Syn Carlo Ancelottiego potajemnie przyjął taktykę Mikela Artety, która pozwoliła mu pokonać Man City w Lidze Mistrzów

• 18 kwietnia, 2024
  • 3 min read

Real Madryt zaprezentował solidny występ w defensywie, aby wyeliminować Manchester City z Ligi Mistrzów po zapoznaniu się z podejściem Arsenalu po niedawnym meczu z mistrzami Premier League

Syn Carlo Ancelottiego, Davide, studiował taktykę Arsenalu, aby wykluczyć Manchester City z ćwierćfinału Ligi Mistrzów(Angel Martinez/Getty Images)

Real Madryt wykluczył Manchester City z ćwierćfinału Ligi Mistrzów po tym, jak w zeszłym miesiącu potajemnie przestudiował taktykę zastosowaną przez Arsenal, aby zdusić drużynę Pepa Guardioli.

Los Blancos udali się na Etihad ze świadomością, że zwycięstwo na terytorium wroga wystarczy, aby zapewnić im awans do półfinału turnieju po zeszłotygodniowym pierwszym meczu, który zakończył się wynikiem 3:3 na Bernabeu.

Madryt sfrustrował gospodarzy przez większą część wieczoru i zaledwie kilka minut dzieliło go od awansu, gdy Kevin De Bruyne zdobył bramkę, niwelując uderzenie Rodrygo z pierwszej połowy. Nastąpiła dogrywka, zanim drużyna Carlo Ancelottiego wygrała po zaciętej serii rzutów karnych 4:3 i awansowała.

Po zwycięstwie hiszpański outlet Marca podzielił się spostrzeżeniami na temat władczej postawy obronnej Realu. W publikacji twierdzi się, że Davide Ancelotti, asystent trenera i syn Carla, był odpowiedzialny za dostarczenie przedmeczowej analizy City, która obejmowała niedawny remis 0:0 z Arsenalem. Następnie Los Blancos powtórzyli taktykę Mikela Artety w ramach planu gry, który został następnie opracowany w celu obalenia City.

Warto przeczytać!  Dhoni rzuca wyzwanie Vijayowi Shankarowi podczas meczu CSK vs GT, a Sunil Gavaskar wpada w szał po komentarzu „Człowiek” | Krykiet

Porażka oznacza, że ​​Manchester City, który w nadchodzących tygodniach może jeszcze obronić tytuł Premier League i Puchar Anglii, ma przed sobą drugą z rzędu potrójną koronę.

Zamiast wyrazić rozczarowanie po ostatnim gwizdku, Guardiola zapewnił, że nie żałuje i zamiast tego pogratulował przeciwnikom Manchesteru City dotarcia do finałowej czwórki, pochwalając jednocześnie ich zdecydowaną obronę.

Hiszpan powiedział reporterom: „Wolałbym wygrać, ale gratulacje dla Realu Madryt, bronili się tak głęboko z niesamowitą solidarnością, a my zrobiliśmy wszystko.

Dołącz do debaty! Co sądzisz o występie Man City przeciwko Realowi Madryt? Daj nam znać tutaj.

Warto przeczytać!  Shafali Verma bije rekord najszybszego dwustulecia w testach kobiet i staje się drugą Hinduską, która przekroczyła granicę 200 przebiegów