Rozrywka

Termin procesu podejrzanego o morderstwo Tupaca, Keffe D, wyznaczono na 3 czerwca 2024 r

  • 8 listopada, 2023
  • 8 min read
Termin procesu podejrzanego o morderstwo Tupaca, Keffe D, wyznaczono na 3 czerwca 2024 r


Autor: Martha Williams dla Dailymail.Com

02:11 08 listopada 2023, aktualizacja 02:22 08 listopada 2023

  • „Zabójca” Tupaca stanie przed sądem w związku z morderstwem rapera 3 czerwca 2024 r.
  • Duane Keith „Keffe D” Davis, lat 60, został aresztowany we wrześniu za strzelaninę samochodową w Las Vegas, w której zginął Tupac w 1996 r.
  • Prokuratorzy nie będą domagać się kary śmierci dla samozwańczego członka ganguDomniemany zabójca Tupaca Shakura, „Keffe D” Davis, ma stanąć przed sądem 3 czerwca w związku z morderstwem amerykańskiego rapera w 1996 roku, ale zarzuty nie będą skutkować karą śmierci.

Duane Keith „Keffe D” Davis (60 l.) to były przywódca gangu ulicznego w południowej Kalifornii, aresztowany we wrześniu za zorganizowanie strzelaniny samochodowej w Las Vegas, w której 27 lat temu zginął Tupac Shakur.

Davis jest jedyną osobą z wnętrza samochodu odpowiedzialną za oddanie śmiertelnego strzału w kierunku Shakura, która wciąż żyje – jest także jedyną osobą oskarżoną o przestępstwo związane z morderstwem. Teraz grozi mu proces wyznaczony na 3 czerwca 2024 r.

Samozwańczy „członek gangu” złożył 2 listopada na sali sądowej w Las Vegas wniosek o uniewinnienie ze względu na opóźnienia i niepewność co do swojej reprezentacji prawnej.

Prokuratorzy powiedzieli, że nie planują domagać się kary śmierci za rzekome przestępstwo Davisa.

Tupac Shakur, który 27 lat temu zginął w strzelaninie w Las Vegas
„Keffe D” Davis (60 l.) to były przywódca gangu ulicznego z południowej Kalifornii, aresztowany we wrześniu za zorganizowanie strzelaniny samochodowej w Las Vegas

Samozwańczy „członek gangu” złożył 2 listopada na sali sądowej w Las Vegas wniosek o uniewinnienie ze względu na opóźnienia i niepewność co do swojej reprezentacji prawnej
Davis jest jedyną osobą z wnętrza samochodu odpowiedzialną za oddanie śmiertelnego strzału w kierunku Shakura, która wciąż żyje – jest także jedyną osobą oskarżoną o przestępstwo związane z morderstwem. Teraz grozi mu proces wyznaczony na 3 czerwca 2024 r
Tupac Shakur urodził się w Nowym Jorku w rodzinie dwóch aktywistów Czarnych Panter. Sprzedał 75 milionów płyt na całym świecie i jest uważany za jednego z najbardziej wpływowych raperów wszechczasów

Kiedy trzy tygodnie temu Davis stanął w sądzie, był reprezentowany przez obrońcę Rossa Goodmana, ale prawnik stwierdził, że on i Davis nie mogą osiągnąć porozumienia.

Goodman powiedział, że prokuratorom brakuje świadków i kluczowych dowodów, w tym broni i pojazdu, w sprawie zabójstwa popełnionego 27 lat temu.

Warto przeczytać!  „Czarna pantera: Wakanda na zawsze” odrzucona w kategorii najlepszy film

Przed złożeniem wniosku Davis stał w ciemnoniebieskim więziennym stroju i odpowiedział na serię krótkich pytań, informując sędziego, że uczęszczał „przez rok do college’u”, nie znajdował się pod wpływem żadnych narkotyków, leków ani alkoholu oraz że zrozumiał, że został oskarżony o morderstwo.

Davis ma 60 lat i pochodzi z Compton w Kalifornii. Został aresztowany 29 września przed domem na przedmieściach Henderson, gdzie 17 lipca policja z Las Vegas wydała nakaz przeszukania, ponownie zwracając uwagę na jedną z najtrwalszych tajemnic muzyki hip-hopowej.

Davis pozostaje w więzieniu bez możliwości zwolnienia za kaucją, nie składał zeznań przed wielką ławą przysięgłych, która go oskarżyła, i odmówił opuszczenia więzienia na rozmowę z The Associated Press.

Akt oskarżenia zarzuca Davisowi, że zdobył broń i dostarczył ją osobie siedzącej na tylnym siedzeniu Cadillaca przed strzelaniną z samochodu do samochodu, w wyniku której śmiertelnie ranili Shakura i potentatkę muzyki rapowej Marion „Suge” Knight na skrzyżowaniu niedaleko Las Vegas Strip.

Knight, obecnie 58-letni, przebywa w więzieniu w Kalifornii, odsiadując 28 lat wyroku za śmierć biznesmena z Compton w 2015 r. Nie odpowiedział na wiadomości wysyłane przez swoich prawników, w których prosił o komentarz w sprawie aresztowania Davisa.

Przyjaciele gwiazdy hip hopu domagali się wyjaśnienia, dlaczego tak długo zwlekano z postawieniem zarzutów, skoro Davis wielokrotnie przechwalał się swoim zaangażowaniem w podcasty, wywiady, a nawet pamiętniki

Tupac Shakur urodził się w Nowym Jorku w rodzinie dwóch aktywistów Czarnych Panter. Sprzedał 75 milionów płyt na całym świecie i jest uważany za jednego z najbardziej wpływowych raperów wszechczasów.

