Polska

Web Summit 2023 największy w historii. Wydarzenie dla startupów

  • 21 listopada, 2023
  • 3 min read
Web Summit 2023 największy w historii. Wydarzenie dla startupów

W ubiegłym tygodniu odbyło się Web Summit, największa na świecie konferencja technologiczna. Edycja 2023 swojego flagowego wydarzenia w Lizbonie okazała się być największą w historii.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej

Web Summit przyciągnął 70 236 uczestników z całego świata do Altice Arena w Lizbonie, aby dyskutować i debatować nad pomysłami na przyszłość. Grupa CEO, startupów, inwestorów, mediów, decydentów politycznych i twórców wzięło udział w 1 180 spotkaniach inwestorów ze startupami, 70 warsztatach, 17 rundach konkursów PITCH, 25 wydarzeniach wieczornych i imprezach Night Summit w najbardziej ekscytujących dzielnicach miasta.
Największy Web Summit w historii

Aby pomieścić tłumy, Web Summit kreatywnie zwiększył łączną powierzchnię imprezy o pięć procent, osiągając około 215 000 metrów kwadratowych – równowartość 1 099 kortów tenisowych.Katherine Maher, nowa CEO Web Summit, pojawiła się na scenie przed tłumem 11 000 osób w Altice Arena podczas wieczoru otwarcia wydarzenia.

„Przez ostatnią dekadę, w miarę rozwoju Web Summit, przyciągnęliśmy dziesiątki tysięcy ludzi, którzy wykorzystali ten tydzień w Lizbonie jako trampolinę do osiągnięcia niezwykłych rzeczy – do uruchamiania firm, poszukiwania inwestorów, odsłaniania projektów, promowania wizji świata warty dyskusji” – powiedziała Katherine Maher

Warto przeczytać!  Polska mogłaby w ogóle nie powstać. Mieszko I całkowicie zaskoczył wroga


2 608 startupów z 93 krajów

Rekordowe 2 608 startupów z 93 krajów zaprezentowało swoje innowacje i biznesy jutra w ciągu trzech dni. Obiecujące startupy zostały wybrane spośród tysięcy zgłoszeń i reprezentują ponad 30 różnych branż.

Ponad 250 startupów wzieło udział w Web Summit jako część programu Impact – startupy, które pracują nad pozytywnym wpływem na swoje społeczności, branże i ekosystemy.

Ponad 800 startupów uczestniczyło w niemal 100 sesji Mentor Hours, czerpiąc doświadczenie od liderów i ekspertów. Najbardziej reprezentowane branże wśród startupów to SaaS, sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe, healthtech i wellness, fintech i usługi finansowe, a także zrównoważony rozwój i cleantech.Nowa CEO Web Summit

O powołaniu nowej CEO wydarzenia informowaliśmy na INNPoland – Katherine Maher została wybrana przez zarząd Web Summit, aby prowadzić firmę w okresie przejścia. Nowa dyrektorka generalna ma wnieść swoje doświadczenia z pracy w Wikipedii do tworzenia dialogu, który może kształtować przyszłość. Poprzedni CEO Web Summit, Paddy Cosgrave, ustąpił ze swojego stanowiska. To efekt bojkotu ze strony firm technologicznych, wywołanym przez komentarze byłego dyrektora o wojnie Izraela z Hamasem.

Warto przeczytać!  Patrioty: drogie, ale pożądane. Niemcy, USA i PolskaCzytaj także:

Źródło