Technologia

Skrót do czatów WhatsApp AI udostępniany niektórym beta testerom wraz z filtrami statusu

  • 20 listopada, 2023
  • 3 min read
Skrót do czatów WhatsApp AI udostępniany niektórym beta testerom wraz z filtrami statusu


WhatsApp rozpoczął wdrażanie zmiany wizualnej mającej na celu poprawę komfortu korzystania z nadchodzącej funkcji czatów opartej na sztucznej inteligencji (AI) na platformie komunikacyjnej. Na początku tego roku firma należąca do Meta ujawniła, że ​​pracuje nad obsługą chatbotów AI na powszechnie używanej platformie komunikacyjnej. Ci asystenci wykorzystujący sztuczną inteligencję są obecnie dostępni dla niektórych użytkowników w USA. W międzyczasie WhatsApp rozpoczął także testowanie nowej sekcji aktualizacji statusu, która umożliwia przeglądanie i filtrowanie listy aktualizacji statusu.

Po aktualizacji do wersji beta WhatsApp dla Androida 2.23.24.26 (za pośrednictwem narzędzia do śledzenia funkcji WABetaInfo) niektórzy testerzy wersji beta widzą nowy skrót umożliwiający inicjowanie tych czatów bezpośrednio z głównej listy czatów za pomocą pływającego przycisku akcji (FAB) w najnowszej wersji beta . Nad nowym przyciskiem czatu widoczny jest biały przycisk z wielokolorowym pierścieniem.

Skrót do czatu WhatsApp AI wabetainfo Whattsapp AI

Zrzut ekranu nowego przycisku AI udostępniony przez narzędzie do śledzenia funkcji
Źródło zdjęcia: WABetaInfo

Meta ogłosiła we wrześniu, że dodaje asystentów AI do swoich aplikacji do przesyłania wiadomości na WhatsApp, Instagramie i Messengerze. Te chatboty działają w oparciu o duży model językowy firmy Meta, Llama 2, i będą w stanie odpowiadać na zapytania użytkowników i przeszukiwać Internet za pomocą Bing. Asystenci będą mogli także generować obrazy za pomocą podpowiedzi tekstowych. Według firmy będą także wspierać awatary AI o różnych osobowościach.

Warto przeczytać!  Motorola aktualizuje cztery przystępne cenowo urządzenia z serii moto G na rok 2023

Chociaż może minąć trochę czasu, zanim Meta udostępni czaty AI użytkownikom w innych regionach, dodanie nowego przycisku powinno ułatwić użytkownikom samodzielne odkrywanie tej funkcji — w porównaniu z dodatkowymi krokami wymaganymi do utworzenia nowej konwersacji AI poprzez nowy przycisk czatu.

Z drugiej strony WABetaInfo zauważyło również nową filtrowaną listę pionową w WhatsApp beta dla Androida 2.23.25.3, która umożliwia użytkownikom przeglądanie wszystkich dostępnych statusów – funkcji przypominającej historie na Instagramie, która jest również dostępna w WhatsApp – za pośrednictwem listy pionowej. Według narzędzia do śledzenia funkcji lista aktualizacji statusu obejmuje również kanały.

Aby pomóc użytkownikom zarządzać listą statusów, najnowsza wersja beta WhatsApp dodaje cztery nowe filtry — Wszystko, Ostatni, OglądaneI Wyciszony — w górnej części ekranu. Oczekuje się, że możliwość porządkowania i filtrowania statusów zostanie w przyszłości udostępniona użytkownikom korzystającym z kanału stabilnych aktualizacji zarówno na iOS, jak i na Androidzie.


Linki partnerskie mogą być generowane automatycznie – szczegółowe informacje można znaleźć w naszym oświadczeniu dotyczącym etyki.


Źródło