Wszyscy zdobywcy Złotych Globów 2023
CNN
—
We wtorek w Los Angeles wręczono 80. Złote Globy.
„Abbott Elementary” stacji ABC i „Biały lotos” HBO były jednymi z największych telewizyjnych zwycięzców wieczoru, a w filmie „Zjawy z Inisherin” i „The Fabelmans” zdobyły dwie najbardziej pożądane nagrody wieczoru .
Poniżej znajduje się pełna lista nominowanych ze zwycięzcami zaznaczonymi pogrubioną czcionką.
Najlepszy aktor w serialu telewizyjnym – musicalu lub komedii
Donald Glover, „Atlanta”
Bill Hader, „Barry”
Steve Martin, „Tylko morderstwa w budynku”
Martin Short, „Tylko morderstwa w budynku”
Jeremy Allen White, „Niedźwiedź” *ZWYCIĘZCA
Najlepsza aktorka w serialu telewizyjnym – musicalu lub komedii
Quinta Brunson, „Abbott Elementary” *ZWYCIĘZCA
Kaley Cuoco, „Steward”
Selena Gomez, „Tylko morderstwa w budynku”
Jenna Ortega, „Środa”
Jean Smart, „Hacki”
Najlepszy aktor w serialu telewizyjnym – Dramat
Jeff Bridges, „Stary człowiek”
Kevin Costner, „Yellowstone” *ZWYCIĘZCA
Diego Luna, „Andor”
Bob Odenkirk, „Zadzwoń do Saula”
Adam Scott, „Rozstanie”
Najlepsza aktorka w serialu telewizyjnym – Dramat
Emma D’Arcy, „Dom smoka”
Laura Linney, „Ozark”
Imelda Staunton, „Korona”
Hilary Swank, „Alaska Daily”
Zendaya, „Euforia” *ZWYCIĘZCA
Najlepszy aktor w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym
Taron Egerton, „Czarny ptak”
Colin Firth, „Schody”
Andrew Garfield, „Pod sztandarem nieba”
Evan Peters, „Potwór: historia Jeffreya Dahmera” *ZWYCIĘZCA
Sebastian Stan, „Pam i Tommy”
Najlepsza aktorka w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym
Jessica Chastain, „George i Tammy”
Julia Garner, „Wymyślanie Anny”
Lily James, „Pam i Tommy”
Julia Roberts, „Pod gazem”
Amanda Seyfried, „Porzucenie” *ZWYCIĘZCA
Najlepszy serial dramatyczny
„Lepiej zawołaj Saula”
„Korona”
„Dom smoka” *ZWYCIĘZCA
„Ozark”
„Odcięcie”
Najlepszy serial limitowany lub film wyprodukowany dla telewizji
„Czarny ptak”
„Potwór: historia Jeffreya Dahmera”
„Pam i Tommy”
„Porzucenie”
„Biały lotos” *ZWYCIĘZCA
Najlepsza aktorka drugoplanowa w musicalu, komedii lub serialu dramatycznym
Elżbieta Debicki, „Korona”
Hannah Einbinder, „Hacki”
Julia Garner, „Ozark” *ZWYCIĘZCA
Janelle James, „Abbott Elementary”
Sheryl Lee Ralph, „Abbott Elementary”
Najlepszy aktor drugoplanowy w musicalu, komedii lub serialu dramatycznym
John Lithgow, „Stary człowiek”
Jonathan Pryce, „Korona”
John Turturro, „Rozstanie”
Tyler James Williams, „Abbott Elementary” *ZWYCIĘZCA
Henry Winkler, „Barry”
Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu, serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym
Jennifer Coolidge, „Biały lotos” *ZWYCIĘZCA
Claire Danes, „Fleishman ma kłopoty”
Daisy Edgar-Jones, „Pod sztandarem nieba”
Niecy Nash-Betts, „Potwór: Historia Jeffreya Dahmera”
Aubrey Plaza, „Biały lotos”
Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu, serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym
F. Murray Abraham, „Biały lotos”
Domhnall Gleeson, „Pacjent”
Paul Walter Hauser, „Czarny ptak” *ZWYCIĘZCA
Richard Jenkins, „Potwór: historia Jeffreya Dahmera”
Seth Rogen, „Pam i Tommy”
