Podróże

Virginia zamyka zawody w Home Opener, Anumba zajmuje trzecie miejsce w Texas Relays

• 2 kwietnia, 2023
  • 5 min read

CHARLOTTESVILLE, Wirginia – Program lekkiej atletyki mężczyzn i kobiet w Wirginii zakończył rywalizację w Virginia Quadrangular, otwierającym domowy mecz sezonu w sobotę (1 kwietnia), podczas gdy Ashley Anumba przerwał występ Cavaliera na Texas Relays, zajmując trzecie miejsce w rzucie dyskiem .

Anumba był ostatnim z sześciu Cavalierów, którzy rywalizowali na 95cz Clyde Littlefield Texas Relays na stadionie Mike’a A. Myersa w Austin w Teksasie. Absolwentka zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej dyskowców kobiet, osiągając wynik 57,52 m (188’8”). Znak był drugim najdalszym rzutem zawodników kolegialnych w tej dziedzinie.

Sprinterzy i płotkarze Cavalier dobrze spisali się u siebie, gdy Virginia pokonała bieg na 400 metrów przez płotki. Wśród mężczyzn zwyciężyła Alex Sherman z czasem 51,95, a wśród pań zwyciężyła Emily Alexandru z czasem 59,96. W biegu na 100 przez płotki Jada Pierre uzyskała 13,84 i zajęła trzecie miejsce.

W biegu na 100 metrów mężczyzn Jay Pendarvis zajął drugie miejsce, uzyskując czas 10,37, podczas gdy jego kolega z drużyny Nigal Davis przekroczył metę jako trzeci w 10,48 sekundy. Po stronie kobiet Virginia zajęła 1-2, jako pierwsza Sarah Akpan prowadziła pokonując drogę w 11,34 sekundy, podczas gdy Kayla Bonnick zajęła drugie miejsce z zegarem 11,36.

Warto przeczytać!  Turystyka ostatniej szansy: rzucanie światła na znikające miejsca docelowe

Cavaliers zajęli 1-2-3-4 w biegu na 200 metrów kobiet. Pierwszoklasistka Sarah Akpan prowadziła z notą 23,50, a Jada Pierre zajęła drugie miejsce z wynikiem 23,72. Kayla Bonnick i Alahna Sabbakhan zajęły odpowiednio czwarte i piąte miejsce.

John Fay zapewnił sobie zwycięstwo w rzucie młotem mężczyzn, uzyskując wynik 61,15 metra (200 stóp 7 cali). Jada Marsh zajęła drugie miejsce wśród pań, uzyskując 53,90 m (176’10”).

Carly Tarentino otworzyła swoją kampanię outdoorową w 2023 roku zwycięstwem w skoku wzwyż. Student drugiego roku skoczył na wysokość 1,73 metra (5’8”). Po stronie mężczyzn, dziesięcioboista z Wirginii, Ethan Robinson, zajął drugie miejsce, pokonując 1,91 metra (6’3,25”).

Hanne Borstlap pobiła rekord życiowy w skoku o tyczce, pokonując 4,00 m (13’1,5”). Maya Maloney i Trina Barcarola zajęły odpowiednio trzecie i czwarte miejsce.

Heldi Valikaj wygrał zawody w skoku w dal mężczyzn z wynikiem 7,37 m (24’2,25″), podczas gdy dziesięcioboista Luke Smith uzyskał rekord życiowy 6,52 m (21’4,75″). Tara Zeni zajęła drugie miejsce w skoku w dal.

Inne najważniejsze wydarzenia w Texas Relays

• Owayne Owens rozpoczął sezon w trójskoku zajmując czwarte miejsce z wynikiem 16,53 m (54’2,75″)
  • Ethan Dabbs po raz pierwszy w tym sezonie startował w rzucie oszczepem, uzyskując 74,87 m (245 stóp 7 cali)