Świat

Urzędnik ONZ wywołuje zamieszanie w związku z twierdzeniem, że Izrael nie ma prawa bronić się przed terrorystami Hamasu

  • 16 listopada, 2023
  • 8 min read
Urzędnik ONZ wywołuje zamieszanie w związku z twierdzeniem, że Izrael nie ma prawa bronić się przed terrorystami Hamasu


Specjalny sprawozdawca ONZ ds. okupowanego terytorium Palestyny ​​stwierdził w tym tygodniu, że Izrael nie ma prawa do samoobrony przed Hamasem na mocy prawa międzynarodowego i oskarżył ten kraj o popełnienie „zbrodni wojennych”.

Komentarze Franceski Albanese pojawiły się we wtorek podczas przemówienia w Narodowym Klubie Prasowym Australii, kiedy uznała, że ​​prawo Izraela do samoobrony „nie istnieje” w świetle prawa międzynarodowego, gdy wycelowała w rozdarty wojną kraj za jego „nieubłagane bombardowania” Gazy” i inne działania.

Izrael, zdaniem Albanese, nie może rościć sobie prawa do samoobrony, ponieważ nie grozi mu zagrożenie ze strony innego państwa.

„Izrael nie może rościć sobie prawa do samoobrony przed zagrożeniem, które pochodzi z terytorium, które okupuje, z terytorium będącego pod wojowniczą okupacją” – powiedział Albanese podczas wydarzenia w Canberze w Australii.

USA POZWALAJĄ NA PRZEJŚCIE REZOLUCJI RADY BEZPIECZEŃSTWA ONZ WEZWAJĄCEJ DO PRZERWY W WALKACH W GAZE BEZ POTĘPIENIA HAMASU

Franceska Albanese

Komentarze Franceski Albanese pojawiły się we wtorek podczas przemówienia do National Press Club of Australia, kiedy uznała, że ​​prawo Izraela do samoobrony „nie istnieje” w świetle prawa międzynarodowego.

„To, co Izrael mógł zrobić, to ustanowić prawo i porządek, odeprzeć atak, zneutralizować tego, kto przeprowadzał ataki, a następnie zastosować środki prawa i porządku… a nie prowadzić wojnę” – dodała.

CZYTAJ W APLIKACJI FOX NEWS

Anne Bayefsky, dyrektor Instytutu Praw Człowieka i Holokaustu w Touro, ostro skrytykowała komentarze Albanese, twierdząc, że są one „ramię w ramię ze wszystkimi jej innymi prawnie nie do obrony twierdzeniami” dotyczącymi konfliktu.

„Począwszy od 7 października aż do chwili obecnej żaden z głównych aktorów ONZ nie powiedział wprost, że Izrael ma prawo do samoobrony. Dzieje się tak pomimo faktu, że Karta Narodów Zjednoczonych jednoznacznie stwierdza, że ​​każdy członek ONZ ma nieodłączne prawo do samoobrony” – Bayefsky stwierdził w e-mailu do Fox News Digital. „W ogłuszającej ciszy antyizraelscy i antysemiccy ekstremiści ukrywający się pod tytułem „ekspertów” ONZ przeszli do ofensywy i ogłosili, że Izrael nie ma zawartego w Karcie ONZ prawa do samoobrony przed barbarzyńskimi terrorystami palestyńskimi, którzy wymordowali i wymordowali ich ludzi. Naziści mówili to samo o swoich żydowskich ofiarach”.

Warto przeczytać!  Afrykańska misja pokojowa odwiedza stolicę Ukrainy, słysząc odgłosy nalotu

„Odrażające uwagi Albanese idą ręka w rękę ze wszystkimi jej innymi roszczeniami, których nie można obronić prawnie, takimi jak obrona palestyńskiego „prawa do oporu”, które „wymaga przemocy”. Podobnie Navi Pillay, szef tzw. „Komisji śledczej” ONZ utworzonej w 2021 r. przeciwko Izraelowi, od 7 października wielokrotnie wypowiadał się na temat palestyńskiego prawa do „walki zbrojnej”. To nie są prawnicy, którzy zostali wprowadzeni w błąd. Są orędownikami nienawiści, antysemityzmu i śmiertelnej przemocy wobec narodu żydowskiego. To okrucieństwo, że nadano im tytuły ONZ i w ogóle jakąkolwiek globalną platformę” – dodał Bayefsky.

