Weghorst łapie zwycięską bramkę dla Holandii w meczu z Polską

• 16 czerwca, 2024
  • 3 min read

Holenderski napastnik Wout Weghorst uwielbia robić duże wrażenie z ławki rezerwowych i zrobił to ponownie w niedzielę pod koniec wygranego 2:1 meczu z Polską na Mistrzostwach Europy.

Wydane w:

2 min

Imponujący napastnik uderzył niskim strzałem lewą nogą w 83. minucie, swoim pierwszym kontaktem z piłką, po wejściu na boisko w miejsce Memphisa Depaya, który zmarnował kilka okazji do oddania strzału.

Weghorst może nie wygląda na najbardziej eleganckiego zawodnika, ale swoją reputację skutecznego zawodnika zapracował sobie na Mistrzostwach Świata w 2022 roku dwoma golami w końcówce meczu przeciwko Argentynie, co wymusiło dogrywkę w pamiętnym ćwierćfinale z ostatecznym mistrzem.

Tym razem gol Weghorsta był wart zwycięstwa, co wywarło pewną presję na faworytkę grupy D, Francję, która w zeszłym roku pokonała już Holendrów w kwalifikacjach i w poniedziałek gra z Austrią.

„Powiedziałem to dziś rano mojej dziewczynie: «Poziom wyniku, 0:0, 1:1, 20 minut do końca». To było trochę później. Ale czujesz to i wyobrażasz sobie to na własne oczy” – powiedział Weghorst holenderskiemu nadawcy NOS.

Polska była zmuszona radzić sobie bez kontuzjowanej gwiazdy Roberta Lewandowskiego, ale wkrótce zdobyła bramkę od swojego następcy, który dojrzewał w Major League Soccer.

Warto przeczytać!  Ocalona z Holokaustu, uratowana przez katoliczkę w Polsce, ma przesłanie dla świata | Świat

Adam Buksa wykorzystał cały swój wzrost, wynoszący 1,91 m (6 stóp i 3 m), czyli nieco mniej niż Weghorst, który mierzył 1,97 m, gdy w 16. minucie okrążony przez czterech holenderskich obrońców z rzutu rożnego, skierował główkę do siatki. Buksa miał 2,5 płodnego roku w New England Revolution, aż do powrotu w 2022 roku i dołączenia do francuskiego klubu Lens.

Cody Gakpo wyrównał w 29. minucie strzałem, który został odbity i zmylił bramkarza Wojciecha Szczęsnego. To była godziwa nagroda za emocjonującą pierwszą połowę dla Holendra.

Gakpo szybko pojawia się na dużych turniejach. Strzelił gola we wszystkich trzech meczach fazy grupowej Pucharu Świata, które doprowadziły Holandię do starcia z Argentyną. Tego dnia w Doha Weghorst również zastąpił Depaya, gdy wszedł na boisko w 78. pozycji.

Następnie Weghorst wdał się w irytującą wymianę zdań z Lionelem Messim w obszarze wywiadu po meczu, który stał się wirusowym memem po tym, jak argentyński napastnik warknął na byłego napastnika Manchesteru United, aby przestał się na niego gapić.

Niezawodna opcja dla Holendra. Weghorst ma obecnie cztery gole w pięciu meczach w reprezentacji w tym roku i strzelił trzy gole więcej w grupie eliminacyjnej Euro 2024 — w porównaniu z siedmioma golami, które strzelił dla swojego niemieckiego klubu Hoffenheim w tym sezonie.

Warto przeczytać!  Luke Littler ogłasza niezwykłe zwycięstwo w Poland Darts Masters po trzech meczach mistrzowskich | Wiadomości o darcie

Zwycięstwo Holandii obronił bramkarz Bart Verbruggen po kluczowych interwencjach rezerwowego Karola Świderskiego w końcówkach i strzale z dystansu Nicoli Zalewskiego w ostatniej akcji meczu.

Lewandowski pauzował, aby odpocząć po kontuzji mięśnia nogi i jego celem jest piątkowy mecz Polski z Austrią, w drugim meczu z Austrią.

Holendrzy zagrają w piątek z Francją, również odpoczywając o cały dzień więcej niż ich następny przeciwnik.

Około 50 000 holenderskich kibiców wybrało się na krótką wycieczkę do Hamburga, gdzie przed meczem w centrum St. Pauli, w pobliżu miejsca, w którym zgromadziło się wielu kibiców, doszło do strzelaniny z udziałem policji. Nie wydawało się to mieć związku z piłką nożną.

Policja poinformowała, że ​​zastrzeliła i raniła mężczyznę, który groził im siekierą i koktajlem Mołotowa.