Rozrywka

Susan Sarandon ostro krytykowana za twierdzenie, że w następstwie masakry w Hamasie Żydzi „posmakowali, jak to jest być muzułmaninem”

  • 21 listopada, 2023
  • 4 min read
Susan Sarandon ostro krytykowana za twierdzenie, że w następstwie masakry w Hamasie Żydzi „posmakowali, jak to jest być muzułmaninem”


Autor: Harriet Alexander dla Dailymail.com

06:22 21 listopada 2023 r., aktualizacja 08:30 21 listopada 2023 r.Aktorka Susan Sarandon została ostro skrytykowana za twierdzenie, że Żydzi „poczuli, jak to jest być muzułmaninem” w czasie wojny z Hamasem.

77-letni zdobywca Oscara wziął udział w kilku wiecach w Nowym Jorku gdzie przyłączyła się do skandowania „od rzeki do morza”, okrzyku bojowego używanego przez propalestyńskich działaczy i zarówno Hamas, jak i wielu postrzeganego jako antysemickie wezwanie do zniszczenia Izraela.

Śpiew ten zyskał nowe życie w następstwie śmiercionośnego szaleństwa Hamasu w południowym Izraelu 7 października i izraelskiego bombardowania Strefy Gazy.

W kolejnych szokujących uwagach Sarandon powiedziała na niedawnym wiecu: „W obecnych czasach wielu ludzi boi się być Żydem i zaczyna smakować, jak to jest być muzułmaninem w tym kraju”.

Gwiazda Rocky Horror Picture Show przesłała także dalej posty na X w hołdzie Rogerowi Watersowi z Pink Floyd, któremu od lat zarzuca się zarzuty o antysemityzm.

Tymczasem muzułmańsko-amerykańska dziennikarka Asra Nomani ostro skrytykowała Sarandon za „posmak tego, jak to jest” uwagę, którą gwiazda wygłosiła podczas sobotniego wiecu, podkreślając, jak dobre jest życie dla niej i jej rodziców-migrantów w Stanach Zjednoczonych.

Warto przeczytać!  „The Masked Singer”, sezon 9, odcinek 3, ujawnia niedźwiedzia polarnego – różnorodność
Susan Sarandon widziano w zeszłym miesiącu na wiecu propalestyńskim w Nowym Jorku. W weekend wzięła udział w kolejnej, gdzie widziano ją, jak skandowała „od rzeki do morza”, co zostało nazwane antysemickim zwrotem wzywającym do zniszczenia Izraela

Nomani, była dziennikarka „Wall Street Journal”, napisała: „Witam, @SusanSarandon” – napisała na Twitterze. „Powiem ci, co to znaczy być muzułmaninem w Ameryce”.

Następnie Nomani wymieniła wolności, którymi ona i jej rodzice – którzy wyemigrowali z Indii – cieszą się w swoim adoptowanym domu.

Opowiadała, jak jej ojcu, profesorowi, udało się uzyskać stałą pracę, podczas gdy jej mamie podobało się chodzenie bez chusty i otwieranie firmy w Morgantown w Zachodniej Wirginii, gdzie się osiedlili.

„Proszę, nie umniejszajcie doświadczeń amerykańskich Żydów, oczyszczając piekło, jakie czeka muzułmanów mieszkających w krajach muzułmańskich i oczerniając Amerykę w zamian za życie – i wolności – jakie oferuje muzułmanom, tak jak moja rodzina” – podsumował Nomani.

„Idź i żyj jak muzułmanka w kraju muzułmańskim.

„Wrócisz do Ameryki i ucałujesz ziemię pod swoimi stopami”.

Nomani przemawiała, gdy Sarandon, zdobywczyni Oscara dla najlepszej aktorki w 1995 r. za film Dead Man Walking, udała się do X, aby powitać występ wokalisty Pink Floyd, Rogera Watersa, na imprezie w Urugwaju.

„Pomimo podejmowanych przez izraelskie lobby prób odwołania wydarzenia, Roger Waters z Pink Floyd wszedł na scenę w Urugwaju, przywdziewając Kufiyyah i opowiadając się za położeniem kresu izraelskiemu ludobójstwu w Gazie” – czytamy w poście. Sarandon przesłała go dalej swoim 850 000 obserwującym.

Warto przeczytać!  Ashley Judd mówi, że „ponownie zapisała się” na terapię po tym, jak opublikowano zdjęcia ze śmierci jej matki

Waters, wielokrotnie oskarżany o antysemityzm, powiedział dziennikarzowi Glennowi Greenwaldowi, że jego zdaniem ataki terrorystyczne Hamasu zostały przesadnie wyolbrzymione przez Izraelczyków „wymyślających historie o obcinaniu głów dzieciom”.

Sarandon uniosła brwi w piątek, kiedy uczestniczyła w proteście przed Penn Station w Nowym Jorku.

Aktorka, lewicowa działaczka znana z protestów z Jane Fondą przeciwko wojnie w Iraku, propagowania ekologii i wsparcia dla Berniego Sandersa, prowadziła prowokacyjne okrzyki.

Przyłączyła się do wezwania: „Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna” – to wezwanie, które wielu uważa za żądanie zniszczenia Izraela, donosi „New York Post”.

Powiedziała tłumom: „Jest wielu ludzi, którzy się boją, boją się być Żydami w obecnych czasach i próbują, jak to jest być muzułmaninem w tym kraju.

Na zdjęciu Nomani z rodzicami. Powiedziała Sarandon, że jest wdzięczna za życie, jakie dała im wszystkim Ameryka

„Ważne jest, aby słuchać, ważne jest, aby znać fakty. Nie trzeba przeglądać całej historii tego regionu, wystarczy pokazać dzieci umierające w inkubatorach.

„Te obrazy wystarczą, aby pokazać, że coś jest drastycznie nie tak. Potrzebujemy teraz zawieszenia broni.

Jej komentarze na temat bycia „muzułmanką w Ameryce” szczególnie rozwścieczyły Nomani. Urodziła się w Indiach w rodzinie sunnickich muzułmanów, mieszkała i pracowała w Pakistanie.

Warto przeczytać!  Fani The Last of Us zauważają żenujący błąd w nowym odcinku

Jeden z jej kolegów z „Wall Street Journal”, Daniel Pearl, został zamordowany przez islamistów.

Nomani stała się zagorzałą obrończynią praw muzułmańskich kobiet.

Nomani nie zgodziła się z tym, że Sarandon krytykował sposób, w jaki Stany Zjednoczone traktują muzułmanki.


Źródło