Wielka trójka Chorwacji przed Polską – Olimpijski Turniej Kwalifikacyjny FIBA ​​2024 Pireus, Grecja

• 23 czerwca, 2024
  • 3 min read

OPATIJA (Chorwacja) – Jeśli były jakiekolwiek wątpliwości co do wyniku Chorwacji, należy je rozwiać. Wielka trójka, w skład której wchodzili Mario Hezonja, Ivica Zubac i Dario Saric, osiągnęła dwucyfrowy wynik, a Chorwacja zwyciężyła nad Polską 82-68, a obie drużyny kontynuowały rozgrzewkę przed olimpijskimi turniejami kwalifikacyjnymi FIBA.

Obaj zmierzą się także z Brazylią w Opatiji, a następnie w przyszłym tygodniu polecą do Grecji i Hiszpanii na kwalifikacje.

Historia gry

W pierwszej połowie Polska prowadziła ośmiopunktową przewagą, a mecz przypominał mecz z Grecją sprzed kilku dni. Te same kłopoty mieli jednak po przerwie, nie będąc w stanie dotrzymać tempa gospodarzom w drugiej połowie.

Główny trener Chorwacji Josip Sesar w dalszym ciągu karmił swoje największe gwiazdy ofensywą, Mario Hezonja i Ivica Zubac po dwóch kwartach grali dwucyfrowo, a w trzeciej kwarcie dołączył do nich Dario Saric. Wielka trójka zakończyła spotkanie z 44 punktami, trafiając 16 z 29 z gry, a także zabierając 17 zbiórek i rozdając 9 asyst.

Jeśli trener Sesar potrzebuje planu na nadchodzące OQT w Pireusie, może po prostu powtórzyć trzecią kwartę, ponieważ jego podopieczni zdobyli w tej zwrotce 30 punktów, obejmując prowadzenie i zmierzając ku zwycięstwu przed 600 kibicami.

Warto przeczytać!  Niemcy, Francja i Polska zobowiązują się do eskalacji wojny z Rosją na szczycie w Berlinie

Gracz gry

Los Angeles Clippers wiedzieli, co robią, ustanawiając Ivicę Zubaca swoim środkowym punktem startowym, a pewność siebie tego wielkiego zawodnika przeniosła się na reprezentację narodową. Skończył z 19 punktami, trafiając 8 z 9 rzutów z gry, a także miał 10 zbiórek na swoim koncie, co dało mu ocenę efektywności na poziomie 29, co jest wynikiem wysokim w meczu na pewną odległość.

Statystyki gry

Ponieważ Hezonja jest kierowcą, a Zubac i Sarić zarabiają na życie na łuku, nie jest zaskoczeniem, że Chorwacja zdobyła punkty w bitwie o lakier 34-22. Niepokojąca część dla Chorwacji? Zawodnicy mieli w meczu tylko 3 zbiórki w ataku, a pierwszą połowę zakończyli bez ani jednego ataku drugiej szansy.

Niepokojąca część dla Polski? Nawet w meczu przygotowawczym wykazali się nieostrożnością w defensywie, faulowali Olek Balcerowski i Aleksander Dziewa, a trzech innych zawodników zakończyło spotkanie z czterema faulami.

Wnioski z gry

Chorwacja wie, że zdobędzie punkty od wielkiej trójki i to dla niej dobry znak, że wszyscy są w doskonałej ofensywnej formie. Pozostaje pytanie, w jakim stopniu inni mogą im pomóc? Borna Kapusta miał dobrą drugą połowę w roli rozgrywającego, rozdając 6 asyst, zdobywając 9 punktów, podczas gdy Jaleen Smith w ciągu 25 minut pracy zdobył +16 punktów, zdobywając 6 punktów i 5 zbiórek, grając w podstawowym składzie jako strzelec.

Warto przeczytać!  Francja vs. Polska prognoza, kursy, linie – UEFA Euro 2024

Polska powtórzyła grę z Grecji. Atak jest płynny, gdy do gry wchodzą AJ Slaughter i Olek Balcerowski, Mateusz Ponitka dał po trochu wszystko, zdobywając 9 punktów, 4 zbiórki i 3 asysty, ale miał problemy z oddaniem piłki z pola. Kiedy agresywnie grają przy piłce, dzieją się dobre rzeczy, o czym świadczy 18 punktów po stratach w tym meczu.