Technologia

Unijna ustawa o rynkach cyfrowych zmusiła Apple do przyjęcia standardu przesyłania wiadomości RCS: GlobalData, ET Telecom

  • 20 listopada, 2023
  • 4 min read
Unijna ustawa o rynkach cyfrowych zmusiła Apple do przyjęcia standardu przesyłania wiadomości RCS: GlobalData, ET Telecom


NOWE DELHI: Decyzję Apple o przyjęciu Rich Communication Services (RCS) można przypisać nadzorowi regulacyjnemu unijnej ustawy o rynkach cyfrowych (DMA), która może wyznaczyć iMessage jako „usługę strażnika” i zmusić GlobalData poinformowała w poniedziałek, że firma technologiczna z siedzibą w Cupertino udostępni swoją zastrzeżoną usługę przesyłania wiadomości na innych platformach (Android i Windows) pod groźbą kary w wysokości 10% jej globalnego obrotu. „W obliczu tej sytuacji i biorąc pod uwagę znaczenie, jakie Apple przypisuje iMessage jako kluczowemu czynnikowi umożliwiającemu funkcjonowanie ekosystemu, firma ma wyraźną nadzieję, że przyjęcie RCS przekona UE, aby nie wyznaczała iMessage jako usługi strażnika” – stwierdził Ardit Ballhysa, analityk ds. technologii w GlobalData.

Ballhysa dodała, że ​​Apple może wycofać iMessage z UE, ale „nie jest to opcja, którą firma rozważy”, biorąc pod uwagę znaczenie usługi przesyłania wiadomości w generowaniu przychodów w tym regionie.

„Zarówno firmy, jak i konsumenci będą czekać z zapartym tchem, czy ostatnie działania Apple wystarczą, aby zapobiec przedostaniu się iMessage na inne platformy” – powiedział analityk.

Warto przeczytać!  Dlaczego eksperci zalecają pacjentom ostrożność podczas używania wkładek dousznych

Firma badawcza opisała, że ​​DMA ma „najbardziej wpływowe ustawodawstwo regulacyjne”, które króluje w wielkiej technologii w historii, a ostatnio zmusiło Apple do porzucenia własnego portu ładowania Lighting na rzecz powszechnie akceptowanego portu USB typu C.

„To nie przypadek, że Apple zdecydowało się wspierać RCS w czasie, gdy UE ocenia, czy iMessage powinien należeć do kategorii usługi gatekeepera” – stwierdził analityk GlobalData.

Należy zauważyć, że iMessage pozostanie wyłączną funkcją dla użytkowników Apple i nie trafi na inne platformy. Zamiast tego RCS zastąpi SMS-y i MMS-y na iPhone’ach, jeśli to możliwe, i będzie współpracować z iMessage.

Co więcej, Apple będzie obsługiwać standardowy profil uniwersalny GMSA, a nie zastrzeżony profil RCS firmy Google.

Ballhsya stwierdził, że decyzja o zastosowaniu standardowego profilu uniwersalnego GSMA mogła opierać się na wielu czynnikach, ale najbardziej prawdopodobnym jest to, że Apple „nie chce scedować kontroli na Google bardziej, niż musi”.

„Współpraca z GSMA i jej członkami zapewni Apple większą kontrolę nad kierunkiem profilu uniwersalnego niż w przypadku współpracy z zastrzeżonym profilem Google” – powiedział.

Warto przeczytać!  Rząd Indii udostępnia zatwierdzone narzędzia złośliwego oprogramowania, które zapewniają bezpieczeństwo komputera i telefonu

W zeszłym tygodniu firma Apple ogłosiła, że ​​przyjmie standard przesyłania wiadomości RCS, który zostanie włączony poprzez aktualizację oprogramowania „pod koniec przyszłego roku”, umożliwiając korzystanie z szerokiej gamy funkcji podobnych do iMessage do przesyłania wiadomości między użytkownikami systemów iOS i Android.

„W dalszej części przyszłego roku dodamy obsługę profilu uniwersalnego RCS, standardu obecnie publikowanego przez stowarzyszenie GSM. Wierzymy, że profil uniwersalny RCS zapewni lepszą interoperacyjność w porównaniu do SMS-ów i MMS-ów. Będzie to działać razem z iMessage, który w dalszym ciągu pozostanie najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem przesyłania wiadomości dla użytkowników Apple” – oznajmił Apple w oświadczeniu dla prasy.

Jeśli chodzi o DMA, pięć z sześciu firm wymienionych jako gatekeeperzy to firmy amerykańskie – Alphabet, Amazon, Apple, Meta, Microsoft. Pozostałym strażnikiem jest chińska firma ByteDance.

„Europejscy decydenci będą uzasadniać swój wpływ geopolityczny, podkreślając, że DMA chroni konsumentów i czyni technologię bardziej dostępną. Strona przeciwna będzie twierdziła, że ​​cel nie uświęca środków i że organ regulacyjny UE nie powinien zastępować innych organów regulacyjnych swoim własnym prawodawstwem” – stwierdził analityk.

  • Opublikowano 20 listopada 2023 o 14:09 czasu wschodniego

Najczęściej czytane w MVAS/Aplikacje

Dołącz do społeczności ponad 2M profesjonalistów z branży

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze spostrzeżenia i analizy.

Pobierz aplikację ETTelecom

  • Otrzymuj aktualizacje w czasie rzeczywistym
  • Zapisz swoje ulubione artykuły


Źródło