Tenisowa kampania Indii kończy się na igrzyskach olimpijskich w Paryżu w ciągu jednego dnia, Sumit Nagal, Rohan Bopanna-Sriram Balaji przegrywają pierwszą rundę | Olimpiada

• 29 lipca, 2024
  • 7 min read

Tenisowa kampania Indii na igrzyskach olimpijskich w Paryżu trwała zaledwie jeden dzień, gdyż Sumit Nagal oraz męska para deblowa Rohan Bopanna i N Sriram Balaji odpadli po przegraniu swoich pierwszych meczów z francuskimi rywalami, w niedzielę.

Indyjscy tenisiści Rohan Bopanna i Sriram Balaji podczas treningu w przededniu Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, w czwartek (drużyna Indii-X)

Nagal wyszedł na kort jako pierwszy, ale jego mocna gra z linii końcowej nie okazała się wystarczająca przeciwko kapryśnemu Corentinowi Moutetowi, który odniósł stylowe zwycięstwo w trzech setach.

Poznaj wpływ podatków, kluczowe ogłoszenia, analizę sektorową i więcej z Union Budget 2024, tylko na HT. Przeczytaj teraz!

W swoim drugim występie na Igrzyskach Olimpijskich Nagal otrząsnął się po przegranym pierwszym secie, ale uległ 2:6, 6:4, 5:7 w ciągu dwóch godzin i 28 minut na wypełnionym po brzegi korcie siódmym Rolanda Garrosa.

W Igrzyskach w Tokio Nagal przegrał w drugiej rundzie z Rosjaninem Daniiłem Miedwiediewem, ale nie potrafił wykorzystać w pełni opanowanego otwarcia. W decydującym meczu prowadził 2-0 dzięki wczesnemu przełamaniu, ale pozwolił Moutetowi odrobić straty i wygrać.

Później tego samego dnia Bopanna i Balaji pokonali Edouarda Rogera-Vasselina i Gaela Monfilsa, którzy w ostatniej minucie zajęli miejsce kontuzjowanego Fabiena Reboula w drużynie gospodarzy, pokonując ich 5:7, 2:6.

Indie zdobyły tylko jeden medal olimpijski w tenisie – Leander Paes zdobył brązowy medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlanacie w 1996 roku.

Skuteczne zagrania Monfilsa pomogły gospodarzom, których dopingowała stronnicza publiczność.

Prawdopodobnie był to ostatni raz, kiedy Bopanna reprezentował Indie w wielosportowym wydarzeniu. 44-latek już ogłosił zakończenie kariery w Pucharze Davisa.

W meczu deblowym Bopanna i obaj Francuzi zaprezentowali się z bardzo zaciętą grą w końcówkach.

Francuzi, którzy angażowali Bopannę w długie wymiany od tyłu, w wielu punktach pozbawili Balajiego możliwości gry i w dużej mierze pozbawili debiutanta okazji do szybkiego wykończenia akcji przy siatce.

Warto przeczytać!  Zainspirowana Woolmerem, „gruboskórna” Kirsten jest gotowa podjąć wyzwanie w Pakistanie

Indianie jako pierwsi stracili serwis, gdy Bopanna przegrywał 0-40 w szóstej partii po długiej wymianie, która zakończyła się niewymuszonym błędem drużyny indyjskiej.

Bopanna i Balaji odzyskali jednak przełamanie w następnym gemie dzięki serwisowi Rogera-Vasselina. Przegrywając breakpointem, Monfils nie zdołał odbić woleja.

Mecz wrócił do serwisu. Ostatecznie Balaji wyszedł i zaserwował przy stanie 5-6, aby pozostać w secie. Czując nerwy, miał problemy z pierwszym serwisem i popełnił podwójny błąd serwisowy, aby dojść do wyniku 15-30. Nastąpiła długa wymiana, która zakończyła się na korzyść gospodarzy. W drugim punkcie setowym Bopanna trafił backhandem wolejem.

Balaji nie zdołał utrzymać serwisu w drugim secie, gdyż Bopanna również nie potrafił sobie poradzić z mocnymi uderzeniami francuskich graczy.

Mecz zakończył się niewymuszonym błędem drużyny indyjskiej.

Między Nagalem i Moutetem zawsze toczyła się walka na wyniszczenie. Trzy z ich ostatnich czterech spotkań składały się z trzech setów i dziś nie było inaczej.

Nagal okazał się lepszy od Mouteta podczas ich ostatniego spotkania w Grand Prix Hassana w marokańskim mieście Marakkech w kwietniu tego roku.

Nagal nie wydawał się mieć planu B, ale Moutet miał kilka sztuczek w zanadrzu, aby wyprowadzić rywala z równowagi. Kilka razy serwował pod pachą i bardzo skutecznie wykorzystywał drop shoty, forehand slice i backhand slice.

