Biznes

Wyniki TCS za I kwartał 2024 r. na żywo: prawdopodobnie główny gracz IT zgłosi stłumiony wzrost przychodów, presja na marżę będzie miała wpływ

• 11 lipca, 2024
  • 9 min read

11 lipca 2024, 02:33 PM IST
Wyniki TCS za I kwartał 2024 r. na żywo: Kurs akcji TCS pozostaje bez zmian przed dzisiejszymi wynikami za I kwartał

Wyniki TCS Q1 2024 na żywo: Cena akcji TCS była notowana na tym samym poziomie przed dzisiejszym ogłoszeniem wyników Q1. Akcje TCS otworzyły się wyżej na 3944,65 na giełdzie BSE i osiągnął dzienny szczyt na poziomie 3979,90 za akcję. Akcje TCS były notowane o 0,13% wyżej 3,915.00 za sztukę.

11 lipca 2024, 02:08 PM IST
Wyniki TCS za I kwartał 2024 r. na żywo: Postęp w realizacji dużych transakcji napędza wzrost

Wyniki TCS Q1 2024 na żywo: Postęp w zakresie dużych wzrostów transakcji i nowe dodatki logo napędzają wzrost Q1 (1,4% QoQ CC). Oczekujemy jednak spadku marż o 110 bps sekwencyjnie z powodu rewizji wynagrodzeń i kosztów wiz, chociaż wielkość podwyżki płac będzie niższa niż w zeszłym roku, powiedział Prabhudas Lilladher.

11 lipca 2024, 01:35 PM IST
Wyniki TCS Q1 2024 na żywo: Nifty IT handluje z 32% premią do Nifty 50, 1,2% dyskontem do Nasdaq

Wyniki TCS Q1 2024 na żywo: wyceny Nifty IT zostały skorygowane w trakcie Q3–Q4FY24. Jednak biorąc pod uwagę oczekiwania na ożywienie wzrostu w FY25 i brak obniżek prognoz Accenture w maju 2024 r., Nifty IT jest notowany po 27,3x rocznej prognozowanej wielokrotności P/E, co stanowi ~32% premię w stosunku do Nifty 50 (w porównaniu ze średnią historyczną [5–10-year period] premia ~10– 20%), zgodnie z ICICI Securities. Nifty IT jest notowany z dyskontem 1,2% w stosunku do Nasdaq (niższym niż średnia historyczna dyskonta 2%).

11 lipca 2024, 01:09 PM IST
Wyniki TCS Q1 2024 na żywo: ICICI Securities buduje 1,8% wzrost przychodów CC QoQ

Wyniki TCS Q1 2024 na żywo: ICICI Securities buduje wzrost przychodów o 1,7% USD i 1,8% CC QoQ napędzany przez trakcję w BFSI, handlu detalicznym (grupa biznesowa konsumencka) i high-tech z umów ogłoszonych w Q1. Oczekuje się, że marża EBIT spadnie o 186 bps QoQ z powodu wyższych kosztów pracowniczych – podwyżka płac obowiązująca od 1 kwietnia 2024 r. i dwucyfrowa podwyżka dla osób o wysokiej wydajności. Oczekuje się komentarza kierownictwa na temat wydatków uznaniowych przedsiębiorstw, mniejszej liczby ogłoszeń o umowach w Q1FY25, zatrudniania w kampusach, dużych umów i zmiany sytuacji w BFSI.

11 lipca 2024, 12:46 PM IST
Wyniki TCS Q1 2024 na żywo: spodziewaj się 40-punktowych przeciwności międzywalutowych

Wyniki TCS Q1 2024 na żywo: Emkay Global buduje 1,6% kwartał do kwartału wzrost przychodów USD po uwzględnieniu 40 pb przeciwnych wiatrów walutowych dla TCS w Q1. Oczekuje dodatkowego 0,4% kwartał do kwartału (30 mln USD) wkładu z umowy BSNL. Marża EBIT prawdopodobnie spadnie o ~150 pb kwartał do kwartału z powodu podwyżek płac.

Warto przeczytać!  Inflacja bazowa w Polsce - listopad 2023

11 lipca 2024, 12:26 PM IST
Wyniki TCS za I kw. 2024 r. na żywo: TCS odnotowało zysk netto za IV kw. roku obrotowego 2024 w wysokości 12 434 crore, marża na poziomie 26%

Wyniki TCS za I kwartał 2024 r. na żywo: TCS odnotowało zysk netto w wysokości 12 434 crore w czwartym kwartale roku obrotowego 2024, co oznacza wzrost o 9% w porównaniu z 11 392 crore r/r. Przychody z działalności operacyjnej wzrosły nieznacznie o 3,5% r/r, osiągając 61 237 crore. Przychody w USD wyniosły 7 363 mln USD. EBIT w IV kw. roku obrotowego 2024 wyniósł 15 918 crore, podczas gdy marża EBIT wyniosła 26%. Spółka ogłosiła wypłatę dywidendy zaliczkowej w wysokości 28 za akcję kapitałową.

