Polska

Wypadek drogowy z udziałem sędziego TK. Policja: odmówił badania alkomatem

  • 20 listopada, 2023
  • 3 min read
Wypadek drogowy z udziałem sędziego TK. Policja: odmówił badania alkomatem


Do zdarzenia doszło o godz. 10.19. — Zderzyły się dwa mercedesy. Nie było osób poszkodowanych. Jeden z kierowców był trzeźwy, natomiast drugi odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu, zasłaniając się immunitetem — poinformował w rozmowie z TVN24 (które jako pierwsze podało tę informację) Bartłomiej Śniadała z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Przed budynkiem Trybunału Konstytucyjnego pracowały dwie załogi z Wydziału Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze policji sporządzili dokumentację. Jak wskazuje reporter TVN24 obecny na miejscu zdarzenia, „policjant dostarczył dokumenty do podpisania, dotyczące uszkodzenia pojazdu. Możliwe, że jednocześnie dostarczał protokół potwierdzający badanie trzeźwości, a w tym przypadku odmowę takiego badania”.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

TK: sędzia poddał się badaniu alkomatem

Warto przeczytać!  TVP atakuje swojego dawnego gwiazdora. Kim jest Bogusław Wołoszański?

O potwierdzenie tej informacji poprosiliśmy biuro prasowe Trybunału Konstytucyjnego. Chcieliśmy się dowiedzieć, który z sędziów brał udział w tym zdarzeniu, czy rzeczywiście odmówił poddania się badaniu alkomatem, a jeżeli tak, to z jakiego powodu. Zapytaliśmy również, czy sędzia mógł prowadzić auto pod wpływem alkoholu i jakie czynności zostały podjęte w tej sprawie.


Źródło