T20 PŚ: Indie Zachodnie awansowały do ​​Super Eights po pokonaniu Nowej Zelandii 13 runami

• 13 czerwca, 2024

Taruba [Trinidad and Tobago]: Indie Zachodnie zakwalifikowały się do Super Ósemek trwającego Pucharu Świata T20 2024 po pokonaniu Nowej Zelandii 13 runami na stadionie Briana Lary w Tarouba w czwartek.

Indie Zachodnie dały cel 150 runów po odbiciu w pierwszej rundzie, a Gudakesh Motie i Alzarri Joseph poprowadzili karaibski atak w kręgle, aby powstrzymać Kiwi przed pogonią za celem.

Teraz obejrzyj swoją ulubioną grę w Crickit. W każdej chwili w dowolnym miejscu. Dowiedz się jak

Devon Conway i Finn Allen otworzyli dla Kiwi, ale nie zapewnili im mocnego początku. Partnerstwo otwierające mogło zdobyć tylko 20 runów po tym, jak Akeal Hosein dokonał pierwszego przełomu w rundzie po tym, jak usunął Conwaya w trzeciej rundzie.

Finn Allen był wyróżniającym się pałkarzem drużyny Kiwi w początkowej części rundy, ale Alzarri Joseph usunął go w szóstej minucie.

Karaiby pokazali spektakularny występ w grze w przewadze, podarowali tylko 36 runów i zdobyli dwie bramki.

Tuż po zakończeniu gry w przewadze kapitan drużyny Kiwi, Kane Williamson, został usunięty przez Gudakesha Motie po tym, jak pałkarz z Nowej Zelandii pokazał słaby występ.

Rachin Ravindra, Daryl Mitchell i James Neesham również nie stanęli w miejscu przed atakiem karaibskich kręgli.

Pukanie Glenna Phillipsa pomogło drużynie Kiwi zająć lepsze miejsce, ale został usunięty przez Alzarriego Josepha w 18. minucie. W tym samym meczu Tim Southee stracił furtkę za złotą kaczkę w meczu z Josephem.

Warto przeczytać!  Półfinał French Open mężczyzn 2024: jak oglądać, transmitować mecz Alcaraz vs. Sinner z dowolnego miejsca

Andre Russell zdobył dziewiątą furtkę w rundzie, pokonując Trenta Boulta w 19. minucie.

W ostatniej partii potrzebne były 33 runy z 6 piłek. Mitchell Santner rozpoczął od 20. pozycji trafiając dwie kolejne szóstki, próbując odwrócić losy meczu, ale punktowe piłki Shepherda powstrzymały Kiwi przed zwycięstwem.

Santner i Lockie Ferguson byli niepokonani aż do ostatniej sekundy, a drużyna West Indies odniosła 13-biegowe zwycięstwo nad Nową Zelandią.

Joseph zdobył cztery bramki i oddał 19 runów w swoim czterokrotnym zaklęciu. Podczas gdy Motie zdobył trzy bramki i dał 25 tras. Akeal Hosein i Andre Russell zdobyli po jednej bramce w swoich zaklęciach.

Podsumowując pierwszą rundę meczu, Nowa Zelandia wygrała losowanie i jako pierwsza zdecydowała się na grę w kręgle. Windies przegrali o 30:5, ale Rutherford pomógł im w mocnym powrocie.

Zespół West Indies miał kiepski start, po tym jak w pierwszej minucie stracił Johnsona Charlesa na rzecz kaczki, po czystym rzucie od Trenta Boulta. WI było 1:1 w pierwszej rundzie.

Leworęczny Nicholas Pooran dołączył do otwierającego Brandona Kinga. Uderzył Boulta i Tima Southee, aby uzyskać kilka dobrych granic. Jednak jego pobyt został przerwany przez Southee, przez którego Devon Conway złapał go zaledwie 17 na 12 piłek i trzy czwórki. WI wynosił 20/2 w 3,5 overach.

Warto przeczytać!  Star Sports wydaje oficjalny werdykt w sprawie kontrowersji związanych z brakiem piłki Virata Kohli podczas meczu KKR vs RCB: „Zgodnie z regulaminem…” | Krykiet

Następnym pałkarzem był Roston Chase, a tempomat Lockie Ferguson zamienił go skalpem w kaczkę. Rachin Ravindra dobrze złapał piłkę od połowy minuty. WI było 21/3 w 4,3 overach.

Kapitan Rovman Powell nie mógł przetrwać ataku napastników Kiwi, gdy Southee zdobył swoją drugą bramkę, gdy Powell wbił piłkę w rękawice Conwaya tylko za jedną. WI było 22/4 w 5,4 overach.

Po sześciu overach WI miał bilans 23/4, a Brandon King i Sherfane Rutherford byli niepokonani.

Tym razem wszechstronny James Neesham uderzył dla drużyny Kiwi, odpychając Kinga na zaledwie dziewięć runów w 12 piłkach, pokonując połowę drużyny Windies po 30 runach w 6,3 overach.

Do Rutherforda dołączył Akael Hosein. Obaj stworzyli przyzwoite partnerstwo i w połowie meczu WI miał wynik 49/5, a Hosein i Rutherford byli niepokonani.

Dzięki ogromnej szóstce Rutherforda w głębokim kwadracie WI podniosło swój wynik 50 runów w 10,1 overach.

28-rundowa współpraca pomiędzy Hoseinem i Rutherfordem dobiegła końca, a Hosein został złapany przez Neeshama w głębokiej środkowej bramce, uzyskując 15 z 17 piłek, z czterema i sześcioma. Spinner Mitchell Santner zdobył furtkę. WI wynosiło 58/6 w 11 overach.

Warto przeczytać!  Puchar Świata T20 2024, Eng vs Aus – Jofra Archer trochę się rozpłakała po powrocie do akcji na Barbadosie

Następny na boisku był Andre Russell, który próbował przeprowadzić kontratak, uderzając Fergusona dwoma czwórkami i sześcioma piłkami, ale został odrzucony przez Boulta, który trafił 14 z siedmiu piłek. To Ferguson złapał stratę trzeciego zawodnika. WI było 76/7 w 12,3 overach.

Romario Shepherd dołączył do Rutherforda, który stabilnie trzymał drugi koniec. Windies osiągnął wynik 100 runów w 15,4 overach, gdy Rutherford rzucił Neeshama na sześciokrotną nogę w tył.

Shepherd został uwięziony nogą przed furtką przez Fergusona na 13 z 13 piłek. WI wynosiło 103/8 w 16,2 overach.

West Indies straciły dziewiątą bramkę, Alzarri Joseph, na sześć runów w sześciu piłkach na rzecz Boulta. WI wynosiło 112/9 w 17,5 overach.

W 19. minucie Rutherford odciążył presję, pokonując Daryla Mitchella trzema szóstkami, a następnie w ostatniej rundzie kilka przełamań przeciwko Santerowi. Dotarł także do cennego półwiecza w 32 piłkach i pięciu szóstkach.

WI zakończyło rundy na wysokim poziomie 149/9 w 20 overach, a Rutherford był niepokonany z wynikiem 68 w 39 piłkach, udekorowany dwiema czwórkami i sześcioma szóstkami wraz z Gudakeshem Motie.

Krótki wynik: Indie Zachodnie 149/9 pokonały Nową Zelandię 136/9.

Ten artykuł został wygenerowany na podstawie automatycznego źródła informacji agencji informacyjnej, bez modyfikacji tekstu.