Rozrywka

„Wish” liderem sprzedaży biletów na Święto Dziękczynienia z 75 milionami dolarów WW, otwarcie „Napoleona” – ostateczny termin

  • 21 listopada, 2023
  • 5 min read
„Wish” liderem sprzedaży biletów na Święto Dziękczynienia z 75 milionami dolarów WW, otwarcie „Napoleona” – ostateczny termin


Obejrzyj Nagroda muzyczna magazynu Billboard

Oryginalna animacja Disneya powróci w Święto Dziękczynienia ze zdjęciem księżniczki Życzenie z tyle, ile 45–50 milionów dolarów ponad 5 dni po niepowodzeniu podczas zeszłorocznych wakacji Dziwny Świat co zrobiło 18,8 mln dolarów.

Po zakończeniu strajków i Święcie Dziękczynienia, w którym w szkołach podstawowych i gimnazjów podstawowych 12 taniej o 47%, a uczelnie o 18% taniej w czwartek i piątek do 100% w każdym przypadku, Hollywood pokłada nadzieję w obfitych kasach. Wszystkie filmy wyemitowane w zeszłym roku podczas środowo-niedzielnego Święta Dziękczynienia zarobiły 134 miliony dolarów. Pamiętajcie, Czarny Piątek to jeden z najbogatszych dni w roku w krajowym BO

ŻYCZENIE

Walt Disney Studios Motion Pictures / Kolekcja Everetta

Zagraniczne wydanie pt Życzenie to podejście rozłożone w czasie, na wzór Disneya/Pixara Pierwiastkowy w tym tygodniu będzie działać tylko 43% zagranicznego rynku BO, w tym główne rynki Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Meksyku, Chin, a także Indii, krajów Beneluksu, Malezji, Tajlandii, Singapuru i Filipin. Wszystko w, 25 milionów dolarów oczekuje się, że będzie pochodzić z zagranicy, gdzie nie obchodzone jest Święta Dziękczynienia, a globalny weekend otwarcia wynosi 60 mln dolarów, a ogólnoświatowa suma do niedzieli EOD 75 milionów dolarów.

Film w reżyserii Mrożony współprowadzący franczyzę, Chris Buck i Fawn Veerasunthorn, podąża za młodą dziewczyną o imieniu Asha (głos Historia z West Side zdobywczyni Oscara Ariana DeBose), która składa życzenia gwiazdom i otrzymuje bardziej bezpośrednią odpowiedź, niż się spodziewała, gdy kłopotliwa gwiazda spada z nieba, aby do niej dołączyć. Film inspirowany jest setną rocznicą powstania Disneya i koncentruje się na motywie spełnienia życzeń studia. Piosenki napisali Julia Michaels i Benjamin Rice, a muzykę napisał orkiestrator Disneya Dave Metzger.

Meksyk rozpocznie spotkanie w czwartek w rzadkiej sytuacji. A ponieważ we Francji premiera nastąpi dopiero w przyszłym tygodniu, w środę nie będzie otwarcia rynku offshore. Wielka Brytania, Hiszpania i mniej niezawodny rynek hollywoodzki, Chiny – w przypadku tego ostatniego przewidywana kwota 5 mln dolarów za zagraniczną premierę filmu – dołączają w piątek. Oczekujemy czołówki Życzenie otwieraczami w tej wczesnej fazie offshore będzie mieszanka Wielkiej Brytanii, Meksyku i Chin.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, w ciągu 3 dni może to być najlepsze krajowe ujęcie oryginalnego filmu fabularnego z piątku na niedzielę po pandemii, z kwotą 35 milionów dolarów po otwarciu Disney/Pixar Pierwiastkowy za 29,6 mln dolarów. Obecnie przedsprzedaż w USA/Kanadzie dla Życzenie są o 60% przed nami Pierwiastkowy. Życzenie jest zarezerwowany w 3700 kinach, a premiery w całych Stanach rozpoczynają się we wtorek o 15:00. Disney będzie miał włączone ekrany PLF Życzenie.

Zestawienie tutaj, w krajowym BO, odbyło się w ubiegły weekend Trolle łączą siły (30,6 mln dolarów otwarcia) wytwórni Universal/DreamWorks Animation oraz oryginalnego animowanego filmu muzycznego Disneya, Encantoktóry stawił czoła Święcie Dziękczynienia w 2021 r., zdobywając 40,5 mln dolarów w 5 dni i 27,2 mln dolarów w 3 dni.

Z wyłączeniem Chin, nowe IP Pierwiastkowy (który rozpoczął się w dni świąteczne) zadebiutował z porównywalną kwotą 21,6 mln dolarów przy bieżących kursach wymiany. Podobnie, Moana zarobił 22,4 mln dolarów i Encanto 14 milionów dolarów w porównywalnych łukach.

W następny weekend dołączą Francja i Niemcy, następnie Japonia 15 grudnia, Włochy 21 grudnia, Australia 26 grudnia oraz Korea i Brazylia na początku stycznia.

Recenzje dla Życzenie na Rotten Tomatoes wynosi 52%.

Brama Lwa

Drugie miejsce w krajowym BO w ciągu 5 dni to drugi weekend Lionsgate Igrzyska Śmierci: Ballada o ptakach śpiewających i wężach z około 30 milionami dolarów. Weekend otwarcia wypadł poniżej prognoz otwarcia na poziomie 50 mln dolarów, które wyniosły 44,6 mln dolarów. Globalny debiut wyniósł 100,8 mln dolarów. 30-milionowy 5-dniowy występ w kraju kosztuje -33% mniej niż weekend otwarcia prequelu w reżyserii Francise Lawrence, który przypada w okolicach Święta Dziękczynienia w 2015 roku Igrzyska Śmierci: Kosogłos, część 2 w porównaniu z weekendem otwarcia (-26% przy 75,9 mln dolarów w 5 dni w porównaniu do 102,6 mln dolarów w 3 dni). Wynik oglądalności RT wynosi 91%. Ptaki śpiewające i węże w porównaniu z oceną krytyków na poziomie 63% świeżości.

Aidan Monaghan/Sony Pictures/oryginalne filmy Apple

Jak powiedzieliśmy w piątek, Apple Studios Produkcja Ridleya Scotta Napoleon przez Sony widzi 46 milionów dolarów światowy debiut, wyłamany to jest 22 miliony dolarów 5-dniowy krajowy i 24 miliony dolarów za granicą. Historyczne zdjęcia wojenne okazały się pieniądzem tuż przed wybuchem pandemii, tj 1917, a potem, Oppenheimera. Dziewięćdziesiąt sześć recenzji filmu Joaquin Phoenix w roli głównej Napoleon wynosi 68% świeżości. Film wyświetlany jest w kinie przez 45 dni. Napoleon I Ptaki śpiewające i węże udostępni Imax.

Trolle łączą siły patrzy na 5-dniowe ujęcie 20 milionów dolarów. Film wyreżyserowany przez Walta Dohrna otrzymał ocenę A CinemaScore na tym samym poziomie, co poprzednia część Trolle w 2016 roku.

Amazon/MGM Saltburn po otwarciu kina, średnio 46 000 dolarów i 322 000 dolarów w ciągu trzech dni, w tym tygodniu rośnie.


Źródło

Warto przeczytać!  Ariana Madix reaguje na wideo nazywające Toma Sandovala „toksycznym”