Prokuratorzy twierdzą, że morderstwo Shakura zostało wywołane rywalizacją pomiędzy członkami sekty gangów Bloods ze Wschodniego Wybrzeża a grupami sekty Crips z Zachodniego Wybrzeża, w tym Davisem, o dominację w gatunku muzycznym nazywanym „gangsta rapem”.

Warto przeczytać!  Zakulisowe skutki strajku hollywoodzkich scenarzystów

Wielkiej ławie przysięgłych powiedziano, że strzelanina, która miała miejsce 7 września 1996 r. w Las Vegas, była odwetem za bójkę, która miała miejsce kilka godzin wcześniej w kasynie Las Vegas Strip, w której brał udział Shakur i siostrzeniec Davisa, Orlando „Baby Lane” Anderson.

Prokuratorzy powiedzieli wielkiej ławie przysięgłych, że Davis brał udział w zabójstwie w wielu wywiadach oraz w obszernych wspomnieniach z 2019 roku, w których opisano jego życie jako przywódcy sekty Crips w Compton.

Szokujący materiał z kamery osobistej z 29 września pokazał, jak Davis podczas aresztowania bezczelnie przechwalał się, że jest częścią „największej sprawy” w historii Las Vegas.

Na nagraniu z jego aresztowania widać moment, w którym Davis przechwala się, że jest „profesjonalistą”, gdy wsadza się go na tył radiowozu, a także fakt, że jest rzekomo zamieszany w „największą sprawę w historii Las Vegas”.

Powiedział funkcjonariuszom, którzy wyszli z nieoznakowanego pojazdu, aby go aresztować: „Nie sądzę” i „Nie martwię się”.

Jeden z funkcjonariuszy mówi Davisowi, żeby „usiadł tutaj” w radiowozie, po czym mężczyzna wszedł do środka i powiedział im: „Jestem pro, koleś. Mam to.’

Funkcjonariusz dokonujący aresztowania, wyraźnie oszołomiony pewnością siebie Davisa, powiedział: „Powiedział, że jestem zwolennikiem. W porządku.’

Podczas nagrania wideo z aresztowania podejrzany o morderstwo żartował również, że chce się napić wody i jest spragniony, podczas gdy policja sprawdza, czy ma przy sobie broń, i skuwa mu nadgarstki.

Prokuratorzy powiedzieli, że nie planują domagać się kary śmierci za rzekome przestępstwo Davisa

Prokuratorzy powiedzieli wielkiej ławie przysięgłych, że Davis brał udział w zabójstwie w wielu wywiadach oraz w obszernych wspomnieniach z 2019 roku, w których opisano jego życie jako przywódcy sekty Crips w Compton

Policja potrzebowała 27 lat, aby aresztować Duane’a „Keefe D” Davisa za morderstwo Tupaca Shakura, ponieważ nieustannie budował dla nich sprawę, twierdzi emerytowany policjant z Los Angeles.

Warto przeczytać!  Zapowiedź AEW Revolution 2023: MJF nie jest wystarczająco dobry i on o tym wie

Przyjaciele gwiazdy hip hopu domagali się wyjaśnienia, dlaczego tak długo zwlekano z postawieniem zarzutów, skoro Davis wielokrotnie przechwalał się swoim zaangażowaniem w podcasty, wywiady, a nawet wspomnienia.

Mopreme Shakur, przyrodni brat Tupaca, nazwał aresztowanie Davisa 27 lat po śmierci rapera „słodko-gorzkim”.

„Przeszliśmy przez dziesięciolecia bólu” – powiedział CNN. „Wiedzieli o tym facecie, który gadał mu od lat.

Dlaczego więc teraz? Dla nas to jeszcze nie koniec. Chcemy wiedzieć dlaczego i czy byli jacyś wspólnicy.

„Być może chcieli powiedzieć: «On już zawiązał pętlę, teraz pozwólmy mu się powiesić»” – powiedział Greg Kading, który wcześniej prowadził dochodzenie w sprawie zabójstwa Shakura.

„Nie powiedziałeś tego tylko dwa razy, nie powiedziałeś tego tylko pięć razy” – i w ten sposób masz teraz kompilację tak wielu wyznań – dodał.

„Uważa się, że w tym momencie będzie mu trudno powiedzieć: «Hej, po prostu się przechwalałem i zmyślałem».

Na nagraniu z jego aresztowania widać moment, w którym Davis przechwala się, że jest „profesjonalistą”, gdy wsadza się go na tył radiowozu, a także fakt, że jest rzekomo zamieszany w „największą sprawę w historii Las Vegas”
Davis twierdził, że już w 2009 roku powiedział policji, że jechał Cadillakiem, z którego wystrzelono kule.
Mopreme Shakur, przyrodni brat Tupaca, nazwał aresztowanie Davisa 27 lat po śmierci rapera „słodko-gorzkim”

Davis twierdził, że już w 2009 roku powiedział policji, że jechał cadillakiem, z którego wystrzelono kule.

Uważa się, że Davis zawarł w 2009 roku umowę z śledczymi federalnymi w Kalifornii, która umożliwiła mu otwarte wypowiadanie się na wiele tematów, w tym na temat tego, co wiedział o śmierci gwiazdy hip-hopu w Las Vegas w 1996 roku.

Eksperci ostrzegali, że prokuratorzy mogą nie móc wykorzystać przeciwko niemu zeznań podejrzanego o morderstwo. Jeśli spróbują, może wybuchnąć spór prawny w sądzie – ostrzegają.


Źródło