Sprawozdanie z meczu – IRE vs PAK 1st T20I, 10 maja 2024 r

• 10 maja, 2024

Irlandia 183 na 5 (Balbirnie 77, Tector 36, Abbas 2-36) pokonać Pakistan 182 na 6 (Babar 57, Ayub 45, Young 2-27) pięcioma bramkami

Irlandia i Pakistan grały ze sobą na T20I po raz pierwszy od 15 lat, a 77-latek Andy’ego Balbirniego pomógł gospodarzom pokonać gości. Było to pierwsze zwycięstwo Irlandii nad Pakistanem w tej formacie, a jedyne spotkanie obu drużyn podczas Mistrzostw Świata T20 w 2009 roku.

Harry Tector, który dołożył 77 punktów, a Balbirnie zdobył trzecią bramkę, zapewnił sobie przewagę w 183-biegowym pościgu, zanim gole George’a Dockrella i Curtisa Camphera wyprzedziły Irlandię.

Pościg zakończył się emocjonującym zakończeniem, a Irlandia potrzebowała 40 goli w ostatnich czterech overach, mimo że Pakistan miał w banku po jednym overu od Naseema Shaha i Shaheena Afridiego oraz po dwóch od Abbasa Afridiego. Abbas zaczął od 17. bramki bramką Dockrella i stracił zaledwie trzy z pierwszych czterech piłek. Ale potem zaczął się powracający motyw melonika, który dobrze zaczął od początku, a następnie stracił bramkę w końcówce i obniżył stawkę wywoławczą.

Następnie, gdy Irlandia potrzebowała kolejnych 28 z 17 piłek, Shadab Khan nie mógł wykorzystać trudnej okazji i dał Balbirnie życie. Naseem przybił kilku Yorkerów, aby przywrócić równowagę w grze. Jednak Delany zrobił miejsce i wykonał niski, pełny rzut przez osłonę, aby zdobyć 11 punktów.

Warto przeczytać!  Man Utd trafił w dziesiątkę, sprzedając „leniwego” niewypału wartego tyle samo, co Mainoo

Shaheen był bliżej swojego najlepszego wyniku w przedostatniej partii, która rozpoczęła się, gdy Irlandia potrzebowała kolejnych 19 punktów. Pokonał Yorkersów zza bramki i przewrócił Balbirniego gwałtownym, niskim, pełnym podrzutem. Jednak zuchwała pierwsza piłka Camphera nad bramkarzem sprawiła, że ​​Abbas miał 11 punktów i obronił się w końcówce.

Campher był zaskoczony pierwszą piłką Abbasa, która doleciała z niewielkiej odległości, ale udało mu się wyprowadzić ją poza dolną krawędź pomiędzy bramkarzem a krótszą trzecią piłką dla czterech. Wykorzystał niecelnego Yorkera, aby wyrównać wyniki, a następnie pożegnał się i przypieczętował zwycięstwo.

Balbirnie, Tector zorganizował pościg

Agresywny początek pościgu przez Irlandię sprawił, że Naseem tanio zwolnił Paula Stirlinga. Shaheen był wkurzony w swoich dwóch pierwszych overach, ale jego zastępca Abbas uderzył pierwszą piłkę po tym, jak został oddany do gry w kręgle w grze w przewadze.

Jednak wejście na boisko z wynikiem 27 na 2 nie powstrzymało Tectora przed szukaniem granic na początku. Pozwoliło to Balbirnie na konsolidację po drugiej stronie boiska, gdy ta para podniosła Irlandię z 43 za 2 w grze w przewadze do 84 za 2 po dziesięciu overach. Zaatakowali Shadaba Khana po tym, jak Imad Wasim napiął mięśnie, aby utrzymać się na powierzchni.

Warto przeczytać!  „Jest jeszcze wiele rzeczy do poprawy…”: Corey Anderson z USA po zakończeniu kampanii T20 WC Super 8s

Tector przegrał z Imadem, ale Dockrell dołączył do Balbirniego i pokonał Shadaba za 23. w decydującym meczu na 14. miejscu. Ostatnia piłka poszybowała w stronę Iftikhara Ahmeda po dłuższej przerwie, ten jednak nadepnął na bandę ograniczającą i dał Dockrellowi życie po sześciu runach. Balbirnie i Dockrell utrzymali tempo około dziewiątej na minutę, co zapewniło pomyślny finisz.

Babar pięćdziesiąt, epizodyczna winda Iftikhar Pakistan

Wcześniej tego dnia Irlandia postawiła Pakistan w trudnej sytuacji. Babar Azam dołączył do Saima Ayuba w drugiej turze po tym, jak Tector, znajdujący się w środku pola, wyprzedził Mohammeda Rizwana, gdy ten został wezwany przez Ayuba na singiel, zanim został odesłany.

Babar i Ayub odnosili mieszane sukcesy, próbując wzmocnić piłkę w grze w przewadze, trafiając sześć czwórek i szóstkę, ale często byli też pokonani przez Marka Adaira i Barry’ego McCarthy’ego.

Po grze w przewadze obaj pałkarze zmierzyli się z Benem Whitem i Curtisem Campherem, przyspieszając i dodając 53 punkty w kolejnych pięciu overach. Ukarali za wszystko, co było zbyt pełne lub zbyt krótkie, ale Ayub rzucił się do ataku Delany’ego, który zakończył trwający 85 runów pojedynek, zdobywając 57 piłek.

Warto przeczytać!  Puchar Świata T20 2024 – Brak Jana Nicol Loftie-Eaton w składzie Namibii pod wodzą Gerharda Erasmusa

Babar w 13. minucie podbił 39-bilową pięćdziesiątką, ale wynik ciągle się zmieniał, w miarę jak uderzał i pudłował, nawet gdy Fakhar Zaman nie był w stanie wydostać się z bloków.

Powrót Younga w 13. minucie zapewnił Pakistanowi powrót do gry, gdy Babar źle podał krótką piłkę, przechodząc w długą, kończąc na 43-bilach 57, podczas gdy Azam Khan, próbując pokonać głęboką kwadratową nogę, upadł na kaczkę za dwie piłki.

Pakistan przegrał 3 do 7 w sześciu legalnych piłkach w połowie od 15. minuty. Następnie Fakhar upadł na 18. pozycji, zdobywając 20 z 18 piłek, ale Iftikhar był niewzruszony. Spodobał mu się Adair, uderzając go trzema szóstkami i dwiema czwórkami w ośmiu legalnych piłkach.

Iftikharowi, który zakończył mecz z wynikiem 38* z 15 piłek, pomagały Shaheenowi dwie szóstki wystrzelone z McCarthy’ego w 19. minucie, podczas gdy Pakistan odbił 44 z ostatnich trzech i osiągnął 182, które Irlandia dogoniła, mając zapasową piłkę.