Fotografia

Vimo Q to nowy 4-kanałowy system mikrofonów bezprzewodowych firmy Comica

 • 14 listopada, 2023
 • 2 min read
Vimo Q to nowy 4-kanałowy system mikrofonów bezprzewodowych firmy Comica


Comica ogłosiła niedawno Vimo Q, najnowszą odsłonę linii Vimo. To czterokanałowy bezprzewodowy system mikrofonów lavalier za 249 dolarów. Większość systemów mikrofonów bezprzewodowych wykorzystuje tylko dwa nadajniki i ogranicza się do nagrywania dwóch osób. Ciekawie jest zobaczyć Vimo Q z obsługą nagrywania do czterech osób.

Comica Vimo Q będzie nagrywał w rozdzielczości 48 kHz/24 bity i będzie wyposażony w nową technologię przetwarzania dźwięku CalMix. Charakteryzuje się niskim opóźnieniem dźwięku poniżej 20 ms i odległością transmisji do 200 metrów. Ogólnie robi wrażenie, więc przyjrzyjmy się bliżej.

Mały czterokanałowy mikrofon bezprzewodowy

Comica Vimo Q jest pierwszym urządzeniem z serii Vimo wyposażonym w funkcję nagrywania 4-kanałowego. Poprzednie modele z tej linii, Vimo S (dostępne tutaj) i Vimo C (dostępne tutaj), obsługiwały odpowiednio tylko dwa i trzy kanały. Ostatnim razem, gdy widzieliśmy taki 4-kanałowy system firmy Comica, był Comica Boom XU QUA, który jest zarówno większy, jak i droższy. Boom XU kosztuje obecnie 329 dolarów w B&H.

Ale jest ogromna poprawa w stosunku do Boom XU QUA i jest to rozmiar. Odbiornik i nadajniki Vimo Q są znacznie bliższe czymś w rodzaju bezprzewodowego Rode Pro niż Boom. To świetnie, ponieważ oznacza to, że łatwiej jest je nosić na planie, a zwłaszcza łatwiej je zapakować do torby.

Warto przeczytać!  5 podstawowych zasad makrofotografii (i kiedy je łamać)

Kluczowe cechy:

 • Czterokanałowy mikrofon bezprzewodowy, mini i przenośny
 • Nagrywanie 48 kHz/24 bity, jakość dźwięku na poziomie płyty CD
 • Zupełnie nowe przetwarzanie dźwięku CalMix, usuwanie szumu jednym klawiszem
 • Wyjścia cyfrowe/analogowe, uniwersalne dla aparatu/smartfona/komputera
 • Obsługa monitorowania w czasie rzeczywistym, wyciszenia, regulacji głośności, przełącznika M/S
 • Wyświetlacz ekranu HD, obsługa odwracania ekranu
 • Wewnętrzny i zewnętrzny mikrofon Dwa tryby wejścia
 • Port ładowania USB-C, obsługa ładowania podczas użytkowania
 • Etui do ładowania i przechowywania, czas działania do 16 godzin
 • Niskie opóźnienie <20 ms, zasięg roboczy do 200 M

Podwójne wyjście cyfrowe i analogowe

Chociaż możesz podłączyć Vimo Q do aparatu za pomocą kabla, Comica oferuje również opcję połączenia bezprzewodowego. Powinno to być przydatne, jeśli chcesz podłączyć system do telefonu lub komputera, nie martwiąc się o kable lub adaptery.

Komiks Vimo Q

Vimo Q: sterowanie, monitor i żywotność baterii

System Vimo Q obsługuje monitorowanie w czasie rzeczywistym za pośrednictwem wyświetlacza o wysokiej rozdzielczości, wygodne wyciszenie jednym kliknięciem, przełączanie M/S i oczywiście regulację głośności. Ma wszystko, czego potrzebujesz i czego oczekujesz od bezprzewodowego systemu mikrofonowego.

Comica twierdzi, że bateria Vimo Q powinna wytrzymać do 16 godzin. Jeśli jednak zajdzie taka potrzeba, możesz ładować akumulatory, nadal ich używając. Lubię to; oznacza to, że nie muszę się martwić o wymianę zestawów baterii na planie. Jeśli bateria się rozładuje, po prostu podłączę ją do zasilacza i będę dalej pracować.

Warto przeczytać!  Przykładowa galeria Sony a6700: Przegląd fotografii cyfrowej

Jest wyposażony w wielofunkcyjny schowek do ładowania i interfejs ładowania USB-C.

Widok z góry Vimo Q

Podsumowując

Comica Vimo Q wygląda obiecująco i niedrogo dla każdego, kto szuka rozwiązania 4-kanałowego. Dostępny jest w wersji białej i czarnej w cenie 249 dolarów.
Źródło