Podróże

The Recorder – koszykówka UMass: Pierwsze miejsce w kolejce, gdy Minutewomen podróżuje na Rhode Island

• 15 lutego, 2023

Opublikowano: 15.02.2023 16:26:33

Zmodyfikowano: 15.02.2023 16:25:46

Turniej koszykówki kobiet Atlantic-10 Conference jest jeszcze za dwa tygodnie, ale czwartkowy mecz między UMass a Rhode Island w Thomas M. Ryan Center (18:00 ESPN-Plus) w Kingston, RI może równie dobrze być tytułem A-10 podgląd gry.

Nikt nie przewidział, że Barany będą tak dobre w tym roku. Rhode Island było siłą w zeszłym roku, ale w sezonie 2022-23 zniknęło 83 procent punktów zespołu, a Dolly Cairns była jedyną powracającą starterką. Miał to być sezon odbudowy, ale zmienił się w coś znacznie więcej. Gwiezdny przebieg konferencji The Rams i obecna passa 12 zwycięstw (jeden mniej niż najlepszy w programie) przyniosły im sześć głosów w ankiecie koszykówki kobiet AP w tym tygodniu, po raz pierwszy Rhode Island otrzymało głosy w tym sezonie i najwięcej głosów kiedykolwiek zarobiłem w jednej ankiecie.

Rhode Island (w sumie 21-3, 12-0 A-10) jest obecnie jedyną niepokonaną drużyną A-10 w rozgrywkach konferencyjnych; Samotna porażka UMassa miała miejsce przeciwko Rams (75-68), kiedy drużyny spotkały się w Mullins Center w styczniu. Minutewomen nie przegrały od tego meczu, odnosząc 10 zwycięstw z rzędu.

Warto przeczytać!  Starożytne miasta magnesem dla współczesnych odkrywców - Travel

UMass (21-4, 11-1) walczył z Rhode Island przez ostatnie kilka lat. Ostatni raz Minutewomen pokonały Rams 8 grudnia 2020 r. W zeszłym roku Rhode Island wygrała oba pojedynki z UMass, chociaż dwaj tytani nie spotkali się w turnieju A-10 po szokującym upadku Rams.

Tammi Reiss, główny trener Rhode Island, uważa, że ​​zeszłoroczna drużyna wywierała na nich zbyt dużą presję, by zostali mistrzami. Chciała wrócić do procesu w tym roku, skupiając się na codzienności. Jak na razie się sprawdza.

Czwartkowy pojedynek będzie dobrym barometrem tego, gdzie są Minutewomen w tym sezonie. Wczesne kontuzje sprawiły, że skład UMass kręcił się w kółko przez większą część pierwszej połowy, a gracze wchodzili i wychodzili ze składu, co utrudniało graczom uzyskanie chemii w budowie, a trenerom budowanie spójności. Teraz wszyscy w końcu doszli do zdrowia, a Minutewomen udało się zdobyć więcej meczów za pasem z pełnym składem.

Jeśli połączenie UMass odniesie zwycięstwo, nie tylko wzmocni to pewność siebie przed turniejem A-10, ale zremisuje najdłuższą passę zespołu pod wodzą obecnego głównego trenera Tory’ego Verdiego. W sezonie 2019-20 Verdi poprowadził swój klub do serii 11 zwycięstw, co jest rekordem programu. Jeśli UMass rozwiąże Rhode Island, zremisuje ten rekord i będzie miał szansę pobić go w następnym meczu u siebie z Davidsonem w niedzielę (południe).

Warto przeczytać!  Galeria: najlepsze zdjęcia z Festiwalu Autobusów VW w Hanowerze

Ale zanim będą mogli spojrzeć tak daleko, będą musieli zająć się Baranami. UMass będzie polegać na swoich zwykłych podejrzanych – Sam Breen, Sydney Taylor, Destiney Philoxy i Ber’Nyah Mayo. Mayo odnotowuje najlepszy w karierze 29-punktowy występ, który pomógł jej zdobyć pierwszy w karierze tytuł A-10 Gracza Tygodnia, a kolejny jej wyjątkowy występ byłby ogromnym impulsem dla Minutewomen. Makennah White i Angelique Ngalakulondi nadal są cenni w farbie, a grająca na ławce Stefanie Kulesza otrzymała więcej minut w ostatnich przechyleniach.

Minutewomen będą musiały uważnie obserwować transfery VCU Madison Hattix-Covington, Mayé Touré, Cairns i Dayton transfer Tenin Magassa podczas czwartkowego meczu. Magassa może być czynnikiem X – juniorka 6-5 wciąż dochodziła do siebie po operacji i nie była w stanie ubrać się przeciwko Minutewomen w ich pierwszym pojedynku, ale będzie dostępna na ten konkurs.