Przyśpiewki „Coco-Coco”, „Aaale-Aaale” i „Moutet-Moutet” z pewnością dodały zawodnikom gospodarzy energii niezbędnej w takim pojedynku.

Nagal miał nerwowy początek z hałaśliwym tłumem za Moutetem. Błąd dropvolleya przy 30-all powalił go break pointem. Kolejny niewymuszony błąd kosztował go pierwszą partię.

Francuz rozpoczął od serwisu underarm, ku uciesze kibiców gospodarzy. Skończył jednak z podwójnym błędem serwisowym. To było łatwe trzymanie dla leworęcznego, nawet gdy Nagal również odbił się chwytem at love.

Warto przeczytać!  Puchar Świata T20: Indie zmierzą się z Kanadą w obliczu groźby deszczu, zwracając uwagę na formę Virata Kohli | Wiadomości krykieta

Nagal przyznał, że spodziewał się od niego serwisów spod pachy, ale najwyraźniej nie był z tego zadowolony.

Moutet miał pewne problemy z pierwszym serwisem, ale posyłał Nagalowi dużo wysokich piłek i atakował częściej bekhendem, aby zbudować przewagę nad przełamaniem.

Nagal miał szanse na odzyskanie przełamania w czwartej partii, ale zmarnował cztery break-pointy.

W piątej partii przegrywał kolejnym break pointem, ale obronił i utrzymał piłkę, gdy Moutet o włos minął linię swoim returnem. Ulubieniec tłumu ponownie rozbawił kibiców zgromadzonych na korcie siódmym, gdy przeszedł przez kort, aby sprawdzić miejsce, czy piłka wylądowała wewnątrz linii.

Kluczowe dla Nagala było utrzymanie serwisu po tym, jak przegrywał 2-4, ale przy break-poincie popełnił błąd i uderzył piłkę górą wolejem.

Moutet wygrał pierwszego seta, gdy forhendowy return Nagala poszybował ponad linią końcową.

Drugi set nie był jednostronnym ruchem, Nagal znalazł swój rytm. Punkty wolne nie zostały przyznane. Set pozostał przy serwisie do piątej gry.

Po zagraniu dwóch deuce points, Moutet ponownie zaserwował pod pachą i tym razem zdobył punkt, gdy Nagal zdobył return. Nagal był wściekły, ale tłum uwielbiał ten moment.

Nagal w końcu miał swoje pierwsze przełamanie w meczu, gdy niecelny strzał Mouteta trafił do siatki.

Przedtem, przy drugim break pointie, gdy zdobył return, Nagal uderzył rakietą o kort, uwalniając frustrację. Jednak zebrał się w sobie przy kluczowym breaku. Tłum wstał i zaczął śpiewać hymn narodowy, by podjudzić swojego faworyta.

Warto przeczytać!  SL vs Ind - Charith Asalanka - „Jeśli grasz w LPL, powinieneś dostać szansę w reprezentacji”

Nagal jednak umocnił prowadzenie, utrzymując piłkę przy piłce i wyrównał stan meczu, przełamując prowadzenie rywala w ósmej partii, kiedy Moutet zdobył bramkę po woleju.

Francuski zawodnik po raz kolejny uciekł się do grania wysokimi piłkami i drop shotów w stronę Nagala, aby przełamać jego dynamikę, i prawie mu się to udało, ale Nagal również pozostał nieugięty i uniknął szybkiego przełamania.

Następnie przełamał Mouteta popełniając podwójny błąd serwisowy, mając przed sobą czwartego break pointa.

Prowadząc 2-0 w decydującym secie, Nagal miał doskonałą okazję, aby uciec z grą, ale przegrywał 0-40. Obronił pierwszego breakpointa, ale jego błąd wolejem sprawił, że set wrócił do serwisu.

Przy stanie serwowania 5-5 Nagal rozpoczął grę od forehandu, a Moutet wykonał efektowny forehandowy slajs i w efekcie oddał zwycięskiego podania.

Kolejny błąd forehandowy sprawił, że Nagal stracił trzy break pointy. Stracił czwarty punkt z rzędu, gdy nie udało mu się złapać półwoleja. Od tego momentu Moutetowi nie było trudno zamknąć mecz.

Następnie zmierzy się z Australijczykiem, szóstym zawodnikiem świata Alexem di Minaurem, lub Niemcem Janem-Lenardem Struffem.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami sportowymi, w tym najnowszymi nagłówkami i aktualnościami z Igrzysk Olimpijskich 2024, gdzie indyjscy sportowcy będą walczyć o chwałę w Paryżu. Śledź wszystkie wydarzenia z turniejów Wielkiego Szlema, śledź swoje ulubione drużyny piłkarskie i zawodników z najnowszymi wynikami meczów i uzyskaj najnowsze informacje o międzynarodowych turniejach i seriach hokejowych.