Rozrywka

Warner Bros. sprzedaje „Coyote kontra Acme” innym studiom po ostrych reakcjach

  • 14 listopada, 2023
  • 4 min read
Warner Bros. sprzedaje „Coyote kontra Acme” innym studiom po ostrych reakcjach


Jest to nie wszyscy, ludzie.


Kilka dni po tym, jak rozeszła się wiadomość, że Warner Bros. rzuca kowadło w sprawie ukończonego filmu Kojot kontra Acme złomując go w celu odliczenia podatku, studio zmieniło kurs. Reżyser Dave Green będzie teraz mógł kupować hybrydowy film akcji i animacji innym potencjalnym dystrybutorom w celu premiery kinowej lub streamingowej, potwierdziło EW. Jako pierwszy o sprawie poinformował Puck.


Na podstawie fragmentu humorystycznego opublikowanego w Nowojorczyk w 1990, Kojot kontra Acme Producentem i współautorem scenariusza jest James Gunn, a występują w nim John Cena i Will Forte, co potwierdza pozew złożony przez kultowego nemezis Road Runnera.


Film miał pójść swoją drogą Dziewczyna nietoperz I Scoobie! Wakacyjne nawiedzenie, które zostały nagle wycofane z planu wydawniczego WB w zeszłym roku w celu dokonania odpisów podatkowych. Posunięcia te spotkały się wówczas z szeroką krytyką i decyzją o odłożeniu na półkę Kojot kontra Acme był podobnie kontrowersyjny, zwłaszcza biorąc pod uwagę status Looney Tunes jako kultowej marki studia. Według Reporter z Hollywoodpo rozejściu się tej wiadomości kilku filmowców odwołało nadchodzące spotkania z Warner Bros.

Warto przeczytać!  Szokujący moment Marine atakuje dwóch pracowników hotelu w San Diego, zanim zostaje powalony przez metalową lampę


Biegacz drogowy i Wile E. Coyote.
Warner Bros/Everett

Wielu filmowców skrytykowało także początkową decyzję o wstrzymaniu filmu w mediach społecznościowych.


„Uważam, że to totalna bzdura, że ​​studio może odłożyć na półkę pracę twórczą setek osób w zamian za cholerną ulgę podatkową” – Doktor Strange reżysera Scotta Derricksona napisał.


„Ludzie pracujący w Warner Bros są przeciwni sztuce i mam nadzieję, że wiele kowadeł spadnie im na głowy” – powiedział Nikt Cię nie uratuje reżyser Brian Duffield.


I Scott Pilgrim startuje showrunner BenDavid Grabiński napisał„COYOTE V ACME to świetny film. Najlepszy w swoim rodzaju od czasów ROGER RABBIT. Jest komercyjny. Dobrze przeszedł testy. Główni bohaterowie są bardzo sympatyczni. Jest pięknie nakręcony. Animacja jest świetna. Zakończenie wprawia wszystkich w… płacz. Myślałem, że celem tego biznesu jest kręcenie hitowych filmów?

Warto przeczytać!  Tom Cruise i etyka kampanii Oscarowych - Różnorodność


Green i kilka innych osób, które pracowały nad filmem, również ubolewały nad początkowym odwołaniem. „Przez trzy lata miałem to szczęście, że mogłem kręcić film o Wile’u E. Coyote, najbardziej wytrwałej, namiętnej i odpornej postaci wszechczasów” napisał reżyser. „Otaczał mnie genialny zespół, który przez lata wkładał całe swoje serce w ten projekt. Wszyscy byliśmy zdeterminowani, aby uhonorować dziedzictwo tych historycznych postaci i właściwie je naprawić. Podczas jazdy zostaliśmy powitani przez publiczność testową, która nas nagrodziła z fantastycznymi wynikami. Jestem niezwykle dumny z produktu końcowego i niezwykle zdruzgotany decyzją WB. Ale w duchu Wilego E. Coyote’a zwyciężyła odporność i wytrwałość.


Tymczasem, kompozytor Steven Price udostępnił materiał zza kulis nagrywania ścieżki dźwiękowej do filmu i nazwał regał „dziwacznymi oszustwami finansowymi studia anty-artystycznego”, podczas gdy powiedział redaktor Carsten Kurpanek„Serce mi pęka na myśl o wszystkich utalentowanych ludziach, którzy przyczynili się do tego tylko po to, by zobaczyć, jak ich twórczość została wymazana na rzecz księgowości”.

Warto przeczytać!  Największe jak dotąd wnioski ze wspomnień Britney Spears


Komik John Early, który pojawił się w filmie jako główny bohater wiadomości, również opowiedział się za projektem. „Zapisz ten film!” on napisałdodając: „Pomyśl o moich siostrzenicach!”


Chcesz więcej wiadomości filmowych? Zapisać się do Tygodnik Rozrywkidarmowy biuletyn aby uzyskać najnowsze zwiastuny, wywiady z gwiazdami, recenzje filmów i nie tylko.


Powiązana zawartość:


Źródło