Rozrywka

Squid Game: The Challenge – wszystko, co musisz wiedzieć o nowym teleturnieju Netflix, w tym o uczestnikach, nagrodach pieniężnych i kontrowersjach

  • 21 listopada, 2023
  • 6 min read
Squid Game: The Challenge – wszystko, co musisz wiedzieć o nowym teleturnieju Netflix, w tym o uczestnikach, nagrodach pieniężnych i kontrowersjach
Netflixahitowy program Gra Kałamarnica może to wszystko fikcja, ale jego nowy spin-off wcale nie jest taki, ponieważ 456 uczestników walczy o ogromną nagrodę pieniężną.

Chociaż plany zdjęciowe mogą wyglądać niemal identycznie jak dystopijny koreański dramat, jego spin-off został nakręcony na wybrzeżach Wielkiej Brytanii.

Podobnie jak w przypadku zabójczych, dziecięcych wyzwań w Squid Game, uczestnicy konkursu rzeczywistości będą musieli przejść te same testy i stworzyć te same sojusze, aby wygrać.

MailOnline odkrywa wszystko, co musisz wiedzieć o nowym i kontrowersyjnym programie Netflix.

Nowy spin-off: teleturniej oparty na hitowym serialu Netfliksa ma pojawić się na platformie streamingowej w środę (na zdjęciu z Squid Game: The Challenge)
Wielka konkurencja: w reality show konkursowym weźmie udział aż 456 uczestników (na zdjęciu z gry Squid Game: The Challenge)

Nagrody pieniężne

Netflix określił spin-off jako „inspirowany” oryginałem, ale obiecał także cały szereg nowych, zaskakujących dodatków.

W serialu pojawią się podobne wyzwania, które widzieliśmy już w Squid Game, takie jak niesławne czerwone światło, zielone światło, cukrowe plastry miodu i gra w klasy.

Uczestnicy będą także musieli walczyć o jackpota, tworząc sojusze i zachowując się strategicznie w grze o przetrwanie, podczas gdy inni uczestnicy spadają jak muchy.

Ale nie ma się czym martwić – uczestnicy nie będą narażać swojego życia, aby wygrać nagrodę o wartości 4,56 miliona dolarów.

Ale mając do zgarnięcia tak ogromną sumę pieniędzy, prawdopodobnie będą konkurować tak, jakby to robili.

Warto przeczytać!  Tom Sandoval ujawnia, że ​​żałuje sprawy Raquel, Ariany Split

Netflix ogłosił zwiastun w październiku, tweetując: „Zaprzyjaźnij się. Zrób sobie wrogów. Zarabiaj miliony” – dodając, że premiera serialu odbędzie się 22 listopada.

Wysoka stawka: w serialu weźmie udział 456 uczestników nowego konkursu reality show opartego na hitowym programie Netflix – Squid Game. Zawodnicy będą walczyć o aż 4,56 miliona dolarów
Znane gry: pojawią się także wyzwania z oryginalnego programu, w tym czerwone światło, zielone światło, plastry miodu i gra w klasy

Uczestnicy

W serwisie Netflix pojawi się dziesięć odcinków serialu, a pierwszy z nich będzie zatytułowany Red Light, Green Light i będzie stanowił dla fanów ogromną wskazówkę dotyczącą tego, co ma nadejść.

Podczas każdej rundy i odcinka uczestnicy będą wprowadzani do sali gier przez spiralny, wielokolorowy korytarz, a obserwowani będą przez strażników w różowych kombinezonach z kształtami zakrywającymi twarze.

Według Dextero ośmiu z 456 uczestników zostało wymienionych:

  • Michaela Van Wijka
  • Lee Taylora
  • Teresa Sherron
  • Marcusa Harringtona
  • Deandre Sipthekid Smith
  • Briana D. Banksa
  • Midge Ripoli
  • Terry’ego Myersa

Jednak strona IMDB, na której zostały wymienione, nie jest już aktywna.

Według Variety trzech niezidentyfikowanych zawodników sprzeciwiło się programowi, twierdząc, że kręcono ich w domu przy zerowej pogodzie.

Podkreślili, że nie zapisali się na programy typu Bear Grylls ani Naked and Afraid i byli zszokowani warunkami kręcenia.

Opisując sześciogodzinną grę w Red Light Green Light, jeden z uczestników powiedział: „To nie jest gra.

„Zabawa już minęła. Nie można mówić ludziom, że mają stać w ujemnych temperaturach w samym dresie i dwóch parach skarpetek.

