USA kontra Polska – wynik na żywo, aktualności, najważniejsze momenty z halowych półfinałów mężczyzn 2024

• 7 sierpnia, 2024

Faworyt do złotego medalu, Polska, zmierzy się z drużyną USA w półfinale olimpijskiego turnieju siatkówki mężczyzn w środę. Żadna z drużyn nie zdobyła medalu na ostatnich Igrzyskach w Tokio, ale obie mają realne szanse na podium w tym roku.

Polska pokonała Słowenię 3-1 w poniedziałek, a USA pokonały Brazylię z taką samą przewagą. Dzięki zwycięstwu w półfinale Amerykanie chcą zabrać do domu trochę sprzętu po raz pierwszy od 2008 roku, kiedy zdobyli brąz. Polska nie zdobyła medalu w turnieju olimpijskim od czasu zdobycia złota w 1976 roku, a drużyna odpadła w ćwierćfinale na każdych igrzyskach od 2004 roku.

Obecnie zajmująca pierwsze miejsce w rankingu drużyna na świecie, Polska chce przerwać prawie 50-letnią passę bez medalu olimpijskiego. Drużyna USA walczy o to, by dokonać niespodzianki i zagwarantować sobie miejsce na podium.

W serwisie Sporting News znajdziesz wyniki na żywo, aktualności i najważniejsze wydarzenia z półfinałowego meczu męskiej reprezentacji siatkówki USA z Polską podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r.

OLIMPIJSKIE 2024 W PARYŻU
Pełny harmonogram igrzysk olimpijskich | Jak oglądać w USA | Poznaj nadawców NBC

Wynik meczu siatkówki USA kontra Polska

Zestaw 1 Zestaw 2 Zestaw 3 Finał
USA
Warto przeczytać!  Wydarzenia onkologiczne w Polsce umacniają współpracę z NCCN

Wyniki meczu USA kontra Polska, najważniejsze momenty półfinału olimpijskiego w siatkówce mężczyzn

(Wszystkie godziny wschodnie)

10:25 rano —

10:21 rano — Polska jest coraz bliżej wygrania pierwszej części gry, jako pierwsza osiągając granicę 20 punktów dzięki celnemu strzałowi Hubera. Jest 20-17, Polska.

10:20 rano — Reprezentacja USA prosi o przerwę po tym, jak Polska odrobiła trzy punkty z rzędu i odzyskała prowadzenie w pierwszym secie.

10:16 rano — Russell zdobył dwa WIELKIE punkty jeden po drugim, najpierw zdobywając bramkę w ataku, a następnie blokując próbę Polaków wyrównać wynik na 13-13 po raz pierwszy cały mecz.

10:15 rano — Leon zdobył dotychczas cztery punkty dla Polski dzięki trzem atakom i jednemu blokowi. Anderson i Russell mają po trzy punkty dla Amerykanów.

10:12 rano — Russell zapewnia Amerykanom punkt w najdłuższej dotychczas wymianie w meczu, zdobywając punkt z głębi pola. Polska nadal prowadzi 11-8.

10:10 rano — Przypominamy, że mecze siatkówki halowej rozgrywane są w systemie best of five. Pierwsza drużyna, która osiągnie próg 25 punktów, wygrywa każdego seta, ale musi wygrać różnicą dwóch punktów. Na przykład, jeśli wynik wynosi 24-25, prowadząca drużyna musi osiągnąć co najmniej 26 punktów, aby wygrać seta.

Warto przeczytać!  MSPO 2024 będzie okazją do uczczenia 25-lecia członkostwa Polski w NATO

10:07 rano — Amerykanie zdobyli swój pierwszy punkt w kilku akcjach po niecelnym ataku Bartosza, wymieniając się punktami z Polakami aż do pierwszej przerwy w grze. Jednak drużyna USA nadal przegrywa 8-5.

10:05 — Polska wychodzi na prowadzenie 4-2 w pierwszym seciea Defalco namawia amerykańskiego trenera Johna Sperawa, by zakwestionował ostatni punkt, twierdząc, że polski blok został dotknięty jego skokiem, zanim piłka wyszła poza granice. Drużyna USA przegrywa wyzwanie, a punkt pozostaje po stronie Polski.

10:01 rano — Polska zdobywa pierwszy punkt po ataku Leona. Shoji nie jest w stanie wrócić.

10 rano – Team USA opublikował skład na dzisiejszy konkurs przeciwko Polsce. Amerykanie chcą zdobyć swój pierwszy medal od 2008 roku.

Na jakim kanale można dziś obejrzeć mecz siatkówki USA kontra Polska?

• Kanał TV: Brak
  • Transmisja na żywo: Peacock, NBCOlympics.com, aplikacja NBC Sports, Fubo
Warto przeczytać!  Wyjaśnienie – Co oznacza dla Polski zastrzyk finansowy UE o wartości 149 miliardów dolarów

Choć półfinałowy mecz reprezentacji USA z Polską nie będzie transmitowany na żywo w telewizji, będzie można go obejrzeć na Peacock, stronie internetowej NBC Olympics, w aplikacji NBC Sports oraz na Fubo, które oferuje bezpłatną wersję próbną, dzięki czemu można wypróbować aplikację przed zakupem.

Powtórki meczów półfinałowych męskiej siatkówki będą również transmitowane z opóźnieniem na kanałach E! i USA Network odpowiednio o godzinie 16:00 i 18:00 czasu wschodniego.

TRANSMISJA: Oglądaj mecz USA kontra Polska w półfinale turnieju siatkówki mężczyzn na igrzyskach olimpijskich na Fubo (bezpłatny okres próbny)

Czas rozpoczęcia meczu siatkówki USA kontra Polska

• Data: Środa, 7 sierpnia
  • Czas: 10 rano czasu wschodniego

Pierwszy serwis pomiędzy reprezentacją USA i Polską w półfinale olimpijskim na Paris Arena South 1 odbędzie się o 10:00 czasu wschodniego w środę 7 sierpnia.