szkocją na Euro 2024 | Wiadomości piłkarskie

• 20 czerwca, 2024
  • 4 min read
Shaqiri strzela oszałamiającego gola w remisie 1:1 Szwajcarii ze Szkocją na Euro 2024 |  Wiadomości piłkarskie

„Shaq” zrobił to ponownie.

Szwajcar Xherdan Shaqiri świętuje zdobycie pierwszego gola (REUTERS)

W wieku 32 lat, po opuszczeniu najwyższej klasy europejskiej piłki nożnej na rzecz gry w MLS, Xherdan Shaqiri powraca na arenę międzynarodową i ponownie zdobywa bramki.

Teraz obejrzyj swoją ulubioną grę w Crickit. W każdej chwili w dowolnym miejscu. Dowiedz się jak

Jego oszałamiający gol w pierwszej połowie zapewnił Szwajcarii remis 1:1 ze Szkocją na środowym Euro 2024.

Jest to szósty z rzędu duży międzynarodowy turniej, w którym Shaqiri strzelił gola, począwszy od Mistrzostw Świata w 2014 roku.

To trzy Puchary Świata z rzędu i teraz trzy Mistrzostwa Europy dla napastnika Chicago Fire. Według UEFA jest pierwszym zawodnikiem, któremu udało się tego dokonać.

„Udowodnił dziś wieczorem, że żyje i oddycha dla takich chwil” – powiedział trener Szwajcarii Murat Yakin.

Shaqiri cofnął lata, wykonując pierwszy raz w curlingu z około 20 metrów na stadionie w Kolonii.

Szkocja prowadziła od 13. minuty, kiedy strzał Scotta McTominaya odbił się od Fabiana Schara i pokonał szwajcarskiego bramkarza Yanna Sommera.

Jednak Shaqiri odbił się na luźnym podaniu Anthony’ego Ralstona w 26. minucie i wyrównał mecz, strzałem lewą nogą w górny róg bramki i minął szkockiego bramkarza Angusa Gunna.

Warto przeczytać!  Puchar Świata T20: Na razie wszystko w porządku, ale prawdziwy test Indii zaczyna się teraz

„Jeśli taka szansa przypadła jakiemukolwiek innemu zawodnikowi szwajcarskiej drużyny, nie byłby to gol” – powiedział menadżer Szkocji Steve Clarke. „Wiedziałeś, że kiedy piłka leciała w stronę Shaqiriego, jej przeznaczeniem było wpadnięcie do siatki. Jest czołowym, czołowym graczem, więc nie dajesz czołowym graczom takich szans.

W swojej karierze Shaqiri grał dla kilku z najbardziej kultowych drużyn w Europie, w tym dla Bayernu Monachium, Interu Mediolan i Liverpoolu. Dołączył do Fire dwa lata temu, ale w tym czasie nadal produkuje dla swojego kraju na największej scenie.

„Shaq zawsze daje z siebie wszystko na treningach” – powiedział szwajcarski obrońca Manuel Akanji. Nie wiem, ilu innych zawodników jest w stanie strzelić tego gola.

Remis pozostawia Szwajcarię z czterema punktami, drugą w grupie A za Niemcami i prawdopodobnie awansującą do 1/8 finału.

Niemcy jako pierwszy kraj awansowali tego samego dnia po zwycięstwie 2:0 nad Węgrami.

Nadzieje Szkocji na awans do fazy pucharowej zależą od niedzielnego ostatniego meczu z Węgrami i wyników w innych miejscach. Żadnej drużynie nie udało się wyjść z fazy grupowej z czterema punktami.

Warto przeczytać!  Przebojowy gest Virata Kohliego dla RCB pod przewodnictwem Smriti Mandhana dołącza do świętowania tytułu WPL za pośrednictwem rozmowy wideo | Krykiet

Obie drużyny miały swoje szanse na zwycięstwo.

Szwajcar powinien był objąć prowadzenie tuż przed upływem godziny, gdy Dan Ndoye podkręcił Kierana Tierneya na skraju pola karnego. Gdy do pokonania był tylko bramkarz Angus Gunn, Ndoye strzelił obok bramki.

Następnie Grant Hanley głową trafił w słupek po rzucie wolnym Szkocji, a w końcówce Szwajcar Zeki Amdouni głową skierował się w dalszy słupek.

Szkocja w 11 poprzednich próbach nigdy nie wyszła poza fazę grupową Pucharu Świata lub Euro.

Jednak powtarzające się rozczarowanie nie osłabia optymizmu kibiców, którzy przed meczem wypełnili plac w Kolonii.

Licznie obecni byli także szwajcarscy kibice, co wywołało hałaśliwą atmosferę na stadionie.

Z pewnością był to wieczór przyjemniejszy dla fanów Szkocji niż mecz otwarcia mistrzostw Europy – porażka z Niemcami 5:1.

„Było to, czego się spodziewaliśmy. To była dobra reakcja na rozczarowujący wieczór. Nadal żyjemy w turnieju” – powiedział Clarke.

Gole Jamala Musiali i İlkaya Gündoğana zapewniły gospodarzom Niemcom dwa zwycięstwa z dwóch po zwycięstwie nad Węgrami i zapewniły, że nie powtórzy się jego wyjście z fazy grupowej z mistrzostw świata w 2022 roku.

Warto przeczytać!  Jalen Brunson zdobywa 40 punktów z rzędu po raz czwarty z rzędu, a Knicks wygrywają

Rezerwowy Albanii Klaus Gjasula strzelił gola w piątej minucie doliczonego czasu gry i pozwolił półfinalistce Pucharu Świata Chorwacji zremisować 2:2 w Grupie B. Bramka samobójcza Gjasuli, zaledwie cztery minuty po wejściu na boisko w drugiej połowie, wyglądała, jakby dała Chorwacji piłkę wygrywać aż do późnego uderzenia.

Złap każdy wielki hit, każdą bramkę dzięki Crickit, kompleksowemu miejscu, w którym znajdziesz wyniki na żywo, statystyki meczów, quizy, ankiety i wiele więcej

Śledź wszystkie najnowsze aktualizacje wyników meczów piłki nożnej wraz z harmonogramem EPL 2024, harmonogramem ISL 2024 i innymi powiązanymi aktualizacjami w tabeli punktów ISL 2024 na stronie internetowej i aplikacji Hindustan Times