Polska

Szymon Hołownia zaatakował premiera. „Dostaliśmy wrzutkę”

  • 21 listopada, 2023
  • 3 min read
Szymon Hołownia zaatakował premiera. „Dostaliśmy wrzutkę”


W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki powiedział, że jeżeli marszałek Sejmu Szymon Hołownia byłby skłonny przyjąć go na spotkanie, to bardzo chętnie się z nim spotka.

— Pan premier Morawiecki powiedział, że jeżeli go zaproszę, bardzo chętnie spotka się ze mną, by porozmawiać o tych projektach, które wpływają. Chcę zapewnić pana premiera, że dojdzie do takiego spotkania, zaraz po tym, jak wyklaruje się jego status. Kiedy nowy rząd zostanie przez niego sformułowany i zaprzysiężony przez prezydenta, to niezwłocznie się z nim spotkam — powiedział marszałek Sejmu podczas konferencji prasowej przed obradami Sejmu. — W tej chwili jest, jak rozumiem, z jednej strony zdymisjonowanym premierem rządu, który ma powierzone obowiązki, ale już tylko administruje i jest też jednocześnie osobą, która jeszcze nie sformowała nowego rządu — dodał.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Warto przeczytać!  Wyszków. Ochroniarz uderzył klienta nocnego klubu. Ten stracił przytomność i po pięciu miesiącach zmarł w szpitalu. Wniosek o kasację

Zapewnił, że „niezwłocznie spotka się z usankcjonowanym premierem, aby zadać mu też wiele pytań dotyczących tego, co do Sejmu teraz spływa”.

A spłynął — jak poinformował Hołownia — m.in. projekt ustawy okołobudżetowej. — Zadam panu premierowi pytanie, dlaczego nie wpłynął budżet. Skoro wpłynęła ustawa okołobudżetowa, warto zapytać gdzie jest budżet do tej ustawy? Analizy sejmowe wskazują jednoznacznie, że budżet złożony przez rząd pana Morawieckiego we wrześniu uległ dyskontynuacji. A więc zaraz po tym, jak został ukonstytuowany nowy Sejm, ten budżet powinien zostać złożony raz jeszcze — wskazał Hołownia.


Źródło