Rozrywka

Susan Sarandon zostaje wyrzucona przez hollywoodzką agentkę UTA po tym, jak wywołała oburzenie stwierdzeniem, że przestraszeni Żydzi „poczuli, jak to jest być muzułmanką w Ameryce”

  • 21 listopada, 2023
  • 5 min read
Susan Sarandon zostaje wyrzucona przez hollywoodzką agentkę UTA po tym, jak wywołała oburzenie stwierdzeniem, że przestraszeni Żydzi „poczuli, jak to jest być muzułmanką w Ameryce”


Autor: Jen Smith, główna reporterka Dailymail.Com

19:36 21 listopada 2023, aktualizacja 19:43 21 listopada 2023

  • Sarandon wygłosiła tę uwagę podczas protestu w Nowym Jorku w związku ze wzrostem antysemityzmu
  • „Wielu ludzi boi się bycia Żydem… [they are] posmakować, jak to jest być muzułmaninem w tym kraju” – powiedziała
  • Muzułmańska imigrantka z Ameryki Asra Nomani odrzuciła jej uwagi na Twitterze
  • Inni porównywali Sarandona do Jane Fondy, która podczas wojny w Wietnamie zapracowała sobie na przydomek Hanoi Jane: „Hamas ma Gazę Susan”Susan Sarandon została wyrzucona przez swoją hollywoodzką agencję UTA w związku z jej kontrowersyjną uwagą, że przestraszeni Żydzi w Ameryce w obliczu rosnącego antysemityzmu „smakują tego, jak to jest być muzułmanką”.

Page Six donosi, że pracownicy agencji byli tak zranieni i zszokowani komentarzami lewicowej Sarandon, że doprowadziło to do zerwania kontaktów. Z agencją związana od 2014 roku.

Sarandon – który był jednym z przywódców strajku SAG-AFTRA – nie skomentował jeszcze tej sytuacji.

Agencją, która oznacza United Talent Agency, zarządza żydowski dyrektor generalny Jeremy Zimmer.

Przemawiając podczas protestu 17 listopada, Susan Sarandon powiedziała, że ​​przestraszeni Żydzi w Ameryce „posmakują” tego, jak to jest być muzułmaninem

Sarandon wygłosiła tę podburzającą uwagę podczas protestu w Nowym Jorku 17 listopada. Powiedziała, że ​​ludzie, którzy w Ameryce „boją się być Żydami”, „poznają, jak to jest być muzułmaninem w Ameryce”. Żydzi ostro zareagowali na jej uwagi, a niektórzy amerykańscy muzułmanie, w tym Asra Nomani, w mediach społecznościowych wyjaśniali Sarandon, w jaki sposób ich życie poprawiło się po przeprowadzce do Ameryki. Dzieląc się zdjęciem z rodzicami, Nomani powiedziała: „Cześć, Susan Sarandon, to moja mama, mój tata i ja na trasie kolejowej w Morgantown w West by God Virginia. Powiem wam, co to znaczy być muzułmaninem w Ameryce.

Warto przeczytać!  Tom Hanks, słynny tata Nepo, staje w obronie syna w swoim nowym filmie

„Mój tata nie musiał zostać sługą kontraktowym drugiej kategorii jednego z wielu tyranów z krajów muzułmańskich, którzy wykorzystują imigrantów z Indii, takich jak moja rodzina, jako niezbędnych niewolników… mój tata dostał pracę jako adiunkt odżywianie.

„Najpierw odrzucono go w sprawie zatrudnienia, ale bycie muzułmaninem w Ameryce oznaczało, że ma takie samo prawo, jak wszyscy – prawo do odwołania się i zgadnijcie co? Wygrał i został profesorem zwyczajnym.

’Moja mama? Bycie muzułmanką w Ameryce oznaczało, że może żyć WOLNIE z wiatrem we włosach, tak jak Masih Alinejad walczy o to, by kobiety w muzułmańskim państwie Iranu mogły się cieszyć”.