Warto przeczytać!  Lisa Rinna jest „wdzięczna”, ogłaszając odejście z The Real Housewives of Beverly Hills po 8 sezonach

Drugie rzekome warunki były „całkowicie nieludzkie” i wynikały z tego, że cztery osoby zemdlały podczas drugiej rundy meczu.

Powód powiedział, że widział, jak jedna z dziewczynek zemdlała, usłyszała, jak uderzyła głową o podłogę, i dodał: „Ale wtedy ktoś przyszedł [microphone] i kazano nam utrzymać nasze pozycje, ponieważ gra nie została wstrzymana. Potem ludzie padali jak muchy.

Zatrzymywać się! Niesławne „Czerwone światło, zielone światło” kręcono według doniesień przez sześć godzin, a niektórzy uczestnicy rzucili się na pokaz z powodu złych warunków filmowania

Zarzuty: Jeden z zawodników stwierdził, że warunki były „całkowicie nieludzkie”, zarzucając, że cztery osoby zemdlały podczas drugiej rundy igrzysk

Spór

Na rzekomym traktowaniu uczestników nie kończy się także lista kontrowersji wokół nowego, niewydanego dotąd serialu Netfliksa.

Fani szybko zwrócili uwagę, że gigant streamingowy szybko rozdał nagrodę w wysokości 4,5 miliona dolarów zaraz po strajkach Gildii Pisarzy Amerykańskich i Gildii Aktorów Ekranowych.

Na portalu X, znanym wcześniej jako Twitter, jeden z nich napisał: „Nie wiem, jak głuchym trzeba być, żeby to stworzyć, to nie do pokonania. kapitalizm w najlepszym wydaniu.

„I na to właśnie przeznaczasz wszystkie swoje pieniądze, zamiast odpowiednio płacić pracownikom? Kupa śmiechu.’

Netflixowi postawiono także wcześniejsze zarzuty za niezapłacenie rezydualnych tytułów twórcy serii Squid Game, Hwangowi Dong-hyukowi, mimo że serial należy do najlepiej zarabiających na platformie.

Inny wtrącił się: „Twórca gry w kalmary nie otrzymuje odpowiedniego wynagrodzenia, podczas gdy Netflix nadal na tym czerpie zyski, jednocześnie tracąc cały sens serialu.

Warto przeczytać!  Ben Affleck i ja pobraliśmy się w Vegas z powodu mojego zespołu stresu pourazowego

„To szaleństwo, jak ktokolwiek może się doczekać, żeby to obejrzeć”.

Inni byli zniechęceni faktem, że Netflix nie wypuścił kontynuacji oryginalnej gry Squid Game, a jeden z nich napisał: „Potrzebujemy drugiego sezonu prawdziwej gry Squid Game. Proszę.’

Kontrowersyjne: ludzie szybko ostro skrytykowali serial, nazywając go „ignorantem” i „głuchym na ton”
Ton głuchy: Niektórzy wskazywali, że Netflix postawiono także wcześniejsze oskarżenia o niezapłacenie twórcy serii Squid Game – Hwang Dong-hyukowi – pozostałości

„A jednak tak naprawdę prosiliśmy o drugi sezon, a nie teleturniej” – skomentował drugi.

Jednak niektórzy fani ostro skrytykowali Netflix, nazywając go „ignorantem” i „głuchym” za ożywienie fikcyjnego serialu.

Widzę, że całkowicie przegapiłeś sens tej serii. Dobra robota” – zażartował jeden.

Drugi napisał: „Fakt, że to w ogóle istnieje, dowodzi, że nie zrozumieli sensu samego programu – to będzie bardzo rozczarowujące, jak popularna będzie to prawdopodobnie”.

„Tworzenie reality show opartego na krytyce kapitalizmu wciąż jest czymś niesamowitym” – zażartował inny.

„Nienawidzę, że coś takiego istnieje” – napisał jeden z użytkowników: „Całe założenie Squid Game było satyrą na chciwość, wojnę klasową i wyzysk klasy robotniczej. Naturalnie więc duża korporacja, taka jak Netflix, właśnie dostrzegła znaki dolara $$.

Squid Game: The Challenge zostanie wyemitowany w serwisie Netflix w środę, 22 listopada.

Jak na ironię: inni fani nie byli zadowoleni, widząc, jak gigant streamingowy tak szybko rozdaje nagrodę w wysokości 4,5 miliona dolarów, zaraz po strajkach Gildii Pisarzy Amerykańskich i Gildii Aktorów Ekranowych
Przegapiliśmy sedno: inni widzowie określili program jako „żałosny”, stwierdzając, że „nienawidzą” jego istnienia


Źródło