Albanese stwierdził, że działania Izraela wobec narodu palestyńskiego w Gazie, które są nieubłagane od czasu, gdy terroryści Hamasu najechali Izrael 7 października, są „złe”.

AOC PRZEWODNI DWA tuziny Demokratów wzywających do zawieszenia broni w Izraelu w związku z „naruszeniami wobec dzieci” w Gazie

„Ile jeszcze osób musi umrzeć” – zadała pytanie podczas wydarzenia.

Albanese wyraziła również zaniepokojenie możliwością, że Izrael „może popełnić zbrodnię ludobójstwa na narodzie palestyńskim” i w swoim przemówieniu wycelowała w społeczność międzynarodową, twierdząc, że większość rządów stanowych jest niemal „całkowicie sparaliżowana” w obliczu rozwijającego się kryzysu na Bliskim Wschodzie .

„W obliczu tego wszystkiego społeczność międzynarodowa jest niemal całkowicie sparaliżowana” – stwierdziła. „Jestem hojny, gdy mówię, że ONZ przeżywa największą porażkę polityczną i humanitarną od czasu jej powstania”.

„Poszczególne państwa członkowskie, szczególnie na Zachodzie i Australia nie jest wyjątkiem, są na marginesie” – dodała. „Mruczenie godnych uwagi słów potępienia co najwyżej sukcesu Izraela lub milczenie w obawie przed ograniczeniem… rzekomego prawa Izraela do samoobrony. Cokolwiek to oznacza”.

Warto przeczytać!  Europejskie ośrodki narciarskie są zamknięte z powodu braku śniegu

Stanowisko społeczności międzynarodowej w tej sprawie, stwierdził Albanese, „uosabia” to, jak rządy na całym świecie „tak etycznie zawiodły w promowaniu pokoju i bezpieczeństwa zarówno Palestyńczyków, jak i Izraelczyków, w oparciu o prawo międzynarodowe, koniec 56-letniego pacjenta Izraela oraz urzeczywistnienie samostanowienia i wolności Palestyny”.

Ponadto Albańczycy wezwali m.in. do zawieszenia broni i powrotu izraelskich zakładników.

Wykorzystała także swoje przemówienie, aby bronić Palestyńczyków, mówiąc, że zostali poddani „brutalnej strukturze wywłaszczenia, konfiskaty ziemi i przymusowych wysiedleń”.

ANTYSEMITYZM WYKONANY

„Kiedy jest to powszechne i systemowe, [it] to nie tylko zbrodnia wojenna, to zbrodnia przeciwko ludzkości” – powiedział Albanese.

W następstwie komentarzy Albanese austriacki Volker Türk, wysoki komisarz ONZ ds. praw człowieka, potępił w czwartek naruszenia praw w wojnie między Izraelem a Hamasem i doszedł do wniosku, że potrzebne jest międzynarodowe dochodzenie.

„Niezwykle poważne zarzuty wielokrotnych i głębokich naruszeń międzynarodowego prawa humanitarnego, niezależnie od tego, kto je popełnia, wymagają rygorystycznego śledztwa i pełnej odpowiedzialności” – powiedział Türk podczas konferencji prasowej dla państw członkowskich ONZ z Genewy.

