„Vinicius Jr zasługuje na Złotą Piłkę”: Carlo Ancelotti, wielkie żądanie Florentino Pereza po triumfie Realu Madryt w Lidze Mistrzów | Wiadomości piłkarskie

• 2 czerwca, 2024
  • 3 min read
„Vinicius Jr zasługuje na Złotą Piłkę”: Carlo Ancelotti, wielkie żądanie Florentino Pereza po triumfie Realu Madryt w Lidze Mistrzów |  Wiadomości piłkarskie

Vinicius Jr zakończył sezon w zdecydowanym stylu, zdobywając zwycięskiego gola dla Realu Madryt w meczu przeciwko Borussii Dortmund w finale na stadionie Wembley w Londynie. Brazylijski skrzydłowy stał się głównym pretendentem do zdobycia Złotej Piłki w tym sezonie dzięki niesamowitemu występowi w barwach Los Blancos, pomagając im zdobyć Ligę Mistrzów, La Liga i Superpuchar Hiszpanii.

Vinicius Junior z Realu Madryt świętuje po zakończeniu meczu finałowego Ligi Mistrzów.(AP)

23-latek strzelił drugiego gola dla Realu Madryt w finale i zapewnił swojej drużynie 15. tytuł mistrza Ligi Mistrzów po zwycięstwie 2:0 nad Borussią Dortmund. Po powolnej pierwszej połowie, w której Real nie oddał ani jednego celnego strzału, w dalszej części meczu przejęli kontrolę, gdy w 74. minucie Dani Carvajal dośrodkował z rzutu rożnego, a dziewięć minut później Vinicius strzelił do bramki w drugiej połowie.

Odblokuj wyłączny dostęp do najświeższych wiadomości na temat wyborów powszechnych w Indiach, tylko w aplikacji HT. Pobierz teraz! Pobierz teraz!

Pierwsza połowa nie była łatwa dla Los Blancos, gdyż Dortmund kontrolował grę i wykonał kilka dobrych akcji, jednak nie udało im się wykorzystać szans i ostatecznie pozostał bezbramkowy.

Warto przeczytać!  Kohli-Rohit jako otwieracze, Pant nad Samsonem; Kul-Cha znów w składzie: prawdopodobna XI meczu Indii z Irlandią na Pucharze Świata T20

Menedżer Madrytu Carlo Ancelotti zapewnił, że Vinicius zrobił wszystko, aby zdobyć w tym sezonie Złotą Piłkę.

„Vini Jr zasługuje na Złotą Piłkę. Nie mam wątpliwości” – powiedział Ancelotti po 15. zwycięstwie Madrytu nad tytułem UCL.

Prezes klubu Florentino Perez również podzielił te same opinie i poparł Winicjusza w walce o chwałę.

„Vini Jr powinien zdobyć Złotą Piłkę. Nie ma wątpliwości” – powiedział Perez po meczu.

Następnie przekazał aktualne informacje na temat przyszłości weterana Luki Modricia i powiedział, że istnieje szansa, że ​​chorwacki mistrz będzie grał z nimi przez kolejny sezon.

„Myślę, że Luka Modrić zostanie z nami, myślę, że pozostanie w drużynie jeszcze przez jeden sezon” – powiedział prezes Realu Madryt.

Brazylijczyk strzelił w tym sezonie 24 gole i zaliczył 11 asyst, co czyni go jednym z głównych pretendentów do nagród indywidualnych.

Tymczasem Madryt od początku drugiej połowy wyglądał na bardziej ożywionego, gdy bramkarz Dortmundu Gregor Kobel obronił rzut wolny Toniego Kroosa, a Carvajal rzucił okiem tuż nad bramką.

Warto przeczytać!  Gulbadin Naib w zabawny sposób dostaje „skurczu” po tym, jak trener poinstruował go, jak marnować czas

Ta asysta była odpowiednim sposobem, aby międzynarodowy pomocnik Niemiec Kroos uczcił swój ostatni mecz w klubie, podczas gdy on, Carvajal, Nacho i Luka Modric wyrównali rekord Francisco Gento z Realu, wynoszący sześć tytułów mistrzowskich z pierwszej ery dominacji.

Od tego momentu Madryt objął prowadzenie i strzelił drugiego gola, gdy Ian Maatsen z Dortmundu oddał piłkę na skraj własnego pola karnego, pomocnik Jude Bellingham podał Viniciusowi Jr na akrach przestrzeni, a Brazylijczyk strzelił do bramki.

Śledź wszystkie najnowsze aktualizacje wyników meczów piłki nożnej wraz z harmonogramem EPL 2024, harmonogramem ISL 2024 i innymi powiązanymi aktualizacjami w tabeli punktów ISL 2024 na stronie internetowej i aplikacji Hindustan Times