11 lipca 2024, 11:40 AM IST
Wyniki TCS za I kwartał 2024 r. na żywo: Wzrost przychodów firm IT z pierwszej ligi przewidywany na poziomie od -0,5% do +2,0% kwartał do kwartału

Wyniki TCS Q1 2024 na żywo: Oczekuje się, że firmy IT Tier-I odnotują wzrost przychodów w zakresie od -0,5% do +2,0% QoQ w stałej walucie (CC). Oczekuje się, że przychody graczy Tier-II wzrosną o -1,5% do +5,0% QoQ w CC.

11 lipca 2024, 11:19 rano IST
Wyniki TCS Q1 2024 na żywo: Kluczowe rzeczy, na które należy zwrócić uwagę w wynikach TCS Q1

Wyniki TCS za I kwartał 2024 r. na żywo: Najważniejsze rzeczy, na które należy zwrócić uwagę w dzisiejszych wynikach TCS za I kwartał, to:

i) Budżet IT na rok 2024, możliwość wzrostu i odzyskanie wydatków uznaniowych w drugiej połowie roku 2024

ii) Trendy popytu w kluczowych pionach, takich jak BFSI, handel detaliczny, zaawansowane technologie, produkcja i komunikacja

iii) Przyjmowanie transakcji i proces realizacji transakcji (w tym AI i Gen AI)

iv) Prawdopodobna trajektoria księgowania przychodów w transakcji BSNL i jej wpływ na marżę

v) Środowisko cenowe uwzględniające niepewność makroekonomiczną i zmianę struktury transakcji w kierunku redukcji kosztów

vi) Perspektywy marży

vii) Komentarz kierownictwa na temat środowiska popytu w różnych regionach geograficznych

viii) Plan zatrudnienia obejmujący osoby bez doświadczenia

11 lipca 2024, 11:00 rano IST
Wyniki TCS Q1 2024 na żywo: projekt BSNL prawdopodobnie będzie stopniowo zwiększany w ciągu roku: Nomura

Wyniki TCS za I kwartał 2024 r. na żywo: Oczekuje się, że TCS odnotuje wzrost przychodów o 1,5% w ujęciu kwartalnym 62 157 crore w Q1. Przychody w USD mają wzrosnąć o 3,0% do 7 444 mln USD, według Nomura. Oczekuje się, że projekt BSNL będzie stopniowo narastał w ciągu roku. Marże EBIT mają się skurczyć o 150 bps QoQ z pełnym kwartalnym wpływem corocznych podwyżek płac. Kluczowe kwestie, na które należy zwrócić uwagę, to komentarze na temat projektów dotyczących kosztów, pionu bankowego i perspektyw wydatków dyskrecjonalnych klientów.

Warto przeczytać!  Izera odleciała! Taki będzie polski samochód i jego fabryka

11 lipca 2024, 10:44 rano IST
Wyniki TCS Q1 2024 na żywo: Podwyżki płac prawdopodobnie spowodują spadek marży

Wyniki TCS Q1 2024 na żywo: Axis Securities spodziewa się, że TCS zgłosi wzrost przychodów o 1,6% kwartał do kwartału, wspomagany przez wzrost transakcji i dłuższe dni robocze. Szacuje się, że marże skurczą się o 107 punktów bazowych z powodu podwyżki płac. Dom maklerski spodziewa się, że wygrane transakcje będą w przedziale od 9 do 11 miliardów dolarów w kwartale. Komentarz kierownictwa na temat wzrostu nowych transakcji i widoczności w przyszłości oraz perspektywy pionowe, takie jak BFSI, Hitech, Manufacturing, są kluczowe do obserwowania.

11 lipca 2024, 10:29 rano IST
Wyniki TCS Q1 2024 na żywo: sektor IT odnotuje umiarkowany wzrost w Q1

Wyniki TCS Q1 2024 na żywo: Oczekuje się, że sektor usług informatycznych wykaże umiarkowany wzrost w Q1FY25, głównie ze względu na słabsze wydatki uznaniowe, spowodowane niepewnością warunków makroekonomicznych i nadchodzącymi wyborami w USA. Oczekuje się, że branże takie jak BFSI, produkcja, telekomunikacja, handel detaliczny i hi-tech wykażą pewne ożywienie, a nowe wzrosty transakcji przyczynią się do dynamiki wzrostu, poinformowała firma Axis Securities.