W odpowiedzi na nasilające się antyizraelskie działania ONZ Lior Haiat, rzecznik izraelskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, powiedział Fox News Digital, że „Izrael i IDF działają zgodnie z prawem międzynarodowym, a jeśli ma być prowadzone dochodzenie, powinno być w stanie wojny zbrodnie i zbrodnie przeciwko ludzkości popełnione przez organizację terrorystyczną Hamas w dniu masakry 7 października i od tego czasu, w tym masakrę ponad 1200 osób i porwanie 239, w tym niemowląt, dzieci, które widziały, jak ich rodzice zostali zamordowani na ich oczach, całych rodzin, Holokaustu ocalałych oraz śledztwo w sprawie wykorzystania przez Hamas narodu palestyńskiego jako żywych tarcz oraz wykorzystania szpitali, szkół i meczetów jako przykrywki dla jego działalności terrorystycznej”.

Warto przeczytać!  Podział osi Chiny-Rosja zaczyna się od osady na Ukrainie

Pod koniec ubiegłego miesiąca ambasador Izraela przy ONZ Gilad Erdan nalegał, aby António Guterres podał się do dymisji, wdzierając się na Sekretarza Generalnego ONZ za rzekome racjonalizowanie morderstwa dokonanego przez Hamas około 1200 osób, w tym Amerykanów, 7 października w Izraelu.

Volker Turk

Wysoki Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka Volker Türk potępił w czwartek naruszenia praw podczas wojny między Izraelem a Hamasem i stwierdził, że potrzebne jest międzynarodowe dochodzenie.

WEZWANIA DO REZYGNACJI PRZYWÓDCY ONZ NAsilają się po „Wstydliwych” komentarzach na temat ataków Hamasu na Izrael

Guterres powiedział, że ataki Hamasu „nie wydarzyły się w próżni” i że „naród palestyński przeszedł 56 lat duszącej okupacji”. Twierdzenie Guterresa zostało jednak odrzucone przez Erdana, który upierał się, że komentarze Guterresa były „czysto zniesławieniem” i powiedział: „To nieprawda. Było odwrotnie”.

Guterres odpowiedział na krytykę pod jego adresem, odnotowując w oświadczeniu przed Radą Bezpieczeństwa ONZ: „Jestem zszokowany błędnymi interpretacjami zawartymi w niektórych moich wczorajszych oświadczeniach w Radzie Bezpieczeństwa. Jakbym… jakbym usprawiedliwiał akty terroru Hamasu. To nieprawda. Było odwrotnie”.

W środę Stany Zjednoczone pozwoliły na przyjęcie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ wzywającej do wstrzymania walk w Strefie Gazy pomimo braku potępienia Hamasu.

Spotkanie Organizacji Narodów Zjednoczonych

Członkowie Rady Bezpieczeństwa słuchają, jak komisarz generalny Agencji ONZ ds. Pomocy i Pracy dla Uchodźców Palestyńskich Philippe Lazzarini przemawia podczas spotkania na temat wojny między Izraelem a Hamasem w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych 30 października 2023 r. w Nowym Jorku.

W środę piętnastu członków Rady Bezpieczeństwa przyjęło uchwałę, w której wzywa się do zawieszenia broni na „wystarczającą liczbę dni” w Strefie Gazy między Izraelem a Hamasem. W rezolucji wzywa się także do „bezwarunkowego uwolnienia” zakładników wziętych przez Hamas podczas ataku terrorystycznego z 7 października.

Za przyjęciem uchwały głosowało dwunastu członków Rady, natomiast Stany Zjednoczone, Rosja i Wielka Brytania posiadające prawo weta wstrzymały się od głosu.

Kontrolowane przez Hamas Ministerstwo Zdrowia stwierdziło w zeszłym tygodniu, że było tam ponad 10 000 osób zabity w Gazie od rozpoczęcia wojny Izrael-Hamas, która trwa obecnie szósty tydzień.

Fox News zwróciła się do rzecznika Sekretarza Generalnego ONZ z prośbą o komentarz.

Wkład w powstanie tego raportu wnieśli Adam Sabes i Benjamin Weinthal z Fox News.

Oryginalne źródło artykułu: Urzędnik ONZ wywołuje zamieszanie w związku z twierdzeniem, że Izrael nie ma prawa bronić się przed terrorystami Hamasu


Źródło