Polska

Włodzimierz Karpiński oficjalnie z mandatem europosła

  • 20 listopada, 2023
  • 3 min read
Włodzimierz Karpiński oficjalnie z mandatem europosła


— Właściwe władze polskie poinformowały mnie o wyborze pana Witolda Pahla i Włodzimierza Karpińskiego do Parlamentu Europejskiego. Zastąpią oni odpowiednio pana Bartosza Arłukowicza i Krzysztofa Hetmana ze skutkiem od dnia 16 listopada bieżącego roku. Witam nowych kolegów – przekazała Roberta Metsola.

Włodzimierz Karpiński został oficjalnie europosłem

W zeszły czwartek polityk wyszedł z mysłowickiego aresztu przed godz. 16, nikt na niego nie czekał przed bramą; nie rozmawiał z dziennikarzami.

— Tymczasowe aresztowanie jest w Polsce nadużywane. Przepisy wprowadzone przez PiS pozwalają na bardzo łatwe aresztowanie każdego, jeżeli istnieje możliwość popełnienia przez tę osobę przestępstwa i zarzucona kara jest wysoka. Tak naprawdę tymczasowe aresztowanie jest sposobem normalnego funkcjonowania prokuratury. Polska jest haniebnym przykładem masowego ograniczania prawa do wolności ze względu na potrzeby postępowania przygotowawczego — powiedział na konferencji prasowej pełnomocnik polityka Michał Królikowski.

Warto przeczytać!  Alert RCB. Intensywne opady deszczu i burze. Groźna pogoda w wielu regionach w niedzielę

Dalszy ciąg materiału pod wideo

O co chodzi w sprawie Włodzimierza Karpińskiego

Włodzimierz Karpiński od lutego był tymczasowo aresztowany pod zarzutem przyjęcia 5 mln zł łapówki w czasie, gdy był sekretarzem miasta Warszawa. Na początku listopada jego obrońca złożył w prokuraturze wniosek o uchylenie aresztu ze względu na to, że jego klient zgodził się na objęcie mandatu europosła po tym, jak Joanna Mucha odmówiła przyjęcia mandatu.


Źródło