Rozrywka

„Walczę z poczuciem winy” po diagnozie demencji u Bruce’a Willisa

  • 14 listopada, 2023
  • 4 min read
„Walczę z poczuciem winy” po diagnozie demencji u Bruce’a Willisa


Kino

Żona Bruce’a Willisa, Emma Heming, przyznała, że ​​czuje się winna z powodu niektórych przywilejów, jakie dano jej w związku z zdiagnozowaną u aktora demencją.Instagram/demimoore

Emma Heming przyznała, że ​​czuje się winna, że ​​ma pewne przywileje umożliwiające wsparcie w diagnozowaniu demencji u męża Bruce’a Willisa, do których inne osoby w podobnej sytuacji mogą nie mieć dostępu.

„Walczę z poczuciem winy, wiedząc, że mam zasoby, których nie mają inni” – napisał Heming w opublikowanym w sobotę artykule dla Sunday Paper Marie Shriver.

„Kiedy mogę wyjść na spacer, aby oczyścić głowę, nie umknęło mi, że nie wszyscy partnerzy opiekujący się tym mogą to zrobić” – wyjaśniła.

„Kiedy to, co dzielę się z podróżą naszej rodziny, przyciąga uwagę prasy, wiem, że istnieje wiele tysięcy niewypowiedzianych i niesłyszanych historii, a każda z nich zasługuje na współczucie i troskę”.

Jednak 45-letnia Heming wyjaśniła, że ​​znalazła cel w podnoszeniu na duchu innych poprzez dzielenie się historią swojej rodziny.

„Widzę, że to, czym się dzielę, ma znaczenie dla innych, którzy mogą borykać się z trudnościami, i w pewnym sensie sprawia, że ​​czują się dostrzeżeni i zrozumiani” – dodała modelka.

Warto przeczytać!  Pierwsza obserwacja Ozzy'ego Osbourne'a od czasu wycofania się z koncertowania
Modelka podzieliła się tym, że zdała sobie sprawę, że jej umiejętność „wychodzenia na wycieczkę” to coś, co nie każdy posiada.
Emma Heming/Instagram

„Chcę, żeby ludzie wiedzieli, że kiedy słyszę od innej rodziny dotkniętej FTD, słyszę tę samą historię naszej rodziny o żalu, stracie i ogromnym smutku, która odbija się echem w jej historii”.

Heming, która ma córki Mabel (11 l.) i Evelyn (9 l.) z Willisem – dodała, że ​​zdała sobie sprawę, jak ważne jest bycie „adwokatką” „rodzin, które nie mają czasu, energii ani zasobów, aby bronić się same” .”


Aby uzyskać więcej Page Six, którą kochasz…


Powiedziała również, że mówienie o diagnozie Bruce’a pomogło jej i ich mieszanej rodzinie na wiele sposobów.

„Mam dziś o wiele więcej nadziei niż po pierwszej diagnozie Bruce’a” – napisał Heming, dodając: „Teraz lepiej rozumiem tę chorobę i mam teraz kontakt z niesamowitą społecznością wsparcia”.

W lutym rodzina Willisów ogłosiła, że ​​u gwiazdy „Szklanej pułapki” zdiagnozowano otępienie czołowo-skroniowe.
Kevina Mazura/WireImage

„Mam nadzieję, że znalazłam nowy cel — wprawdzie nigdy bym go nie szukał — wykorzystywanie blasku reflektorów, aby pomagać innym i wzmacniać ich pozycję” – kontynuowała.

„Mam nadzieję, że cała nasza rodzina może znajdować radość w małych rzeczach i spotykać się, aby celebrować wszystkie chwile, jakie życie ma do zaoferowania”.

Warto przeczytać!  Nominacje SAG 2023 Snubs & Surprises: Michelle Williams, Yellowstone

W marcu 2022 roku rodzina gwiazdy „Szklanej pułapki” ogłosiła, że ​​po zdiagnozowaniu u niego afazji odchodzi od aktorstwa.

Według National Institutes of Health afazja to zaburzenie neurologiczne, które może wpływać na zdolność przetwarzania języka i komunikację.

Aktor ma mieszaną rodzinę składającą się z pięciu córek, które dzieli z Hemingiem i byłą żoną Demi Moore.
demimoore/Instagram

Rok po ujawnieniu rozdzierającej serce diagnozy rodzina Willisów – w tym trzy córki aktora z byłą żoną Demi Moore – ogłosiła, że ​​choroba gwiazdy „Piątego elementu” rozwinęła się w otępienie czołowo-skroniowe.

„Chociaż jest to bolesne, postawienie jasnej diagnozy przynosi ulgę” – napisała rodzina w oświadczeniu na stronie internetowej Stowarzyszenia na rzecz Zwyrodnienia Czołowo-skroniowego.

„FTD to okrutna choroba, o której wielu z nas nigdy nie słyszało, a która może dotknąć każdego. U osób poniżej 60. roku życia FTD jest najczęstszą formą demencji, a ponieważ rozpoznanie może zająć lata, FTD występuje prawdopodobnie znacznie częściej, niż nam się wydaje”.
Załaduj więcej…

Skopiuj adres URL, aby go udostępnić


Źródło