Trener Barcelony, Flick, ma nadzieję, że Gündogan zostanie po rozmowach

• 18 sierpnia, 2024

Trener Barcelony Hansi Flick powiedział, że rozmawiał z Ilkayem Gündoganem i sądzi, że pozostanie on w klubie, mimo że opuści sobotni mecz inauguracyjny LaLiga z Valencią.

Barça poinformowała, że ​​Gündoğan nie pojechał z drużyną „ze względów ostrożności” po tym, jak na początku tygodnia doznał urazu głowy w meczu z Monaco.

Jednak doniesienia lokalnych mediów twierdzą, że Gündogan, który dołączył do klubu dopiero latem ubiegłego roku z Manchesteru City, poprosił o odejście przed zamknięciem okna transferowego w tym miesiącu.

„W poniedziałek miał nacięcie [on his head] i z tym związane były pewne problemy, więc podjęliśmy decyzję o pozostawieniu go w domu”, powiedział Flick na konferencji prasowej, gdy poproszono go o wyjaśnienie sytuacji po tym, jak jego drużyna rozpoczęła sezon zwycięstwem 2-1 na Mestalla.

„Rozmawiałem z nim [this week]to prawda, tak. Rozmawiałem tylko po to, żeby wiedzieć, jak się czuje. Znam go bardzo dobrze. Doceniam, jakim jest graczem, a także jako osobę.

„Rozmawialiśmy o wszystkim. To nie dla ciebie [to know]to tylko dla nas. Mam przeczucie, że zostanie.”

Warto przeczytać!  Puchar Świata T20 2024 – Rohit Sharma próbował przekonać Rahula Dravida, aby ponownie ubiegał się o stanowisko trenera Indii

Źródła zbliżone do Gündogana powtórzyły to stanowisko w rozmowie z ESPN, podając, że niemiecki zawodnik zamierza pozostać w Barcelonie i że opuścił mecz z Valencią z powodu bólów głowy i zawrotów głowy, których doświadczał na treningu.

Pod nieobecność Gündogana młoda drużyna Barcelony rozpoczęła nowy sezon od zwycięstwa. Robert Lewandowski strzelił dwie bramki, kiedy Valencia wychodziła na prowadzenie za sprawą Hugo Duro.

Ponieważ Gavi i Frenkie de Jong również byli kontuzjowani, a Pedri mógł siedzieć jedynie na ławce, Flick wystawił duet pomocników: 17-letniego Marca Bernala i 20-letniego Marca Casadó. Obrońca Pau Cubarsí i skrzydłowy Lamine Yamal uzupełnili skład 17-latków.

„To nie jest test, to był dla nas bardzo ważny mecz” – dodał Flick, zapytany o wykorzystanie tak wielu młodych zawodników.

„Przedsezon nie był taki łatwy, ponieważ zawodnicy wracali z Euro i igrzysk olimpijskich, i muszę powiedzieć, że młodzi gracze z La Masia dobrze sobie poradzili w przedsezonie i dzisiaj. Trenowaliśmy z nimi przez sześć tygodni i bardzo się poprawili, a dziś zasługują na grę.

Warto przeczytać!  Virat Kohli nalega, aby ponownie przemyśleć zasadę „Impact Player”: „Nigdy nie doświadczyłem czegoś podobnego” | Wiadomości IPL

„Wspaniale jest mieć tutaj tych graczy z taką jakością. Dzisiaj możemy zobaczyć, co robią gracze. To fantastyczne. To nam bardzo pomaga”.

W pierwszym meczu pod wodzą Flicka Barça zaczęła słabo i tuż przed przerwą przegrywała po strzeleniu głową przez Duro, ale w kolejnych minutach przed przerwą losy meczu się odwróciły.

Najpierw Cubarsí wybił piłkę po strzale Duro, a Lewandowski w szóstej minucie doliczonego czasu gry zamienił podanie Yamala na drugą stronę boiska.

Drugi gol tej nocy Lewandowski zdobył z rzutu karnego po faulu na Raphinhi, zapewniając zwycięstwo drużynie w 49. minucie

„Druga połowa była o wiele lepsza niż pierwsza” – powiedział Flick. „Popełniliśmy wiele błędów [in the first half] i Walencja użyła [the ball] naprawdę dobrze. W drugiej połowie, poradziliśmy sobie o wiele lepiej.

„Dzisiaj mieliśmy wiele rzeczy do zrobienia, ale to dopiero początek sezonu. Walczymy, był to bardzo intensywny mecz i myślę, że na koniec zasłużyliśmy na te trzy punkty”.