Technologia

Według doniesień iOS 18 to „ambitna” aktualizacja z licznymi funkcjami sztucznej inteligencji | Wiadomości technologiczne

  • 14 listopada, 2023
  • 3 min read
Według doniesień iOS 18 to „ambitna” aktualizacja z licznymi funkcjami sztucznej inteligencji |  Wiadomości technologiczne


Apple początkowo zaprezentuje iOS 18 na WWDC 2024.

iPhone’a 14 ProiPhone 14 Pro (Zdjęcie: Apple)

Posłuchaj tego artykułu
Twoja przeglądarka nie obsługuje elementu audio.

Prace nad kolejnym systemem operacyjnym Apple dla iPhone’a idą pełną parą. Niedawny raport z Bloomberga sugeruje, że iOS 18, którego premiera planowana jest na koniec 2024 r., jest uważany za „ambitną aktualizację”, która prawdopodobnie wprowadzi do iPhone’ów nowe funkcje i możliwości oparte na generatywnej sztucznej inteligencji.

Wcześniejszy raport z Bloomberga zasugerował, że firma chwilowo wstrzymała prace nad iOS 18, aby naprawić główne problemy w iOS 17. Obecnie mówi się, że firma ponownie koncentruje się na iOS 18, który ma dodać do iPhone’ów możliwości generatywnej sztucznej inteligencji, podobne do tego, co Google robi na Pixelu smartfony.

W raporcie podkreślono również, że aktualizacja iOS 18 będzie wyjątkowa, ponieważ sprzęt iPhone’a 16 nie będzie zawierał żadnych większych ulepszeń w stosunku do iPhone’a 15. Cupertino stara się to zrekompensować, oferując bogate w funkcje oprogramowanie.

Najczesciej czytane

1
Kolekcja kasowa Tigera 3 Wczesne raporty z drugiego dnia: film Salmana Khana będzie miał na celu przyspieszenie, osiągając ponad 80 rupii cr netto w całych Indiach
2
Dzień 1 zbiórki kasowej Tygrysa 3: Salman Khan z największym otwarciem w swojej karierze, gdy film śmiał się z dnia Diwali i zarobił 94 rupii rupii
Warto przeczytać!  Apple złoży skargę w sprawie ustawy o rynkach cyfrowych do sądu UE | Wiadomości technologiczne

Oprócz iOS 18 oczekuje się, że wiele nowych funkcji otrzymają także iPadOS 18, watchOS 11 i macOS 15. Mówi się, że tym razem Apple skupi się na jakości, aby zapewnić użytkownikom wygodę już w momencie premiery.

Według doniesień rozwój oprogramowania Apple przebiega w różnych etapach. Początkowy etap nazywa się M1, a następna wersja nazywa się M2. Firma osiąga cztery takie kamienie milowe, zanim zaprezentuje nowy system operacyjny na corocznej konferencji programistów, znanej jako WWDC, odbywającej się zwykle w czerwcu każdego roku.

Po wydaniu iOS 17 we wrześniu aktualizacja napotkała wiele problemów. Od tego czasu firma rozwiązuje te problemy za pomocą aktualizacji oprogramowania i rozwiązuje główne problemy, takie jak przegrzanie iPhone’a z serii 15 Pro, problemy związane z NFC i losowe ponowne uruchamianie.

© IE Online Media Services Pvt Ltd

Po raz pierwszy opublikowano: 14.11.2023 o 11:12 czasu wschodniegoŹródło