Technologia

Wszystko, czego możesz oczekiwać od komputera Mac

  • 6 listopada, 2023
  • 3 min read
Wszystko, czego możesz oczekiwać od komputera Mac


14-calowy MacBook Pro z M3 w kolorze srebrnym obok 16-calowego MacBooka Pro z M3 Max przed stosem książek i rośliną.

14-calowy MacBook Pro z M3 w kolorze srebrnym obok 16-calowego MacBooka Pro z M3 Max. Mają tę samą nazwę, ale są to zupełnie różne laptopy.
Zdjęcie: Anioł Fajardo / Gizmodo

Po prostu to powiem. Czarny dobrze wygląda na MacBooku. Srebro jest ładne, podobnie jak biel, ale nowe MacBooki Pro z procesorami M3 i M3 Max charakteryzują się maszynową elegancją, która przypomina Apple. Poza tym mogę to powiedzieć od chwili, gdy moje brudne łapki trafiły na masyw 16-calowy MacBookanodowany materiał na zewnątrz zapobiega pojawianiu się wszelkich, z wyjątkiem najbardziej tłustych smug.

W Gizmodo mieliśmy zaledwie kilka krótkich dni, aby samodzielnie bawić się nowymi MacBookami Pro z procesorem M3, bez Apple zaglądającego nam przez ramię. Apple udostępnił szczegółowe informacje na temat swojego nowego krzemu oraz iMac z procesorem M3 Na w zeszłym tygodniu odbyło się wydarzenie „Scary Fast”., a nasza pełna recenzja już wkrótce. W międzyczasie możemy podzielić się kilkoma bardziej zwięzłymi przemyśleniami na temat tego, jak zaszliśmy do tej pory.

Pomimo nowego czarnego schematu, nowy MacBook Pro nadal ma ten sam wygląd, bardzo podobny ekran i to cholerne wycięcie w wersji z procesorem M2, która została wypuszczona na początku tego roku.

Ponieważ iPhone został przeniesiony na Dynamic Island, miło byłoby mieć inną konfigurację, która umożliwiłaby użycie kamery otworkowej zamiast czarnego paska zajmującego dwa cale u góry ekranu. Podsumowując, nie zobaczysz żadnej natychmiastowej różnicy, jeśli jesteś już do tego przyzwyczajony MacBook Pro z procesorem M1 który zadebiutował w 2021 roku.

Już samo pisanie na nowym modelu Pro wygląda zupełnie inaczej, jeśli jesteś przyzwyczajony do klawiatury Magic Keyboard na MacBooku Air. Klawisze są nadal niskoprofilowe, ale mają większą wagę, co widać po wydawanych przez nie dźwiękach. Nie jest to dokładnie kliknięcie, ale daje satysfakcjonujące „skok” przy każdym naciśnięciu klawisza.

Otrzymaliśmy 14-calowy MacBook Pro ze zwykłym M3 i 16 GB RAM-u, a także 16-calowy MacBook Pro z M3 Max i aż 48 GB pamięci. Jak zwykle w pudełku znajduje się ładowarka o mocy 140 W i pleciony kabel USB-C do magnetycznego pięciopinowego portu z końcówką T.

Najważniejszym pytaniem w przypadku nowych MacBooków Pro M3 jest to, w jaki sposób obsługiwać najbardziej intensywne zadania wymagające największej mocy obliczeniowej. Opierając się wyłącznie na specyfikacjach, nowe procesory są rzeczywiście mocniejsze niż poprzednie generacje krzemu Apple, ale to nie znaczy, że są takie, jak się wydaje. Jesteśmy bardzo zainteresowani tym, jak dobrze te urządzenia poradzą sobie z grami, a także dużymi zadaniami zwiększającymi produktywność, wymagającymi dużej mocy. Zobaczymy, jak dobrze Apple będzie w stanie sprostać własnym twierdzeniom dotyczącym najciemniejszego w historii MacBooka Pro. Bądź na bieżąco z naszą pełną recenzją, w której poddajemy te twierdzenia testowi.


Źródło

Warto przeczytać!  Motorola Defy 2 to pierwszy telefon z Androidem z wbudowanym SMS-em satelitarnym