Polska

Spięcie Belki z Mastalerkiem. Żyrandol wydaje się być bardziej funkcjonalny od niego

  • 17 listopada, 2023
  • 3 min read
Spięcie Belki z Mastalerkiem. Żyrandol wydaje się być bardziej funkcjonalny od niego


W czwartek miał miejsce Dzień Służby Granicznej. Z tej okazji Andrzej Duda spotkał się z odchodzącym kierownictwem Ministerstwa Spraw Zagranicznych i dyplomatami.

 

ZOBACZ: Leszek Miller przewiduje współpracę prezydenta z nowym rządem. „Nie ma się co łudzić”

Podczas spotkania prezydent podziękował pracownikom służby dyplomatycznej, wezwał do ochrony interesu Polski, zapewnił o gwarancji dobrych relacji ze Stanami Zjednoczonymi oraz apelował do przyszłych rządzących o współpracę.

Prezydent Duda odniósł się również do kwestii bezpieczeństwa Polski, opartym na wzmacnianiu sojuszu z USA.

 

ZOBACZ: Prokuratura zajmie się zdewastowanym ogrodzeniem Kidawy-Błońskiej

– Głównym naszym sojusznikiem militarnym są Stany Zjednoczone Ameryki. Z mojego punktu widzenia nie ma znaczenia, kto jest prezydentem Stanów Zjednoczonych, to wybór amerykańskich wyborców. Nie ma znaczenia, w co wierzy i kogo lubi. Interes Polski jest tylko jeden – zaznaczył.

Prezydent: „nie ma znaczenia, kto jest prezydentem USA”. Spięcie polityków

Sprawa poruszyła byłego premiera z ramienia SLD Marka Belkę. Obecny eurodeputowany odpowiedział prezydentowi wpisem na platformie X.

 

ZOBACZ: Pierwsze orędzie marszałka Sejmu Szymona Hołowni. Chce zmian w Kodeksie wyborczym

Warto przeczytać!  Kuratorzy Czarnka nie tracą rezonu. Ostrzegają szkoły przed "Tęczowym piątkiem"

 

„Nie chciałbym martwić autora tej nienachalnie mądrej myśli, ale w tym kontekście nawet żyrandol wydaje się bardziej funkcjonalny od niego samego” – napisał były prezes NBP. 

 

Byłemu premierowi odpisał szef Gabinetu Prezydenta RP. Marcin Mastalerek uznał, że dzięki postawie jaką reprezentuje Andrzej Duda utrzymujemy silny sojusz na linii USA-Polska. Nazwał też byłego premiera „towarzyszem w PZPR”.

 

ZOBACZ: Tomasz Zimoch domaga się przeprosin od wiceministra. Paweł Jabłoński zabrał głos

 

Sojusz Polski i Stanów Zjednoczonych po 1989 roku jest silny, niezależnie od tego, kto rządzi w Polsce i USA, właśnie dzięki takiej postawie, jaką prezentuje Prezydent Andrzej Duda, a nie dzięki postawie, jaką Pan prezentował przed 1989 r., jako towarzysz w PZPR” – odpowiedział Mastalerek. 

 

Kłótnia szefa Gabinetu Prezydenta RP z byłym premierem

Marcin Mastalerek jest szefem gabinetu Prezydenta RP. Był współtwórcą kampanii wyborczej Andrzeja Dudy oraz Prawa i Sprawiedliwości w 2015 roku. Jest politykiem, ekspertem od wizerunku, działaczem samorządowym oraz posłem na Sejm VII kadencji. Ukończył studia na kierunku stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Szczecińskim.

Warto przeczytać!  Morawiecki o tym, czy jego rząd przetrwa: Szybko zostanie rozstrzygnięte

 

ZOBACZ: Warszawa. Rafał Trzaskowski zakazał propalestyńskiej demonstracji. „Względy bezpieczeństwa”

Marek Belka jest eurodeputowanym wybranym z listy Koalicji Europejskiej z rekomendacji Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Wcześniej był m.in. premierem oraz szefem Narodowego Banku Polskiego. W 1994 otrzymał tytuł profesora nauk ekonomicznych.

Czytaj więcej
Źródło