Marketing

Smashburger Oxtail na Rado Market w Trzecim Oddziale

  • 17 listopada, 2023
  • 5 min read
Smashburger Oxtail na Rado Market w Trzecim Oddziale


Eldorado zostało niedawno odrestaurowane dużym kosztem i ponownie otwarte jako miejsce wydarzeń. Na stanowisko operatora zarządzającego zatrudniono znanego restauratora Chrisa Williamsa, znanego z Lucille’s Hospitality Group. Wejdź do Rado Market, kawiarni i targu, który otworzył pod koniec lipca na parterze sali balowej.

Zachichotałem z radości, gdy zobaczyłem, że burger Rado – którego musi mieć każda kawiarnia w Teksasie – będzie zawierał kotlet wołowa. Jestem wielkim fanem pełnego, lekko ziemistego smaku ogona ogonowego i tłustego tłuszczu, więc od razu zacząłem zgadywać, jak sprawdzi się w burgerze.

Reklama

Kontynuacja artykułu pod tą reklamą

Oto jak to się stało.

Cena: 17 dolarów z frytkami i sałatką z lokalnych warzyw, co sprawia, że ​​jest to posiłek.

Zamawianie: Ustaw się w kolejce do kasy, aby złożyć zamówienie, a następnie zabierz flagę z numerem na stół w jadalni lub na piękne patio z tyłu.

Jakość: Podziwiałam zarówno estetykę, jak i harmonijny smak tego starannie skomponowanego opakowania burgera. Fioletowa marynowana cebula i głęboka zieleń rukoli sygnalizowały coś świeżego i innego. Użycie ogona ogonowego w mieszance mielonych pasztecików wzmocniło ogólną mięsistość, dzięki czemu smak zdawał się rozkwitać, a podkład w postaci chrupiącej skórki to potęgował.

Reklama

Kontynuacja artykułu pod tą reklamą

Wszystko w tej kanapce wydawało się przemyślane, począwszy od akcentu, a nie dominacji czosnkowego aioli, po cierpkość marynowanej czerwonej cebuli współgrającej z delikatnie słodkim dżemem pomidorowym. Burger trzymał mnie w napięciu do ostatniego kęsa.

Ocena śluzu: Wyciek soku mięsnego zmieszanego z sokiem z dżemu pomidorowego.

Punkty bonusowe: Frytki i sałatka boczna, które wybrałem do burgera, były wyjątkowo w porządku. Domyślam się, że mocne frytki rozpoczęły swoje życie w restauracji zamrożone, ale zanim Rado Market je skończył, były już w najlepszym wydaniu: cudownie chrupiące i elegancko przyprawione. Kiedy restauracja może sprawić, że pokocham mrożoną frytkę, kłaniam się.

I ta mała zielona sałatka! Zapomnij o zwykłych wiotkich liściach sałaty; to dziecko było pełne cudownie gumowatych zimowych warzyw, które smakowały tak, jakby wyskoczyły prosto z ogrodów prowadzonych przez organizację charytatywną Chrisa Williamsa, projekt Lucille z 1913 r., w Fort Bend. Wytrzymał im cierpki winegret; Żałowałem tylko, że nie było tego trochę mniej.

Warto przeczytać!  Unlock Health wprowadza nową platformę technologii i usług dla opieki zdrowotnej, aby zmienić sposób, w jaki firmy z branży opieki zdrowotnej napędzają wzrost

Reklama

Kontynuacja artykułu pod tą reklamą

Dodatkowy kredyt: Właściciel Chris Williams zawsze starał się umiejętnie łączyć wina w Lucille’s, swojej restauracji w Dzielnicy Muzeów, dzięki czemu możesz bez obaw zamówić kieliszek czerwonego do burgera (być może Pinot Noir z wybrzeża Sonoma). Podawane w słoju z masonem, nie mniej.

Opcje wegetariańskie: Krótkie menu uwzględnia wegetarian i wegan. Są wegańskie paszteciki i jajecznica na bułki śniadaniowe i tacos; oraz kanapkę z żniwami i smażonymi zielonymi pomidorami na lunch, a także kilka sałatek i grillowany ser z zielonym gumbo.

Rzeczy na później: Chwyciłam paczkę czterech wspaniałych ciasteczek z cukrem, z odpowiednią zawartością soli i zatrzaskiem, które przypominały mi te, które moja mama robiła co roku podczas wakacji.

Kolor lokalny: W tej świeżo wyglądającej przestrzeni panuje ciepła atmosfera wspólnoty, która była szczególnie mile widziana w ponure, szare popołudnie. Wybrałem się na wycieczkę ogrodniczą z przewodnikiem po ogrodach na tyłach, podziwiając sposób, w jaki koralowo-różowy kwiat czapki tureckiej rozjaśnił ponury dzień; następnie zwiedziłem elegancko zorganizowaną winiarnię i przejrzałem kulinarne półki z książkami, których kuratorem był pobliski sklep Kindred Stories – była to okazja do zrobienia małych świątecznych zakupów.

Warto przeczytać!  SA One Club Creative Boot Camps rozpoczynają się w przyszłym tygodniu od tego, kto jest kim z branży

Wychodząc, przeszedłem obok projektów, które przekształcają tę historyczną dzielnicę Black w centrum kulturalne, od imponująco odrestaurowanego Parku Emancypacji przed Rynkiem Rado, po zupełnie inny świat Project Row Houses na południu. Zauważyłem coś, co uważam za Townhouse Creep w okolicznych blokach, i wyszedłem ze słodko-gorzkim uczuciem, zastanawiając się, jak rozegra się przeciąganie między zakorzenionym rozwojem a gentryfikacją.

Reklama

Kontynuacja artykułu pod tą reklamą

Rado Market & Cafe, 2310 Elgin Street, 281-747-6445. Otwarte od wtorku do piątku w godzinach 7.00-16.00; Sobota i niedziela, 8:00-16:00


Źródło