Trzy obserwacje po przygnębiającej porażce Bayernu Monachium 3:1 ze Stuttgartem

• 4 maja, 2024

W pojedynku dwóch z trzech najlepszych drużyn Bundesligi na koniec sezonu Bayern Monachium przegrał ze Stuttgartem 3:1. Porażka zakończyła passę sześciu meczów bez porażki Bayernu. Dla Stuttgartu wynik ten przerwał passę dziewięciu meczów bez zwycięstwa z Bayernem i 13 porażek z rzędu u siebie z Bayernem.

W rzeczywistości był to jednorazowy mecz dla Bayernu i ważny element dla Stuttgartu. Na dwa mecze przed końcem Bayern prowadzi ze Stuttgartem dwoma punktami, ale obie drużyny zapewniły sobie już miejsce w Lidze Mistrzów na przyszły sezon.

Stuttgart dominował w pierwszej połowie i objął prowadzenie w 29. minucie po bramce Leonidasa Stergiou. Osiem minut później Harry Kane wykorzystał kontrowersyjny rzut karny Serge’a Gnabry’ego. Były produkt Bayernu, Jeong Woo-Yeong, w 83. minucie strzelił zwycięskiego gola głową tuż obok słupka. Silas Katompa Mvumpa przypieczętował zwycięstwo fajnym finiszem w doliczonym czasie gry.

Jak duża część przyszłości Bayernu była dzisiaj widoczna?

Plotki transferowe są codziennością w Bayernie, ale nie trzeba wtajemniczonego, aby zdać sobie sprawę, że tego lata nadejdą poważne zmiany. Kilku kluczowym zawodnikom pozostał zaledwie rok kontraktów, w tym Manuelowi Neuerowi, Thomasowi Müllerowi, Joshua Kimmichowi, Ericowi Dierowi, Leroyowi Sane i Alphonso Daviesowi.

Warto przeczytać!  Neeraj Chopra wraca do treningów i myśli o zakończeniu sezonu Diamentową Ligą

Jednak po przeciwnej stronie boiska było kilka ciekawych sytuacji:

• Następcą bramkarza jest Alexander Nübel. Nie przeszedł dziś zbyt wielu testów, ale jego postawa odzwierciedla doświadczenie, które zdobył w ciągu ostatnich trzech sezonów na wypożyczeniach w Monako i Stuttgarcie.
  • Sebastian Hoeness podpisał w marcu przedłużenie kontraktu, dzięki któremu pozostanie w Stuttgarcie do 2027 roku. Jednak biorąc pod uwagę jego sukcesy i powiązania z Bayernem, zawsze będzie uważany za realnego kandydata na stanowisko głównego trenera.
  • Serhou Guirassy to większa dzika karta. Kontrakt napastnika obowiązuje przez kolejne dwa lata, ale zawiera śmieszną klauzulę odstępnego w wysokości 17,5 miliona funtów. Po odrzuceniu przedłużenia umowy w grudniu i strzeleniu 25 goli w tym sezonie Guirassy będzie priorytetowym celem dla czołowych klubów w całej Europie.

Thomas Tuchel dał odpocząć niektórym zawodnikom, ale niewystarczająco

Jamal Musiala i Matthijs de Ligt leczą kontuzje i robią wszystko, co w ich mocy, aby odzyskać siły i wystąpić na najwyższym poziomie w nadchodzącym drugim meczu półfinału Ligi Mistrzów z Realem Madryt.

Zamiast umieszczać na ławce rezerwowych innych kluczowych zawodników, Tuchel zdecydował się zapewnić czas gry, a błąd związany z kontuzją przerwał imprezę. Raphaël Guerreiro wystawił całe ciało, aby zablokować strzał, po czym w 17. minucie kulejąc opuścił boisko. Czoło Erica Diera przyciągnęło magnesem po tym, jak zderzył się z Guirassym, a następnie w 28. minucie wyprzedził Guirassy’ego po uderzeniu z linii bramkowej. Mathys Tel poddał się w 72. minucie po niezręcznym skręceniu kostki.

Warto przeczytać!  Wybór Pucharu Świata T20 zajmuje centralne miejsce, gdy Delhi Capitals zmierzy się z Mumbai Indians | Wiadomości krykieta

Miejmy nadzieję, że są to lekkie urazy, które można wyleczyć za pomocą kilku szwów i okładów z lodu w ciągu najbliższych czterech dni.

Alphonso Davies ma poważny przypadek „Yips”

W dniu, w którym Davies ustanowił rekord sezonu Bundesligi, pokonując sprint z prędkością 36,41 km/h (22,62 mil/h), zmagania Kanadyjczyka na boisku trwały nadal. Davies stracił posiadanie piłki po jednej trzeciej swoich dotknięć i był najniżej ocenianym zawodnikiem na boisku. Ruch, który zapewnił Stuttgartowi bramkę w pierwszej połowie, sprawił, że Davies wyglądał na bezradnego. Woo-Yeong minął Daviesa w 83. minucie i zdobył zwycięskiego gola.

Czas gry ma kluczowe znaczenie dla odbudowania pewności siebie młodego zawodnika. Biorąc pod uwagę liczne kontuzje skrzydłowych Bayernu, a także imponującą formę, jaką Noussair Mazraoui pokazał w zeszłym miesiącu na lewym obrońcy, być może rozsądniej byłoby, gdyby Davies spędził dwa ostatnie mecze w Bundeslidze grając na lewym skrzydle, bez obowiązków w defensywie.

Szukasz dalszych dyskusji na temat gry? Sprawdź nasz podcast po grze! Posłuchajcie poniżej lub na Spotify.

Jak zawsze jesteśmy wdzięczni za każde wsparcie!

Warto przeczytać!  Historia Mayanka Yadava – od braku rozbiegu do rozpalenia IPL