Następnie opisała, jak udało jej się bezpiecznie i swobodnie urodzić pozamałżeńskie dziecko w Ameryce – co w niektórych krajach muzułmańskich doprowadziłoby do jej śmierci.

Asra Nomani, uchodźczyni z Pakistanu, w odpowiedzi Sarandon na Twitterze przedstawiła listę swobód, z których korzysta ona i jej rodzice w USA

Reakcja: Wściekłość po uwagach Sarandona rośnie

„Jak myślisz, dokąd przyszłam, aby urodzić moje dziecko bezpiecznie i bez wstydu? West by God Virginia w Stanach Zjednoczonych Ameryki – gdzie cieszymy się równymi prawami jako muzułmańscy AmeriCAN, a nie AmeriCANT.

„To jest „smak” życia muzułmańskiej rodziny w Ameryce. Proszę, nie umniejszajcie doświadczeń amerykańskich Żydów, oczyszczając piekło, jakie czeka muzułmanów mieszkających w krajach muzułmańskich i oczerniając Amerykę w zamian za życie – i wolności – jakie oferuje muzułmanom takim jak moja rodzina.

Warto przeczytać!  John Goodman mówi, że „czuł się źle” w związku z gwiazdą Roseanne Barr w związku z upadkiem na Twitterze, anulowaniem ponownego uruchomienia

„Idź i żyj jak muzułmanka w kraju muzułmańskim. Wrócisz do Ameryki i ucałujesz ziemię pod swoimi stopami” – powiedziała.

Inni porównali jej uwagi do wypowiedzi Jane Fondy podczas wojny w Wietnamie. Fonda zyskała przydomek „Hanoi Jane” dzięki ciągłemu potępianiu amerykańskich wysiłków wojskowych w Wietnamie.

Pojechała w ten region i pozowała na działku przeciwlotniczym, za co od tego czasu przepraszała.

Jane Fonda siedząca na działku przeciwlotniczym w Wietnamie w 1972 r. Od tego czasu przeprosiła za obrazę rodzin amerykańskich weteranów zdjęciem i jej uwagami na temat wojny

— No cóż, cóż. Wojna w Wietnamie miała Hanoi Jane. Wygląda na to, że Hamas będzie miał Gazę Susan. Powinna ich odwiedzić” – stwierdził jeden z krytyków.

„Proszę, niech ktoś poinformuje aktorkę Susan Sarandon, że może otworzyć butelkę dobrego wina i świętować przy swoim prywatnym basenie kolejną śmierć żydowskiego dziadka.

„Hamas, który z dumą wspiera, właśnie ogłosił, że jeden z setek niewinnych Izraelczyków, których porwali – 86-letni Aryeh Zalmanovich – został zabity w niewoli.

– Czy sprawia ci to przyjemność, Susan? Czy to napełnia twoje serce radością? powiedział inny.

Od czasu ataku z 7 października i wynikającego z niego konfliktu w USA nastąpił gwałtowny wzrost zarówno antysemityzmu, jak i islamofobii.

Warto przeczytać!  Nauczyciel odpiera dystrykt po tym, jak urzędnicy zlikwidowali „Rainbowland”

Zdecydowana większość protestów publicznych w dużych miastach, takich jak Nowy Jork, miała charakter propalestyński, a niektórzy uczestnicy trzymali antysemickie plakaty wzywające ludzi do „oczyszczenia świata z Żydów”.

W ten weekend na wiecu neonazistów w Wisconsin uczestnicy trzymali ogromne flagi ze swastyką.

Doszło do groteskowych incydentów związanych z islamofobią, w tym do morderstwa sześcioletniego muzułmańskiego chłopca w jego domu pod Chicago.

Właściciel mieszkania popadł w paranoję, myśląc, że on i jego palestyńska rodzina zamierzają „pójść za nim”.

Sarandon nie odpowiedziała jeszcze na rosnącą reakcję na jej uwagi.


Źródło