Fotografia

Ulanzi wskakuje do pociągu wytwornicy mgły z asem FM01 FILMOG

  • 14 listopada, 2023
  • 5 min read
Ulanzi wskakuje do pociągu wytwornicy mgły z asem FM01 FILMOG


Wytwornica mgły Ulanzi FM01 FILMOG Ace

Małe przenośne wytwornice mgły wydają się być obecnie nowością. A Ulanzi nie należy do osób, które mogą pozostać w tyle w takich sprawach. Ogłosili więc nową wytwornicę mgły FM01 FILMOG Ace (kup tutaj).

To małe urządzenie przenośne należy do tej samej kategorii, co niedawno wydany SmokeNinja (kup tutaj) i kolejna nowość od LensGo (kup tutaj). Ale co oferuje ten, czego nie mają inne?

Film z YouTube'a

Ulanzi FM01 FILMOG Ace Bardzo niski budżet

Wytwornice mgły, szczególnie małe i łatwe w przenoszeniu, odpowiadają rosnącym potrzebom. Wielu twórców pracuje dziś na bardzo małych przestrzeniach. Lub pracują z dala od gniazdek elektrycznych, w których tradycyjne wytwornice mgły nie będą działać.

W tym miejscu wkraczają małe, zasilane bateryjnie wytwornice mgły. Kilka przykładów korzyści, jakie taka maszyna przynosi małemu studiu, możesz zobaczyć w naszym poście o SmokeGenie (kup tutaj). Ale dla każdego, kto kiedykolwiek tego potrzebował, korzyści są oczywiste.

Ulanzi FM01 FILMOG Maszyna do mgły Ace do fotografii kulinarnej

Chociaż inne wspomniane powyżej maszyny do wytwarzania mgły są bardzo wydajne, nie są one aż tak tanie. Zarówno SmokeNinja, jak i SmokeGenie to doskonałe maszyny. Ale wynoszące odpowiednio około 750 i 250 dolarów są nieco wyższe, niż budżet pozwala wielu małym twórcom. Oferta LensGo jest nieco tańsza i wynosi około 170 dolarów, ale wciąż nie jest wystarczająco niska.

Jednak nowy FM01 FILMOG Ace firmy Ulanzi jest obecnie dostępny za mniej niż 90 dolarów. Jest to jednak cena przedsprzedażowa. Po zakończeniu przedsprzedaży cena wzrośnie do 109 dolarów. Jest to nadal bardzo niedrogie w porównaniu do innych produktów dostępnych na rynku.

Czy to jest dobre?

Oczywistym pytaniem, biorąc pod uwagę jego cenę, jest: „Czy jest dobry?”. Zwykle niższe ceny oznaczają kompromis. Czasami jest to jakość wykonania, a czasami ograniczona funkcjonalność lub moc. Nie próbowałem Ulanzi FM01 FILMLOG Ace, ale na papierze wygląda całkiem nieźle.

To urządzenie o mocy 40 W i oferujące 36 różnych efektów mgły. Ulanzi nie wymienił jednak, czym one są. Nawet nie wiedziałem, że istnieje 36 różnych rodzajów mgły i dymu. Ale chętnie zobaczyłbym listę lub demonstrację ich wszystkich.

Baterie Ace Ulanzi FM01 FILMLOG

Wewnętrznie zasilany jest parą akumulatorów 18650. Można je wymienić w razie potrzeby, jeśli się psują. Ale można je także ładować w urządzeniu za pomocą kabla USB-C. Czas ładowania wynosi około dwóch i pół godziny. Daje to czas działania do 30 minut.

Zdejmowany pilot zdalnego sterowania

Pomyślałbym, że takie urządzenie może mieć sterowanie Bluetooth za pomocą aplikacji na smartfona. Zamiast tego ma jednak własny pilot zdalnego sterowania. Mocuje się je magnetycznie z przodu urządzenia, zapewniając jego bezpieczeństwo, gdy nie jest używane.

Pilot zdalnego sterowania Ulanzi FM01 FILMOG Ace

Można go używać podłączonego do urządzenia jako urządzenia przenośnego. Usunięcie go pozwala jednak na pełną zdalną kontrolę na odległość do 10 metrów. Pilot ma wbudowaną baterię, która ładuje się po zadokowaniu w maszynie.

Pilot ma wyświetlacz OLED, pokazujący ustawienia i status. Szereg przycisków umożliwia dostosowanie tych ustawień. Duży przycisk pośrodku umożliwia dowolne wystrzeliwanie mgły.

Kolejny chwalony vape?

Podobnie jak wiele małych, przenośnych wytwornic dymu, jest to w istocie chwalebny waporyzator. Ale nie musisz do tego kupować „soku z vape”. Działa po prostu na glicerynie roślinnej i glikolu polipropylenowym. Obydwa produkty są łatwo dostępne w wielu supermarketach. Możesz też kupić je w Amazon.

Komora wytwornicy mgły Ulanzi FM01 FILMOG Ace

Komora atomizująca ma pojemność 8ml. Jest to dość małe, ale powinno zapewnić około 10 minut użytkowania przy pełnej mocy. W tym momencie będziesz musiał go uzupełnić. Jednak przy takiej małej maszynie, na małym zestawie, powinno to wystarczyć na dość długo.

Zestawy Ulanzi powinny sprawdzić się w przypadku fotografii, imprez plenerowych, przyjęć, efektów scenicznych i wesel. Nie liczyłabym na to, chyba że byłby to ślub Barbie i Kena. Ale w przypadku małych planów zdjęciowych, zwłaszcza fotografii zabawek lub produktów, powinien być idealny

Cena i dostępność

Ulanzi FM01 FILMOG Ace można już zamówić w przedsprzedaży za 87,20 USD na stronie internetowej Ulanzi. Po złożeniu zamówienia w przedsprzedaży cena wzrasta do 109 dolarów.
Źródło

Warto przeczytać!  Kilka znakomitych ujęć, które pomogą Ci rozpocząć przygodę z fotografią monochromatyczną