Technologia

Według wycieku flagowy aparat Oppo Find X7 Pro po raz pierwszy zostanie wyposażony w dwa peryskopowe teleobiektywy i 1-calowy czujnik

  • 20 listopada, 2023
  • 3 min read
Według wycieku flagowy aparat Oppo Find X7 Pro po raz pierwszy zostanie wyposażony w dwa peryskopowe teleobiektywy i 1-calowy czujnik


W nadchodzących miesiącach nieuchronna będzie premiera kilku flagowych smartfonów z ekscytującym wyposażeniem fotograficznym, w tym serii Galaxy S24, serii Honor Magic6, Vivo X100 Pro+/Ultra, Xiaomi 14 Ultra i Realme GT5 Pro, które zostaną zaprezentowane w tę środę. Seria Oppo Find X7 również dołącza do tej oferty, a nowy wyciek dostarcza ekscytujących wiadomości na temat oczekiwanego modelu Pro.

Według postu z często dobrze poinformowanego źródła Digital Chat Station na Weibo, Oppo Find X7 Pro ma szczególnie imponującą konfigurację aparatu. Nie jest to samo w sobie niespodzianką, ponieważ jego poprzednik, Oppo Find X6 Pro, był już jednym z najciekawszych i najlepszych smartfonów z aparatem tego roku.

Jak donosił przeciekający kilka dni temu, Find X7 Pro najprawdopodobniej będzie wyposażony w główny aparat oparty na sensorze LYT900 firmy Sony w formacie 1-calowym. Umieściłoby to smartfon w tej samej lidze, co Honor Magic6 Pro, który podobno jest wyposażony w czujnik tego samego rozmiaru.

Według nowego przecieku Oppo po raz pierwszy zainstaluje dwa teleobiektywy z podwójnym peryskopem. Oprócz portretowego aparatu teleskopowego w IMX890 z 7-krotnym zoomem optycznym, używana będzie również ultra-teleobiektyw peryskopowy z 6-krotnym zoomem, prawdopodobnie oparty na IMX858. Podsumowując, można z powodzeniem zainstalować cztery kamery 50 MP wraz z ultraszerokokątnym aparatem z IMX890.

Warto przeczytać!  Czy ten chatbot AI może zastąpić pracę ludzką?

Przeciek mówi także o nowym rozwiązaniu XCD, w które podobno po raz kolejny zaangażowany jest Hasselblad. Współpraca ze specjalistą ds. aparatów zapewnia lepszą kalibrację kolorów, a tym samym wyjątkowo wysoką jakość zdjęć. Podczas gdy dla Oppo Find X7 zapowiedziano MediaTek Dimensity 9300, w modelu Pro spodziewany jest procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. Premiera ma nastąpić na początku 2024 roku.


Źródło