Trzy punkty do dyskusji przed meczem Barcelony z Las Palmas

• 29 marca, 2024

Dwa tygodnie po ekscytującym rozbiciu Atletico Madryt 3:0, Barcelona wraca do gry w sobotni wieczór przeciwko jednej z najbardziej inspirujących drużyn La Liga.

Po 29 meczach w sezonie Las Palmas zajmuje 11. miejsce w tabeli. Ich trener, Garcia Pimienta, nie jest obcy cruyffowskiemu futbolowi i zaszczepił sporo tej samej ideologii w stylu mieszkańców Wysp Kanaryjskich.

Efekty tego widać na boisku. Las Palmas może się teraz poszczycić jedną z najbardziej spójnych marek piłkarskich w La Liga i dobrze posiadać piłkę, przygotowując się tym samym do epickiego starcia z Barceloną.

Ostatnim razem, gdy obie drużyny mierzyły się ze sobą w La Liga, podopieczni Xaviego potrzebowali rzutu karnego Ilkaya Gundogana w końcówce i zgarnęli do domu trzy punkty. Obdarzona tym razem przewagą własnego boiska, Barcelona będzie miała nadzieję na wyraźny wynik.

Barça Universal przedstawia trzy punkty do dyskusji przed meczem Barcelona vs Las Palmas.

Obracać czy nie obracać?

Ponieważ międzynarodowy futbol przejął ostatnie dwa tygodnie piłkarskiego kalendarza, pojawiła się wyraźna rozbieżność w liczbie minut spędzonych przez różnych zawodników w składzie.

Warto przeczytać!  Prognoza meczu AFG vs IRE – Kto wygra dzisiejszy drugi mecz T20I pomiędzy Afganistanem a Irlandią?

Zawodnicy powołani do pełnienia obowiązków międzynarodowych mają na nogach od 90 do 180 dodatkowych minut, co dodatkowo wiąże się ze stresem związanym z podróżowaniem po Europie na dwa mecze.

Jednak gracze, którzy pozostali w Barcelonie, nie są zaskakująco bardziej wypoczęci, wypoczęci i gotowi do wyjścia na boisko przed starciem z Las Palmas.

Xavi Hernandez będzie zatem starał się zmienić skład na jutrzejsze starcie i zrównoważyć minuty zawodników, którzy byli przepracowani w ostatnich tygodniach.

Jednocześnie nie może ryzykować nadmiernej rotacji, gdyż wymaga, aby jego zespół pierwszego wyboru miał rytm przed nadchodzącym starciem z PSG, jak zapewniał na konferencji prasowej.

Menedżer musi zatem zachować równowagę w swoim składzie, a od tego w dużej mierze zależeć będzie wynik.

W ostatnich tygodniach Ilkay Gundogan był mocno przepracowany. Xavi potwierdził jednak, że Niemiec będzie zaangażowany tego wieczoru. Choć prawdopodobnie będzie wypoczęty przed rozpoczęciem starcia.

Oriol Romeu mógł zatem rozpocząć grę w środku pola u boku Sergiego Roberto i Fermina Lopeza.

Scenariusz ataku jest podobny, gdzie Lamine Yamal jest przeciążony, a Robert Lewandowski wraca z lekkim uderzeniem.

Warto przeczytać!  Prognoza meczu LSG vs PBKS – Kto wygra dzisiejszy mecz IPL pomiędzy Lucknow a Pendżabem?

Chociaż Polak będzie zaangażowany w jakąś rolę, istnieje duża szansa, że ​​Vitor Roque zacznie od pozycji środkowego napastnika, a po jego bokach będą Joao Felix i Raphinha. Ferran Torres, który ma trafić do składu, również jest opcją na początek.

Jazda na pozytywach

Barcelona przed przerwą reprezentacyjną pokonała Atletico Madryt. (Zdjęcie: Angel Martinez/Getty Images)

Dwa mecze przed przerwą reprezentacyjną to najlepszy wynik Barcelony w całym sezonie.

Ze strony A. nie było zbyt wielu powodów do radości Blaugrana perspektywy na tę kampanię, ale mecze z Napoli i Atletico Madryt zaszczepiły w kibicach nadzieję. Mam nadzieję, że zespołowi uda się odzyskać swoją najlepszą wersję i że nie wszystko stracone w różnych rozgrywkach.

La Liga może nadal być poza zasięgiem Katalończyków, ale Liga Mistrzów UEFA zapewnia im realną drogę do finału i szansę na trofeum. Aby jednak dotrzeć do półfinału z Atletico Madryt lub Borussią Dortmund, muszą najpierw pokonać PSG.

Choć dla podopiecznych Xaviego ważne było dobre wejście w przerwę reprezentacyjną, równie ważne jest, aby wznowili klubową grę z podobnym hukiem.

Dobry występ przeciwko Las Palmas może zatem położyć podwaliny pod powrót, którego Barcelona tak bardzo potrzebuje. Zrównoważona i pewna siebie garderoba, pełna rozmachu, może zdziałać cuda w Parc des Princes.

Warto przeczytać!  Phil Salt traci 4, 6, 4, 6, 6, 4 uderzenia Romario Shepherda i rozwala Indie Zachodnie 30-przebiegami w Pucharze Świata T20

Środki ostrożności w obronie

Wraz z powrotem klubowego futbolu w składzie Xaviego nie ma wielu poważnych kontuzji. Jest jednak wielu zawodników, którzy wracają do zdrowia po drobnych urazach, a Xavi wolałby odpocząć tej nocy.

Niestety, dwóch takich zawodników należy do obrony. Andreas Christensen wycofał się z reprezentacji Danii przed przerwą reprezentacyjną z powodu lekkiej kontuzji i został definitywnie wykluczony.

Ronald Araujo wrócił w tym tygodniu wcześniej z reprezentacji Urugwaju, a jego powrót przed czasem został uczczony tylko po to, by odkryć, że cierpi na dyskomfort fizyczny. Jednak dzisiaj obrońca wrócił do zdrowia i normalnie trenował.

Mimo to w obliczu krytycznego meczu w lidze UCL Xavi mógł zdecydować się na zapewnienie mu odpoczynku przed jutrzejszym meczem. Inigo Martinez jest zatem dobrze przygotowany do rozpoczęcia gry u boku Pau Cubarsiego, a Oriol Romeu może przejąć rolę filaru zespołu.