Dom maklerski spodziewa się, że sektor usług informatycznych odnotuje wzrost przychodów w przedziale od -1% do 2% QoQ w ujęciu USD. W ujęciu rupii spodziewa się, że sektor osiągnie wzrost przychodów QoQ od -1% do 2,4%. Marże prawdopodobnie będą świadkami pewnych ekspansji ze względu na łagodzenie ograniczeń po stronie podaży i niższe koszty na miejscu.

11 lipca 2024, 10:10 rano IST
Wyniki TCS Q1 2024 na żywo: Marża spadnie o 130 punktów bazowych QoQ z powodu podwyżek płac

Wyniki TCS Q1 2024 na żywo: Oczekuje się, że wyniki operacyjne TCS w Q1FY24 będą słabe sekwencyjnie, zgodnie z Phillip Capital. Oczekuje się, że spółka zgłosi zysk przed odsetkami i podatkami (EBIT), czyli zysk operacyjny, na poziomie 15 379 crore w I kw., spadek o 3,4% w porównaniu z 15 918 crore w kwartale marcowym. Marża EBIT prawdopodobnie spadnie o 130 punktów bazowych do 24,7% z 26% w ujęciu kwartalnym z powodu podwyżek płac.

Warto przeczytać!  Buda zapowiada pakiet ułatwień dla przedsiębiorców. "Koniec z pieczątką"

11 lipca 2024, 09:50 rano IST
Wyniki TCS Q1 2024 na żywo: Zysk netto może spaść o 3,5% kw./kw.

Wyniki TCS za I kwartał 2024 r. na żywo: Szacuje się, że zysk netto TCS w kwartale kwiecień-czerwiec 2024 r. spadnie o 3,5% do 11 997 crore z 12 434 crore w kwartale marzec 2024. W ujęciu rok do roku (r/r) zysk netto TCS ma wzrosnąć o 8,3% w porównaniu z 11 074 crore w drugim kwartale ubiegłego roku.

11 lipca 2024, 09:36 AM IST
Wyniki TCS Q1 2024 na żywo: Przychody mogą wzrosnąć o 1,8% kw./kw. dzięki umowie z BSNL

Wyniki TCS za I kwartał 2024 r. na żywo: Wyniki TCS za I kwartał 2024 r. na żywo: Oczekuje się, że TCS odnotuje wzrost przychodów w CC o 1,8% w ujęciu kwartalnym 62 323 crore w Q1FY25 dzięki umowie z BSNL i dłuższym dniom pracy. Przychody w USD prawdopodobnie wzrosną o 1,5% QoQ do 7 473 mln USD. Wzrost liczby wcześniej wygranych umów, ożywienie w pionach FSI i detalicznym oraz dynamika umowy z BSNL mogą pomóc w rozwoju.

11 lipca 2024, 09:23 AM IST
Wyniki TCS Q1 2024 na żywo: Cena akcji TCS wzrosła o ponad 1% przed wynikami Q1

Wyniki TCS Q1 2024 na żywo: Cena akcji TCS otworzyła się wyżej w czwartek przed ogłoszeniem wyników Q1 w dalszej części dnia. Akcje TCS otworzyły się prawie o procent wyżej na 3944,65 na giełdzie BSE w porównaniu z poprzednim zamknięciem na poziomie 3909,90 za akcję. Cena akcji TCS kontynuowała wzrosty i wzrosła o ponad 1,6% do 3972,60 za sztukę.

11 lipca 2024, 09:03 AM IST
Wyniki TCS za I kwartał 2024 r. na żywo: TCS prawdopodobnie odnotuje niskie zyski

Wyniki TCS Q1 2024 na żywo: zyski TCS za kwartał zakończony w czerwcu 2024 r. prawdopodobnie będą niższe, z przytłumionym sekwencyjnym wzrostem przychodów, ale zysk netto i marża EBIT prawdopodobnie spadną. Uczestnicy rynku skupią się na tym, czy firma widzi zielone pędy w środowisku popytu, zwłaszcza biorąc pod uwagę duże prawdopodobieństwo rozpoczęcia obniżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną USA i łagodzenia polityki pieniężnej we wrześniu.

11 lipca 2024, 08:47 rano IST
Wyniki TCS Q1 2024 na żywo: Główny gracz IT opublikuje dziś wyniki Q1

Tata Consultancy Services (TCS), największy eksporter usług oprogramowania w Indiach, ogłosi dziś swoje zyski za pierwszy kwartał FY25. Wyniki TCS Q1 mają zostać opublikowane po zamknięciu rynku 11 lipca.