Najlepszy serial telewizyjny – musical lub komedia
„Abbott Elementary” *ZWYCIĘZCA
„Niedźwiedź”
„Hacki”
„Tylko morderstwa w budynku”
„Środa”
Najlepszy film – musical lub komedia
„Babilon”
„Zjawy Inisherin” *ZWYCIĘZCA
„Wszystko wszędzie na raz”
„Szklana cebula: tajemnica noża”
„Trójkąt smutku”
Najlepszy Film – Dramat
„Avatar: Droga wody”
„Elvis”
„Fabelmanowie” *ZWYCIĘZCA
„SMOŁA”
„Top Gun: Maverick”
Najlepszy film – język obcy
„RRRR” (Indie)
„Cisza na froncie zachodnim” (Niemcy)
„Argentyna, 1985” (Argentyna) *ZWYCIĘZCA
„Zamknij” (Belgia)
„Decyzja o wyjeździe” (Korea Południowa)
Najlepszy scenariusz — film kinowy
Todd Field, „Tár”
Tony Kushner i Steven Spielberg, „Fabelmanowie”
Daniel Kwan, Daniel Scheinert, „Wszystko i wszędzie na raz”
Martin McDonagh, „Zjawy Inisherin”, *ZWYCIĘZCA
Sarah Polley, „Mówiące kobiety”
Najlepsza oryginalna piosenka – film
„Carolina”, Taylor Swift („Gdzie śpiewają raki”)
„Ciao Papa”, Guillermo del Toro i Roeban Katz („Pinokio Guillermo del Toro”)
„Hold My Hand”, Lady Gaga i Bloodpop („Top Gun: Maverick”)
„Lift Me Up”, Tems, Ludwig Göransson, Rihanna i Ryan Coogler („Black Panther: Wakanda Forever”)
„Naatu Naatu”, Kala Bhairava, MM Keeravani, Rahul Sipligunj („RRR”) *ZWYCIĘZCA
Najlepszy aktor drugoplanowy w dowolnym filmie kinowym
Brendan Gleeson, „Zjawy Inisherin”
Barry Keoghan, „Zjawy Inisherin”
Brad Pitt, „Babilon”
Ke Huy Quan, „Wszystko i wszędzie na raz” *ZWYCIĘZCA
Eddie Redmayne, „Dobra pielęgniarka”
Najlepsza aktorka drugoplanowa w dowolnym filmie kinowym
Angela Bassett, „Czarna Pantera: Wakanda na zawsze” *ZWYCIĘZCA
Kerry Condon, „Zjawy Inisherin”
Jamie Lee Curtis, „Wszystko i wszędzie na raz”
Dolly De Leon, „Trójkąt smutku”
Carey Mulligan, „Powiedziała”
Najlepszy aktor w filmie kinowym – musicalu lub komedii
Diego Calva, „Babilon”
Daniel Craig, „Szklana cebula: tajemnica wycinania noży”
Adam Driver, „Biały szum”
Colin Farrell, „Zjawy Inisherin” *ZWYCIĘZCA
Ralph Fiennes, „Menu”
Najlepszy film – animowany
„Pinokio Guillermo del Toro” *ZWYCIĘZCA
„Muszla Marcela w butach”
„Kot w butach: Ostatnie życzenie”
„Zmieniając kolor na czerwony”
Najlepszy aktor w filmie kinowym – Dramat
Austin Butler, „Elvis” *ZWYCIĘZCA
Brendan Fraser, „Wieloryb”
Hugh Jackman, „Syn”
Bill Nighy, „Życie”
Jeremy Pope, „Inspekcja”
Najlepsza aktorka w filmie kinowym – dramacie
Cate Blanchett, „Tár” *ZWYCIĘZCA
Olivia Colman, „Imperium światła”
Viola Davis, „Król kobiet”
Ana de Armas, „Blondynka”
Michelle Williams, „Fabelmanowie”
Lesley Manville, „Pani Harris jedzie do Paryża”
Margot Robbie, „Babilon”
Anya Taylor-Joy, „Menu”
Emma Thompson, „Powodzenia, Leo Grande”
Michelle Yeoh, „Wszystko wszędzie i jednocześnie” *ZWYCIĘZCA
Najlepszy reżyser – film kinowy
James Cameron, „Avatar: Droga wody”
Daniel Kwan i Daniel Scheinert, „Wszystko i wszędzie na raz”
Baz Luhrmann, „Elvis”
Martin McDonagh, „Zjawy Inisherin”
Steven Spielberg, „Fabelmanowie” *ZWYCIĘZCA
Najlepsza oryginalna ścieżka dźwiękowa
Alexandre Desplat, „Pinokio Guillerma del Toro”
Hildur Guðnadóttir, „Mówiące kobiety”
Justin Hurwitz, „Babilon” *ZWYCIĘZCA
John Williams, „Fabelmanowie”
Carter Burwell, „Zjawy Inisherin”